Рішення від 24.05.2017 по справі 908/690/17

номер провадження справи 4/45/17

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24.05.2017 Справа № 908/690/17

за позовом Запорізької міської ради (69105, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 206)

до відповідача Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (69106, АДРЕСА_1)

про внесення змін до договору оренди землі №201402000100287 від 03.07.2014р.

суддя Зінченко Н.Г.

За участю представників сторін:

від позивача - Шеремет З. В., дов. № 01/02-17/03467 від 10.06.2016р.;

від відповідача - не з'явився;

03.04.2017р. до господарського суду Запорізької області звернулась Запорізька міська рада, м. Запоріжжя з позовною заявою до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, м. Запоріжжя (далі за текстом скорочено ФОП ОСОБА_2.) про внесення змін до договору оренди землі №201402000100287 від 03.07.2014р.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на приписи ст. ст. 142, 144 Конституції України, ст. ст. 632, 651, 652 Цивільного кодексу України, ст.ст. 14, 271, 288 Податкового кодексу України, ст. ст. 18, 20, 23 Закону України «Про оцінку землі», ст. ст. 21, 30 Закону України «Про оренду землі», ст. ст. 10, 26, 59, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». При цьому вказує, що законодавством та умовами договору, укладеного між сторонами передбачена можливість внесення змін до договору, у зв'язку з чим і на виконання прийнятих Запорізькою міською радою 30.06.2015 р. рішень № 6 «Про встановлення податку на майно (в частині плати за землю») та № 7 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя» відповідачу було направлено відповідну пропозицію від 08.12.2016р. за вих. № 01/02-32/05449 «Про внесення змін до договору оренди землі». Відсутність відповіді орендаря на пропозицію, на думку позивача, є підставою для звернення до суду за захистом порушених прав, які полягають в недоотриманні місцевим бюджетом орендної плати за користування земельною ділянкою в належному розмірі та приведення договору у відповідність до вимог чинного законодавства в частині визначення орендної плати за землю.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справ між суддями від 03.04.2017р. справу № 908/690/17 призначено до розгляду судді Зінченко Н.Г.

Ухвалою господарського суду Запорізької області від 03.04.2017р. порушено провадження у справі № 908/690/17 справі присвоєно номер провадження 4/45/17, судове засідання призначено на 11.05.2017р., у сторін витребувані документи і матеріали, необхідні для вирішення спору по суті.

Ухвалою суду від 11.05.2017р., на підставі ст. 77 ГПК України, розгляд справи відкладався до 24.05.2017р. у зв'язку з нез'явленням у судове засідання представника відповідача.

За ініціативою представника позивача судове засідання здійснювалося без застосування технічних засобів фіксації судового процесу.

Представник позивача в повному обсязі підтримав вимоги позовної заяви, надав усні пояснення по суті спору.

Відповідач у судове засідання 24.05.2017р. вдруге не з'явився, вимоги ухвал суду від 03.04.2017р. та від 11.05.2017р. не виконав, письмового відзиву на позов не надав, представника у судове засідання не направив. Про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином у встановленому законом порядку.

Відповідно до підпункту 3.9.1 Постанови Пленуму ВГСУ від 26.12.2011р. № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог ч. 1 ст. 64 та ст. 87 ГПК України.

За змістом цієї норми, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

В даному випадку, ухвали господарського суду про порушення провадження у справі та про відкладення розгляду справи на 24.05.2017р. було направлено відповідачу на адресу: 69106, АДРЕСА_1, що співпадає з відомостями Витягу з ЄДР від 03.04.2017р. Направлена на адреси відповідача кореспонденція до канцелярії господарського суду не поверталася. Отже, про час та місце слухання даної справи відповідач був повідомлений належним чином. Згідно з наявним у матеріалах справи повідомленням про вручення рекомендованого поштового відправлення (штрих-код 69001 1598607 7) від 06.04.2017 р. направлену адресу відповідача копію ухвали господарського суду від 03.04.2017 р. було отримано особисто відповідачем 10.04.2017р. Отже, про розгляд справи господарським судом відповідач був обізнаний.

Відповідно до п. 3.9.2. постанови Пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011р. у випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.

Стаття 75 ГПК України дозволяє суду розглянути спір за наявними у справі матеріалами, у випадку, якщо відзив на позов та витребувані судом документи не надані.

