Ухвала від 25.05.2017 по справі П/811/597/17

Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

УХВАЛА

25 травня 2017 року справа № П/811/597/17

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Брегея Р.І.,

в присутності секретаря судового засідання Осипової Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Кропивницький адміністративний позов Знам'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області (далі - Управління) до професійно-технічного училища №12 м.Знам'янки (третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача ОСОБА_1) про стягнення надмірно сплаченої пенсії,

ВСТАНОВИВ:

Управління звернулось до суду з заявою до відповідача про стягнення матеріальної шкоди у сумі 7413 грн., спричинення якої пов'язує з надмірно виплаченою пенсією ОСОБА_1, що стало можливим внаслідок подання навчальним закладом недостовірної інформації.

Представники сторін та третя особа до суду не з'явились.

Суд, дослідивши матеріали справи, зробив висновок про закриття провадження у справі з таких підстав.

Так, відповідно до приписів частини 1 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Отже, суб'єкт владних повноважень повинен здійснювати владні управлінські функції щодо відповідача.

У спірних правовідносинах Управління здійснює такі владні функції лише стосовно третьої особи.

А тому, цей спір не можна віднести до юрисдикції адміністративних судів, як спір, про який зазначено у пункті 5 частини 2 згаданої норми КАС України (спори за зверненням суб'єкта владних повноважень).

Таким чином, спір щодо правовідносин між позивачем та відповідачем не відноситься до юрисдикції адміністративного суду.

Водночас, треба зазначити і наступне.

Суд не може закрити провадження і на підставі частини 2 статті 21 КАС України, якою встановлено наступне.

Вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб'єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.

Правила цієї норми права поширюються виключно на вимоги про відшкодування шкоди, яка завдана суб'єктом владних повноважень у публічно-правових відносинах.

Відповідач не є суб'єктом владних повноважень і спір не є публічно-правовим.

Отже, керуючись приписом пункту 1 частини 1 статті 157 КАС України, суд закриває провадження в адміністративній справі.

На підставі викладеного, керуючись п.1 ч.1 ст.157 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Закрити провадження у справі.

Роз'яснити Знам'янському об'єднаному управлінню Пенсійного фонду України Кіровоградської області про право на звернення до суду в порядку господарсько-процесуального судочинства.

Ухвала може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня отримання її копії.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду Р.І.Брегей