Вирок від 25.05.2017 по справі 705/5127/16-к

Справа №705/5127/16-к

1-кп/705/129/17

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25.05.2017 Уманський міськрайонний суд Черкаської області

у складі: головуючого-судді ОСОБА_1

за участю: секретаря

судового засідання ОСОБА_2

прокурора ОСОБА_3

обвинуваченої ОСОБА_4

захисника ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Уманського міськрайонного суду Черкаської області кримінальне провадження по обвинуваченню

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Монастирище, Черкаської області, українки, громадянки України, освіта незакінчена вища, не заміжньої, не працюючої, має на утриманні дітей: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимої:

1) 22.02.2013 року Монастирищенським районним судом Черкаської області за ч. 1 ст. 309 КК України до 2 років позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України, 2001 року була звільнена з іспитовим строком на 1 рік;

2) 21.06.2013 року Монастирищенським районним судом Черкаської області за ч. 1 ст. 185 КК України до 2 років позбавлення волі, на підставі ст. 71 КК України було приєднано частково не відбутий строк 1 місяць позбавлення волі за вироком Монастирищенського районного суду Черкаської області від 22.02.2013 року та остаточно визначено до відбуття покарання у вигляді 2 років 1 місяця позбавлення волі у виправній колонії середнього рівня безпеки на загальних умовах тримання, вирок вступив в законну силу 05.09.2013 року;

3) 02.09.2014 року Монастирищенським районним судом Черкаської області за ч. 1 ст. 185 КК України до штрафу 850 гривень;

4) 27.04.2015 року Уманським міськрайонним судом Черкаської області за ч. 1 ст. 309 КК України до 1 року позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України була звільнена від відбування покарання з іспитовим строком на 1 рік, вирок вступив в законну силу 27.05.2015 року, судимості у встановленому законом порядку не зняті та не погашені,

5) 11.11.2016 року Христинівським районним судом Черкаської області за ч. 2 ст. 185 КК України до 1 року позбавлення волі. На підставі ч.1 ст.71 КК України було приєднано частково не відбутий строк 1 місяць позбавлення волі за вироком Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 27.04.2015 року та остаточно визначено до відбуття покарання у вигляді 1 рік 1 місяця позбавлення волі,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України, суд

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_4 , 08.04.2016 року близько 18 год. 00 хв., перебуваючи в торговому залі магазину ТОВ АТБ-маркет «Продукти 828», що розташований по вул. Тищика, 6а, м. Умань, діючи умисно та цілеспрямовано, з корисливих мотивів, з метою таємного викрадення чужого майна, шляхом вільного доступу, повторно, таємно, викрала з торгових полиць магазину каву «Jacobs Monarch», 400 гр., в кількості 1 штука, вартістю 207 грн. та каву «Nescafe Gold», 230 гр., вартістю 126 грн. 70 копійок, які заховала в свою куртку, тримаючи її в лівій руці та вийшла з приміщення магазину, не розрахувавшись за викрадений товар, чим завдала магазину ТОВ АТБ-маркет «Продукти 828» матеріальних збитків на загальну суму 333 грн. 70 коп..

Вона ж, повторно, 09.04.2016 року близько 18 год. 20 хв., перебуваючи в торговому залі магазину ТОВ АТБ-маркет «Продукти 828», що розташований по вул. Тищика, 6а, м. Умань, діючи умисно і цілеспрямовано, з корисливих мотивів, з метою таємного викрадення чужого майна, шляхом вільного доступу, таємно викрала з торгових полиць магазину каву «Jacobs Monarch», 400 гр., в кількості 1 штука, вартістю 207 грн. та каву «Nescafe Gold», 230 гр., вартістю 126 грн. 70 копійок, які заховала в свою куртку, тримаючи її в лівій руці та вийшла з приміщення магазину, не розрахувавшись за викрадений товар, чим завдала магазину ТОВ АТБ-маркет «Продукти 828» матеріальних збитків на загальну суму 333 грн. 70 коп..