Враховуючи обмеженість розгляду справи визначеними законом процесуальними строками та достатність матеріалів справи для розгляду справи, оскільки про час та місце судового розгляду справи відповідач був повідомлений належним чином, суд вважає за можливе розглянути справу без участі його представника за наявними у справі матеріалами.

В судовому засіданні 24.05.2017р. справу розглянуто за наявними матеріалами в межах встановленого строку, прийнято і оголошено на підставі ст. 85 ГПК України вступну і резолютивну частини рішення.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд -

ВСТАНОВИВ:

03.07.2014р. між Запорізькою міською радою (Орендодавцем, позивачем у справі) та Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (Орендарем, відповідачем у справі), на підставі рішення сорок третьої сесії шостого скликання Запорізької міської ради № 51/85 від 31.01.2014р. було укладено Договір оренди землі з відповідними додатками до нього (далі за текстом - Договір).

25.12.2014р. Договір оренди землі зареєстрований в Реєстраційній службі Запорізького міського управління юстиції Запорізької області, про що у Державному реєстрі прав на нерухоме майно вчинено запис за № 8251411.

За умовами пунктів 1, 3 Договору позивач (Орендодавець) надав, а відповідач (Орендар) прийняв в строкове платне користування земельну ділянку (кадастровий номер 2310100000:02:015:0016) загальною площею 0,0014 га, яка знаходиться за адресою: м.Запоріжжя, вул. Соціалістична, 14, для розташування кіоску №11-з у складі торгівельного комплексу.

Пунктом 11 Договору оренди землі передбачено, що договір укладено до 31.01.2019 р.

Відповідно до п. 22 Договору передача земельної ділянки Орендарю здійснюється Орендодавцем на умовах, що визначені у Договорі, за актом прийому-передачі земельної ділянки, який підписується сторонами і є невід'ємним додатком до Договору.

Факт передачі позивачем в оренду відповідачу земельної ділянки кадастровий номер 2310100000:02:015:0016, загальною площею 0,0014 га, яка знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Соціалістична, 14, для розташування кіоску № 11-з у складі торговельного комплексу підтверджується Актом приймання-передачі земельної ділянки, який підписано Орендодавцем і Орендарем та скріплено печаткою міської ради.

Відповідно до п. 6 Договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить: 8892,00 грн. в цінах 2013 року.

Відповідно до пункту 12 Договору оренди землі орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 266 грн. 76 коті, (двісті шістдесят шість грн. 76 коп.), що складає 3 % нормативної грошової оцінки земельної ділянки за календарний рік в цінах 2014 року.

Пунктами 13, 14 Договору закріплено, що обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладення або зміни умов договору чи продовження його дії. Орендна плата вноситься щомісячно рівними частинами протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця на розрахунковий рахунок Управління Державної казначейської служби України у Заводському районі м. Запоріжжя.

Пунктом 15 Договору сторонами було погоджено, що розмір орендної плати переглядається, зокрема, у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів земельного податку; підвищення цін, тарифів, в тому числі внаслідок індексації, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини Орендаря, що підтверджено документами; прийняття орендодавцем рішення про збільшення або зменшення орендної плати у відповідності до чинного законодавства; затвердження нової нормативної грошової оцінки землі; в інших випадках, передбачених законом.

30.06.2015р. Запорізькою міською радою було прийнято рішення № 7 "Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Запоріжжя", згідно якого вирішено, зокрема, впровадити оподаткування земель міста на підставі нової нормативної грошової оцінки з 01.01.2016р. Рішення за №7 було оприлюднене 14.07.2015 року в газеті "Запорозька Січ" та набрало чинності з 01 січня 2016 року.

Також, 30.06.2015р. Запорізькою міською радою було прийнято рішення № 6 "Про встановлення податку на майно (в частині плати за землю)", яким було затверджено розміри орендної плати за використання земельних ділянок, перебувають у комунальній власності в межах міста Запоріжжя (далі - Рішення № 6).

Відповідно до додатку 3 до Рішення № 6 при розрахунку розмір орендної плати за всі земельні ділянки м. Запоріжжя, крім пунктів 1-8, складає 3 відсотки від нормативної грошової оцінки землі. Зазначене рішення було оприлюднене 14.07.2015 року в газеті "Запорозька Січ" і набрало чинності з дня його офіційного оприлюднення та введено в дію 01.01.2016 року.

