Ухвала від 19.05.2017 по справі 592/881/17

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

19 травня 2017 року м. Київ К/800/16999/17

Суддя Вищого адміністративного суду України Швед Е.Ю., перевіривши касаційну скаргу ОСОБА_1

на постанову Ковпаківського районного суду м. Суми від 20 лютого 2017 року

та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 20 квітня 2017 року

у справі № 592/881/17

за позовом ОСОБА_1

до Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради,

третя особа: Управління Державної казначейської служби України у м. Сумах,

про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради, третя особа Управління Державної казначейської служби у м. Сумах, в якому просив суд визнати протиправні дії відповідача щодо сплати учаснику бойових дій грошової допомоги до 05 травня 2016 року в меншому розмірі та зобов'язати Департамент соціального захисту населення Сумської міської ради сплатити разову грошову допомогу учаснику бойових дій відповідно до ст. 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" за 2016 рік у розмірі 5 (п'яти) мінімальних пенсій за віком, з урахуванням проведеної виплати 920 грн.

Постановою Ковпаківського районного суду м. Суми від 20 лютого 2017 року, залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 20 квітня 2017 року, у задоволенні адміністративного позову відмовлено.

До Вищого адміністративного суду України надійшла касаційна скарга позивача, в якій він, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права, просить рішення судів першої та апеляційної інстанцій скасувати, ухвалити нове рішення, яким позов задовольнити.

Доводи касаційної скарги мотивовані тим, що згідно з ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» йому повинна виплачуватись разова грошова допомога до 5 травня в розмірі 5 мінімальних пенсій за віком. Відповідачем виплачена разова грошова допомога учаснику бойових дій до 05 травня 2016 року у розмірі 920 грн., що є значно меншим розміром, ніж 5 мінімальних пенсій за віком.

Як вбачається з доданих до касаційної скарги судових рішень, позивач має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 від 21 травня 1996 року.

Позивач перебуває на обліку в Департаменті соціального захисту населення Сумської міської ради та має право на отримання щорічної разової грошової допомоги як учасник бойових дій відповідно до ст. 12 Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Департаментом соціального захисту населення Сумської міської ради у 2016 році позивачу, як учаснику бойових дій, призначено та виплачено щорічну разову грошову допомогу у розмірі 920 грн. згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року № 141 "Деякі питання виплати у 2016 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України "Про статус ветеранів та гарантії їх соціального захисту". У виплаті грошової допомоги у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком відмовлено.

Відмовляючи в задоволені позову, суд першої інстанції, з рішенням якого погодився суд апеляційної інстанції виходив з того, що Законом України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин" від 28 грудня 2014 року, який набув чинності 01 січня 2015 року, розділ VI Прикінцеві та перехідні положення Бюджетного кодексу України доповнено пунктом 26, яким встановлено, що норми і положення статей 12, 13, 14, 15 та 16 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Таким чином, із набуттям чинності Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин" від 28 грудня 2014 року Кабінету Міністрів України надано повноваження щодо визначення розміру щорічної разової грошової допомоги до 5 травня, встановленого ст. 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання виплати у 2016 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань" від 02 березня 2016 року № 141 - у 2016 році виплату разової грошової допомоги до 5 травня, передбаченої Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань", здійснює Міністерство соціальної політики шляхом перерахування коштів на зазначені цілі структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської державних адміністрацій, які через відділення зв'язку або через установи банків перераховують їх на особові рахунки громадян за місцем отримання пенсії (особам, які не є пенсіонерами, - за місцем їх проживання), учасникам бойових дій у розмірі 920 грн.

Таким чином, виплачуючи позивачу в 2016 року допомогу до 5 травня в розмірах, визначених постановою Кабінету Міністрів України "Деякі питання виплати у 2016 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань" від 02 березня 2016 року № 141, відповідач діяв у межах повноважень та у відповідності до законів та Конституції України.

За таких обставин, суд першої інстанції, з яким погодився суд апеляційної інстанції дійшов правильного та обгрунтованого висновку про те, що відповідач правомірно здійснив позивачу нарахування та виплату разової грошової допомоги до 5 травня у 2016 році в розмірі, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року № 141.

Доводи касаційної скарги вказаних висновків судів не спростовують.

Відповідно до п. 5 ч. 5 ст. 214 Кодексу адміністративного судочинства України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.

За змістом вказаної норми касаційна скарга повинна містити посилання на помилкове та/або неправильне застосування норм матеріального права при вирішенні справи, порушення судами норм процесуального права (у разі оскарження судового рішення по суті - пояснення щодо того, яким чином такі порушення вплинули на правильність вирішення справи).

Оскільки доводи скаржника не спростовують висновки судів попередніх інстанцій та не викликають необхідності перевірки матеріалів справи у зв'язку з ненаведенням підстав, які б дозволили вважати, що суди попередніх інстанцій неправильно застосували норми матеріального або процесуального права, ця касаційна скарга є необґрунтованою.

Керуючись статтями 211, 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Ковпаківського районного суду м. Суми від 20 лютого 2017 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 20 квітня 2017 року у справі № 592/881/17 .

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Е.Ю. Швед