печерський районний суд міста києва
Справа № 757/11244/17-п
11 квітня 2017 року суддя Печерського районного суду м. Києва Шапутько С. В., за участю секретаря Капішон В. В., особи, що притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1, його захисників - адвокатів Івасюк І. Ю., Готіна О. М., розглянувши матеріали, що надійшли з Національного агентства з питань запобігання корупції, про притягнення Секретаря Президії ЦК політичної партії «КОМУНІСТИЧНА ПАРТІЯ УКРАЇНИ» ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2., уродженця станції Кавуни Арбузинського району Миколаївської області, пенсіонера, зареєстрованого та проживаючого за адресою АДРЕСА_1, до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 212-21 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №60-23/63 від 21.02.2017, Секретар Президії ЦК політичної партії «КОМУНІСТИЧНА ПАРТІЯ УКРАЇНИ» (код ЄДРПОУ 00049147) ОСОБА_1, який діє на підставі Статуту та рішення Пленуму ЦК Комуністичної партії України від 27.12.2014 року, подав Звіт з інформацією про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру щодо місцевих організацій за III квартал 2016 року до Національного агентства з питань запобігання корупції 08.11.2016р. у паперовій формі та в електронному вигляді. За результатами аналізу Звіту складений Акт про проведення аналізу звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру від 27.12.2016р. та підготовлений Висновок про результати аналізу звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру від 27.12.2016р. №649, затверджений рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 12.01.2017 № 6. За результатами цього аналізу встановлено: 1) у Звіті зазначена адреса фактичного місцезнаходження Партії (м. Київ, вул. Ванди Василевської, буд.7). Проте, Партією не додано копій документів, підтверджують відображені у Звіті відомості, що є порушенням часті дванадцятої статті 17 Закону та підпункту 2 пункту 10 розділу II Положення про порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витраті зобов'язання фінансового характеру, затвердженого рішенням Національн агентства з питань запобігання корупції від 28.07.2016 №2, зареєстрованог Міністерстві юстиції України 25.08.2016 за № 1185/29315; 2) у пункті 1.1. глави 1 розділу 1 Звіту Партії зазначені відомості про майно, у тому числі за кордоном, що перебуває у власності політичної партії (всього 40 об'єктів). Проте, Партією не додано копій документів, підтверджують відображені у Звіті відомості, що є порушенням части дванадцятої статті 17 Закону та підпункту 2 пункту 10 розділу II Положення про порядок подання Звіту; 3) у пункті 1.2. глави 1 розділу 1 Звіту Партії зазначені відомості про транспортні засоби, що перебувають у власності політичної партії (всього 4 транспортні засоби). Проте, Партією не додано копій документів, що підтверджують відображені у Звіті відомості, що є порушенням части дванадцятої статті 17 Закону та підпункту 2 пункту 10 розділу II Положення п порядок подання Звіту; 4) в підпункті 1 пункту 1.1. глави 1 розділу III Звіту зазначено відомості про фізичних осіб (ОСОБА_4 та ОСОБА_5), які здійснили внески грошовими коштами на користь політичної партії, проте відсутні відомості про РНОКПП або серію та номер паспорта з відміткою, що є порушенням пункту 2 частини дев'ятої статті 17 Закону пункту 7 розділу II Положення про порядок подання Звіту.
В судовому засіданні особа, яка притягається до відповідальності, її захисники зазначили про відсутність складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП в діях ОСОБА_1, зазначивши, що останній не є суб'єктом такої відповідальності, оскільки до його повноважень не належать питання щодо порядку подання звіту політичної партії. Заперечення виклали в письмовому вигляді, долучивши їх до матеріалів справи.
Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, його захисників, дослідивши матеріали справи, суддя надходить таких висновків.
08.11.2016, вхідний №07/5610, політичною партією «Комуністична партія України» до Національного агентства з питань запобігання корупції було подано Звіт політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за ІІІ квартал 2016 року.
Відповідний звіт політичної партії підписано її керівником - ОСОБА_6, та передано до Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_1.
З системного аналізу положень ст. 17 ЗУ «Про політичної партії в Україні», статей 14, 212-21 КУпАП вбачається, що суб'єктом вчинення правопорушення за ст. 212-21 КУпАП, яке полягає в порушення строків подачі відповідної звітності політичної партії, є посадова особа політичної партії, на яку покладено обов'язок дотримання таких строків.
Поряд із тим, як вбачається з витягу з Постанови Президіуму Центрального Комітету Комуністичної партії України про розподіл обов'язків серед членів партії від 29.01.2015, до обов'язків ОСОБА_1 не належить питання складання та подання звіту політичної партії.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) зобов'язані з'ясувати зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.
Пункт 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП передбачає, що провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Орган (посадова особа) при розгляді справ про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, як це визначено ст. 252 КУпАП.
За таких обставин, оцінивши докази у справі, у їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням та з точки зору належності, допустимості та достатності для висновку про вчинення особою адміністративного правопорушення, вважаю, що ОСОБА_1 в даному випадку не є суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП, відповідно в його діях відсутній склад даного адміністративного правопорушення, у зв'язку з чим провадження у справі слід закрити.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 7, 14, 212-21, 247, 252, 266, 280 КУпАП, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 212-21 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду м. Києва через Печерський районний суд м. Києва особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подачу апеляційної скарги.
СуддяС. В. Шапутько