Вона ж, повторно, 10.04.2016 року близько 17 год. 08 хв., перебуваючи в торговому залі магазину ТОВ АТБ-маркет «Продукти 828», що розташований по вул. Тищика, 6а, м. Умань, діючи умисно і цілеспрямовано, з корисливих мотивів, з метою таємного викрадення чужого майна, шляхом вільного доступу, таємно викрала з торгових полиць магазину каву «Jacobs Monarch», 400 гр., в кількості 1 штука, вартістю 207 грн., яку заховала в свою сумку та вийшла з приміщення магазину, не розрахувавшись за викрадений товар, чим завдала магазину ТОВ АТБ-маркет «Продукти 828» матеріальних збитків на загальну суму 207 грн..

Вона ж, повторно, 13.04.2016 року близько 23 год. 00 хв., перебуваючи в будинку АДРЕСА_2 , діючи умисно та цілеспрямовано, з корисливих спонукань, усвідомлюючи протиправність своїх дій, повторно, таємно викрала із кімнати вказаного будинку мобільний телефон марки «Lenovo P780», вартістю 2990 гривень, в якому знаходився стартовий пакет «Київстар», вартістю 30 гривень, срібний ланцюжок, вартістю 4000 гривень та чоловічий плащ чорного кольору, вартістю 500 гривень, що належить гр. ОСОБА_8 , чим спричинила останньому матеріальної шкоди на загальну суму 7520 гривень.

Вона ж, повторно, 21.04.2016 року близько 20 год. 00 хв., перебуваючи в торговому залі магазину «ОПТГУ-15», що розташований по вул. Садовій, 15, м. Умань, діючи умисно і цілеспрямовано, з корисливих мотивів, з метою таємного викрадення чужого майна, шляхом вільного доступу таємно викрала з торгових полиць магазину шоколад «Корона» чорний з цілим лісовим горіхом в кількості 10 штук, вартістю 25 грн. 92 коп. за штуку, рулет бісквітний - 1 штука, вартістю 14 грн. 88 коп. та один круасан «7day», вартістю 7 грн. 26 коп., які заховала до своєї сумки та вийшла з приміщення магазину, не розрахувавшись за викрадений товар, чим завдала магазину «ОТПГУ-15» матеріальних збитків на загальну суму 281 грн. 72 коп..

Допитана в судовому засіданні обвинувачена ОСОБА_9 вину у вчинених кримінальних правопорушеннях визнала повністю. Підтвердила, що дійсно у квітні 2016 року вона вчинила ряд крадіжок із магазинів у м. Умані Черкаської області. Після вчинення крадіжок викраденим майном розпорядилася на власний розсуд. Тяжкість учиненого нею усвідомлює, щиро розкаюється та просить суд суворо її не карати.

Оскільки обвинувачена щиро кається у вчиненому злочині, дала свідчення у яких повністю визнала свою вину, та не оспорює фактичні обставини справи, враховуючи думку прокурора, який вважає за можливе розглянути справу у відповідності до ч. 3 ст. 349 КПК України, вислухавши думку обвинуваченої, яка не заперечує проти вказаного порядку розгляду справи, та з'ясувавши, що обвинувачена правильно розуміє зміст цих обставин, відсутні сумніви у добровільності її позиції, роз'яснивши обвинуваченій ОСОБА_4 , що у такому випадку вона буде позбавлена права оскаржувати ці обставини у апеляційному порядку, суд визнає недоцільним дослідження доказів щодо тих обставин, які ніким не оспороюються.

Суд вважає, що вина обвинуваченої доведена повністю, її дії суд кваліфікує за ч. 2 ст. 185 КК України як таємне викрадення чужого майна (крадіжка), вчинено повторно.

Обставинами, що пом'якшують покарання обвинуваченої суд визнає щире каяття.

Обставин, що обтяжують покарання обвинуваченої суд визнає рецидив злочинів.