У зв'язку із тим, що розмір орендної плати за надану відповідачу в оренду земельну ділянку, визначений пунктом 6 Договору оренди землі від 03.07.2014 р., не відповідає встановленому рішеннями Запорізької міської ради № 6 та № 7 від 30.06.2015 р. та вимогам діючого законодавства, 08.12.2016 р. позивачем на адресу відповідача була направлена пропозиція від 08.12.2016 р. за № 01/02-32/05449 щодо внесення змін до діючого Договору оренди землі від 03.07.2014 р. шляхом викладення умов Договору в наступній редакції: «п.6. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 23547 грн. 72 коп. (двадцять три тисячі п'ятсот сорок сім грн. 72 коп.), в цінах 2016 року»; «п. 12. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі: 706 грн. 43 коп. (сімсот шість грн. 43 коп.), що складає 3% нормативної грошової оцінки земельної ділянки за календарний рік в цінах 2016 року». Разом із пропозицією на адресу відповідача направлено проект додаткової угоди до договору для підписання.

Зазначена пропозиція відповідачем була отримана 13.12.2016р., про що свідчить особистий підпис ФОП ОСОБА_2 на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення (штрих-код 69106 0201755 7) (а.с. 33).

Як з'ясовано судом, вирішити питання щодо приведення Договору оренди землі від 03.07.2014р. у відповідність до вимог діючого земельного законодавства у позасудовому порядку сторонам у справі не вдалося.

У зв'язку із цим, позивач звернувся до суду з даними позовом про внесення змін до Договору оренди землі, укладеного 03.07.2014 р. між Запорізькою міською радою та ФОП ОСОБА_2, виклавши його в такій редакції: «п.6. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 23547 грн. 72 коп. (двадцять три тисячі п'ятсот сорок сім грн. 72 коп.), в цінах 2016 року»; «п. 12. Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі: 706 грн. 43 коп. (сімсот шість грн. 43 коп.), що складає 3% нормативної грошової оцінки земельної ділянки за календарний рік в цінах 2016 року».

Проаналізувавши матеріали та фактичні обставини справи, оцінивши надані докази, вислухавши представника позивача, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.

Приписами ст. 188 ГК України встановлено, що сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

Відповідно до статті 651 ЦК України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Зокрема, договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом; а також у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, що передбачено ст. 652 ЦК України.

При цьому, відповідно до ч. 1 ст. 652 ЦК України зміна обставин є істотною, якщо вони змінилися настільки, що, якби сторони могли це передбачити, вони не уклали б договір або уклали б його на інших умовах.

Відповідно до ч. ч. 1, 2, 3 ст. 632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, визначених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. Зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.

На час вирішення даного спору в судом питання сплати податку на землю та оплати орендної плати за користування земельною ділянкою регулюється виключно Податковим кодексом України від 02.12.2010р. № 19127/03/07.3/17-10, який набув чинності з 01.01.2011р. (далі - ПК України).

Згідно із статтею 287 ПК України власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Статтею 288 ПК України встановлено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. (п. 288.1 ст. 288 ПК України).

Розмір орендної плати встановлюється в договорі оренди, але не може бути меншою розміру земельного податку, встановленого для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території (п. 288.5.1 ст. 288 ПК України).

Згідно з п. п. 34, 35 ч. 1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до виключної компетенції міської ради належить вирішення на пленарних засіданнях питань регулювання земельних відносин; затвердження ставок земельного податку відповідно до Податкового кодексу України.

Відповідно до положень ст. 144 Конституції України та ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.

Відповідно до ст. 654 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.

Згідно положень ст. 30 Закону України "Про оренду землі" зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.

Частиною 1 ст. 15 Закону України "Про оренду землі" визначено, що однією з істотних умов договору оренди землі є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

Орендна плата за землю відповідно до ст. 21 Закону України "Про оренду землі" - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).

Верховним Судом України в постанові від 07.10.2015 по справі № 3-481гс15 було зазначено, що у випадку, якщо рішення міської ради, яким змінено нормативну грошову оцінку земель міста та затверджено нові ставки орендної плати, є чинним й у встановленому законом порядку незаконним не визнавалося, - воно є обов'язковим для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Аналогічного висновку дійшов Верховний Суд України і в постанові від 02.03.2016 по справі № 3-476гс15.

