Справа № 709/496/17
17 травня 2017 року смт. Чорнобай
Суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області Чубай В.В., розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли від Управління патрульної поліції в м. Черкаси Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1, працює у ПАТ "Креді ОСОБА_2»", ідентифікаційний номер в адміністративних матеріалах відсутній,
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -
До Чорнобаївського районного суду Черкаської області надійшли адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за
ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 11 березня 2017 року серії БР № 146068 11 березня 2017 року близько 00:05 у смт. Чорнобай по вул. Центральна, 185 ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 2124 (д.н.з. НОМЕР_1) з ознаками алкогольного сп'яніння, а саме запах алкоголю з порожнини рота, виражене тремтіння пальців рук. Від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку водій відмовився у присутності двох свідків. Своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху України, за що
ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність.
У судових засіданнях захисник ОСОБА_3 стверджував, що ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнає та щиро кається. Вказував, що відмова від проходження огляду на стан сп'яніння була викликана незгодою з діями поліцейських, які на думку ОСОБА_1, діяли протиправно, зокрема неправомірно зупинили його автомобіль. Наголошував також на тому, що ОСОБА_1 у стані алкогольного сп'яніння не перебував, на підтвердження чого надав суду відповідний висновок та акт медичного огляду. Крім того, заявив клопотання про виклик свідків, вказаних у протоколі про адміністративне правопорушення.
Свідки ОСОБА_4 і ОСОБА_5 неодноразово викликалися у судові засідання, однак жодного разу не з'явилися, хоча судові повістки ними отримані, про що свідчать наявні в адміністративних матеріалах рекомендовані повідомлення про вручення поштових відправлень.
Розглянувши адміністративні матеріали, заслухавши пояснення захисника ОСОБА_3, суд встановив таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 130 КУпАП керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні за наведених вище обставин підтверджується сукупністю досліджених у судовому засіданні доказів, які не викликають сумнівів у їх достовірності і допустимості, зокрема даними, що містяться у протоколі про адміністративне правопорушення від 11 березня 2017 року серії БР № 146068.
Таким чином судом встановлено, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме відмовився як особа, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Разом з тим відповідно до наданого захисником ОСОБА_3 висновку щодо результатів медичного огляду за метою виявлення алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від
11 березня 2017 року за результатами проведення освідування о 02:10 встановлено, що ОСОБА_1 клінічно тверезий. Аналогічні відомості містяться в акті медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного, чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції № 60 від 11 березня 2017 року.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, зокрема є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно зі ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Під час розгляду адміністративних матеріалів до суду надійшло клопотання трудового колективу центрального відділення ПАТ «Креді ОСОБА_2» у місті Черкаси від 27 квітня
2017 року (вих. № 427), підписане директором ОСОБА_6, про передачу ОСОБА_1 на поруки трудового колективу. Захисник ОСОБА_3 вказане клопотання підтримав та уточнив, що в порядку ст. 21 КУпАП передачі трудовому колективу підлягають саме адміністративні матеріали.
Зі змісту вказаного клопотання трудового колективу вбачається, що на загальних зборах розглянуто питання про взяття ОСОБА_1 на поруки з огляду на те, що він зарекомендував себе виключно з позитивної сторони, за час роботи проявив себе як відповідальний співробітник, у спілкуванні з колегами завжди доброзичливий, з партнерами та клієнтами - ввічливий і чемний, у скрутних ситуаціях завжди націлений на знаходження компромісних рішень, дотримується норм поведінки. При цьому трудовий колектив зобов'язався здійснити заходи виховного характеру, спрямованого на недопущення вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень та на його перевиховання та виправлення.
Частиною 1 ст. 21 КУпАП встановлено, що особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, крім посадової особи, звільняється від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд громадської організації або трудового колективу, якщо з урахуванням характеру вчиненого правопорушення і особи правопорушника до нього доцільно застосувати захід громадського впливу.
З огляду на викладене, враховуючи особу ОСОБА_1, який характеризується позитивно, наявність пом'якшуючої обставини, а саме щире розкаяння винного, відсутність обтяжуючих обставин, беручи до уваги, що вчинене ОСОБА_1 адміністративне правопорушення не потягло значних негативних наслідків, суд вважає доцільним застосування до ОСОБА_1 заходу громадського впливу, у зв'язку з чим клопотання трудового колективу центрального відділення ПАТ «Креді ОСОБА_2» у місті Черкаси підлягає до задоволення. Разом з тим, суд зазначає, що положення КУпАП не передбачають передачу правопорушника на поруки, а регламентують передачу адміністративних матеріалів відносно нього на розгляд трудового колективу.
За таких обставин суд дійшов висновку про передачу адміністративних матеріалів стосовно ОСОБА_1 на розгляд трудового колективу центрального відділення ПАТ «Креді ОСОБА_2» у місті Черкаси.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 21, 130, 221, 245, 247, 280, 283-284 КУпАП, суд -
Клопотання трудового колективу центрального відділення ПАТ «Креді ОСОБА_2» у місті Черкаси - задовольнити.
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за
ч. 1 ст. 130 КУпАП з передачею адміністративних матеріалів на розгляд трудового колективу центрального відділення ПАТ «Креді ОСОБА_2» у місті Черкаси.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП - закрити.
Зобов'язати центральне відділення ПАТ «Креді ОСОБА_2» у місті Черкаси у десятиденний строк з дня одержання адміністративних матеріалів повідомити Чорнобаївський районний суд Черкаської області про заходи громадського впливу, застосовані до ОСОБА_1.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Черкаської області через Чорнобаївський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В.В. Чубай