При призначенні покарання ОСОБА_4 суд враховує характер і ступінь тяжкості скоєних кримінальних правопорушень, особу винної, яка за місцем проживання характеризується посередньо. Разом з тим, суд бере до уваги ту обставину, що обвинувачена неодноразово притягувалася до кримінальної відповідальності за умисні корисливі кримінальні правопорушення, відбувала покарання в місцях позбавлення волі, на шлях виправлення не стала, належних висновків не зробила, знову вчинила ряд умисних кримінальних правопорушень, тому на думку суду, її виправлення та перевиховання можливе лише в місцях позбавлення волі.

Суд вважає, що при призначенні покарання необхідно застосувати вимоги ст. 71 КК України.

У відповідності до вимог ч. 5 ст. 72 КК України у строк покарання ОСОБА_4 слід зарахувати один день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі строк перебування її під вартою: згідно ухвал Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 27 січня 2017 року та від 24 березня 2017 року, а саме з: 27 січня 2017 року по 22 травня 2017 року, а також з дня винесення вироку суду від 25 травня 2017 року до вступу вироку в законну силу.

Враховуючи вимоги положень Закону України від 26.11.2015 року «Про внесення зміни до КК України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення у строк покарання» суд вважає за доцільне зарахувати обвинуваченій ОСОБА_4 строк утримання її під вартою з 27.01.2017 року по 22.05.2017 року, та з 25.05.2017 року до вступу вказаного вироку в закону силу, під час судового розгляду кримінального провадження з розрахунку 1 день тримання особи під вартою відповідає 2 дням позбавлення волі.

Речові докази: відеозаписи з камер спостереження, договір з ломбарду «Скарбниця», що приєднані до матеріалів кримінального провадження, підлягають залишенню при матеріалах справи.

Процесуальні витрати по кримінальному провадженню відсутні.

Цивільний позов ОСОБА_8 на суму 14300 грн. (13300 грн. - матеріальний збиток, 1000 грн. - моральна шкода) підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст. 349, 373, 374 КПК України, суд -

ЗАСУДИВ:

Визнати винною ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України та призначити їй покарання в виді 1 року 8 місяців позбавлення волі.

На підставі ст. 71 КК України до призначеного покарання частково приєднати невідбуту частину покарання за вироком Христинівського районного суду Черкаської області від 11 листопада 2016 року в виді 4 місяців позбавлення та остаточно призначити покарання в виді 2 років позбавлення волі.

Міру запобіжного заходу відносно ОСОБА_4 до вступу вироку в законну силу залишити попередню - тримання під вартою.

Строк покарання рахувати з дня проголошення вироку суду, з 25 травня 2017 року.

Зарахувати ОСОБА_4 в строк відбуття покарання строк попереднього ув'язнення з 27 січня 2017 року по 22 травня 2017 року, за правилами, передбаченими ч. 5 ст. 72 КПК України - один день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі.

Речові докази: відеозаписи з камер спостереження, договір з ломбарду «Скарбниця», що приєднані до матеріалів кримінального провадження, залишити при матеріалах справи.

Стягнути з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_8 13300 гривень матеріальної шкоди та 1000 гривень моральної шкоди, всього 14300 гривень.

Вирок суду може бути оскаржений до апеляційного суду Черкаської області через Уманський міськрайонний суд Черкаської області протягом 30 днів з дня його проголошення. Вирок суду з підстав заперечення обставин, які ніким не оспорювалися під час судового розгляду і дослідження яких було визнано судом недоцільним відповідно до положень ч. 3 ст. 349 КПК України не може бути оскарженим у апеляційному порядку.

Суддя: ОСОБА_1

Попередній документ
66729971
Наступний документ
66729974
Інформація про рішення:
№ рішення: 66729973
№ справи: 705/5127/16-к
Дата рішення: 25.05.2017
Дата публікації: 06.03.2023
Форма документу: Вирок
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Уманський міськрайонний суд Черкаської області
Категорія справи: Кримінальні справи (до 01.01.2019); Злочини проти власності; Крадіжка