Пунктом 2.19. постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17 травня 2011 року № 6 "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин" судам роз'яснено, що у прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін щодо ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть бути не взяті судом до уваги лише у разі скасування такого рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку.

Рішення Запорізької міської ради від 30.06.2015р. №6 та від 30.06.2015р. №7 не скасовувалися та є чинними.

З аналізу вищенаведених норм вбачається, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок і, як наслідок, зміна розміру земельного податку та ставок орендної плати за землю не залежить від волевиявлення сторін договору оренди землі, а є способом регулювання уповноваженими органами місцевого самоврядування плати за користування землею в межах та на виконання норм Податкового Кодексу України.

В свою чергу, орендна плата за земельні ділянки комунальної власності є регульованою ціною. Тому, зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки (бази оподаткування) тягне за собою зміну розміру земельного податку та орендної плати, а отже є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.

Запорізькою міською радою з метою визначення бази розрахунку орендної плати за земельну ділянку, надану в користування відповідачу отримано в Головному управлінні Держгеокадастру у Запорізькому районі Запорізької області витяг з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки в цінах 2016 року.

За даними витягу з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки від 11.03.2016 № 2181/86-16 нормативна грошова оцінка земельної ділянки кадастровий номер 2310100000:02:015:0016, яка знаходиться за адресою; вул. Соціалістична, 14, м. Запоріжжя, складає 23 547 гри. 72 коп. в цінах 2016 року.

Відповідно до статті 289 Податкового кодексу України нормативна грошова оцінка землі підлягає щорічній індексації.

Згідно з листом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 12.01.2017р. №22-28-0.22-443/2-17, значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки для земель несільськогосподарського призначення за 2016 рік становить 1,06.

Таким чином, розмір нормативної грошової оцінки орендованої земельної ділянки в цінах 2017 року становить 24 960 грн. 58 коп.:

23 547 грн. 72 коп. х 1,06 = 24 960 грн. 58 коп., де:

23 547 грн. 72 коп. - нормативна грошова оцінка земельної ділянки в цінах 2016 року;

1,06 - коефіцієнт індексації за 2016 рік.

24 960 грн. 58 коп. - нормативна грошова оцінка земельної ділянки в цінах 2017 року з урахуванням коефіцієнта індексації.

Розмір орендної плати за користування земельною ділянкою по Договору оренди землі в цінах 2017 року складає:

24 960 грн. 58 коп. х 3% = 748 гри. 82 коп., де:

748 грн. 82 коп. - річний розмір орендної плати;

3% - розмір орендної плати у відсотках від нормативної грошової оцінки землі, визначений рішенням Запорізької міської ради дід 30.06.2015 № 6.

Тобто, відповідач не сплачує орендну плату за землю в належному розмірі.

Таким чином, Договір оренди землі підлягає приведенню у відповідність до вимог законодавства, шляхом внесення до нього відповідних змін.

Як вже зазначалася вище, з метою досудового врегулювання спору, Запорізькою міською радою на адресу відповідача було направлено пропозицію від 08.12.2016р. за №01/02-32/05449 щодо внесення змін до діючого Договору оренди землі від 03.07.2014р. разом з проектом додаткової угоди до договору для підписання. Матеріали справи містять докази отримання пропозиції позивача особисто ФОП ОСОБА_2 13.12.2016р.

Однак, на момент звернення до суду відповідач додаткову угоду не уклав, питання про припинення чи розірвання цього Договору не порушує та продовжує використовувати орендовану земельну ділянку. Вказане свідчить про ухилення відповідача від приведення умов договору оренди землі у відповідність до вимог чинного законодавства України.

Нормами чинного законодавства передбачено можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках встановлених договором або законом. Оскільки сторонами в договорі передбачена можливість збільшення розміру орендної плати, а орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, тому законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.

Аналогічного висновку дійшов Верховний Суд України у постановах від 06.12.2010р. у справі № 2-1/10068-2008, від 27.12.2010 р. у справі № 27/15-10, від 23.05.2011 р. у справі № 7/105-10(30/234-09), від 04.07.2011 р. у справі № 41/81пд, від 20.11.2012 р. у справі № 28/5005/640/2012.

Частиною 3 ст. 653 ЦК України та частиною 5 ст. 188 ГГ України встановлено, якщо договір змінюється в судовому порядку, зобов'язання змінюється з моменту набрання рішенням суду про зміну договору законної сили.

Таким чином, оскільки судом встановлено, що розмір орендної плати за надану відповідачу земельну ділянку, визначений пунктом 12 Договору, не відповідає законодавчо встановленому, а умовами спірного Договору оренди землі від 03.07.2014р. передбачено внесення змін до нього у разі зміни розміру земельного податку, відповідач не ставить питання про розірвання договору, на цьому не наполягає і позивач, суд вважає, що наявні достатні підстави для зміни Договору у частині, що стосується розміру орендної плати за користування земельною ділянкою, виклавши пункт 12 Договору у запропонованій позивачем редакції.

Статтею 30 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується у судовому порядку. Аналогічна умова передбачена п. 36 Договору оренди землі.

В пункті 15 Договору сторони дійшли згоди, що розмір орендної плати переглядається, зокрема, у разі зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції.

Таким чином, орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною. У зв'язку з чим є підстави для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору та зміна розміру орендної плати не є додатковим грошовим зобов'язанням, а є лише необхідністю приведення договору оренди земельної ділянки комунальної форми власності у відповідність до рішення Запорізької міської ради № 6, 7 від 30.06.2016р. та вимогам діючого законодавства.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Вищого господарського суду України від 27.07.2016р. по справі № 908/4263/13.

В силу приписів ст. ст. 33, 34 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Позивач надав всі необхідні докази в обґрунтування позовних вимог.

Відповідач своїм правом на участь у судовому розгляді справи не скористався, будь-яких письмових пояснень по суті спору не надав.

За таких обставин, враховуючи вищевикладене, вимоги позивача про внесення змін у пункти 6 та 12 договору оренди землі від 03.07.2014р. в частині нормативної грошової оцінки землі та розміру орендної плати суд вважає законними, обґрунтованими та документально підтвердженими, а тому підлягають задоволенню у запропонованій позивачем редакції.

Відповідно до ст. 49 ГПК України, враховуючи міру та ступінь вини кожної із сторін у спірних правовідносинах, судові витрати присуджуються до стягнення з відповідача на користь позивача, оскільки спір доведено до суду з його вини.

Керуючись ст., ст. 45, 33, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Позов Запорізької міської ради, м. Запоріжжя до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, м. Запоріжжя про внесення змін до договору оренди землі №201402000100287 від 03.07.2014р., задовольнити повністю.

2. Внести зміни до Договору оренди землі №201402000100287 від 03.07.2014р. щодо оренди земельної ділянки площею 0,00149 га, яка знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Соціалістична, 14, для розташування кіоску № 11-з у складі торговельного комплексу, укладеного Запорізькою міською радою, м. Запоріжжя та Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2, м. Запоріжжя і зареєстрованого у в Реєстраційній службі Запорізького міського управління юстиції Запорізької області, про що у Державному реєстрі прав на нерухоме майно вчинено запис за № 8251411, а саме:

- змінити пункт 6 Договору, виклавши його в наступній редакції: «Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить: 24 960 грн. 58 коп. (двадцять чотири тисячі дев'ятсот шістдесят грн. 58 коп.) в цінах 2017 року»;

- змінити пункт 12 Договору, виклавши його в наступній редакції: «Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі: 748 грн. 82 коп. (сімсот сорок вісім грн. 82 коп.), що складає 3% від нормативної грошової оцінки землі за календарний рік в цінах 2017 року».

3. Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (69106, АДРЕСА_1, ІПП НОМЕР_1) на користь Запорізької міської ради (69105, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 206; код ЄДРПОУ 04053915, розрахунковий рахунок 35419001034816 в ГУДКСУ у Запорізькій області, отримувач: виконавчий комітет Запорізької міської ради, ЄДРПОУ 02140892, МФО 813015) 1 600 (одна тисяча шістсот) грн. 00 коп. витрат на сплату судового збору. Видати наказ.

Повне рішення оформлено і підписано у відповідності до вимог ст., ст. 84, 85 ГПК України "26" травня 2017 р.

Суддя Н.Г.Зінченко

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.