Ухвала від 24.05.2017 по справі 809/17/17

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

"24" травня 2017 р. Справа № 809/17/17

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Матуляк Я.П., розглянувши в порядку письмового провадження питання про розстрочення виконання рішення суду у справі за позовом Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Івано-Франківській області до державного підприємства "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат"про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

Державне підприємство “Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат” 15.05.2017 звернулося до Івано-Франківського окружного адміністративного суду з заявою від 15.05.2017 № 07-ю про розстрочення виконання постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01.02.2017 у справі №809/17/17, терміном на 60 місяців.

Заявник в обґрунтування заяви посилається на відсутність в платника податків достатніх коштів на сплату боргу. Окрім цього, відповідач вказує такі обставини: наявність заборгованості відповідача по інших виплатах, зокрема по відрахуваннях до Пенсійного фонду України, органів соціального страхування; обставини того, що в порівнянні з попередніми роками, в 2016 році зменшився розмір лісосічного фонду, що в свою чергу призводить до зменшення обсягу реалізації лісопродукції, що є основним джерелом прибутку підприємства. Крім цього, на лісовідновлення підприємством вкладаються власні кошти, а не отримуються дотації з Державного бюджету, що в свою чергу накладає на підприємство додаткові фінансові навантаження. Також підприємством здійснюється безоплатне відвантаження для потреб АТО дров паливних на виконання наказу Міністра оборони України №864 від 03.12.2014, відповідно до якого підприємство зобов'язане безоплатно передати дрова паливні у зв'язку з проведенням антитерористичної операції на сході України, що свідчить про виконання підприємством державного оборонного замовлення.

22.05.2017 року Державне підприємство “Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат”, звернулося до Івано-Франківського окружного адміністративного суду з заявою про виправлення арифметичної помилки в заяві про розстрочення виконання постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01.02.2017 у справі №809/17/17, в якій зазначає, що при поданні заяви від 15.05.2017 року допущено арифметичну помилку щодо терміну розстрочки боргу в сумі 215 931,33 грн. та вказано розстрочити зазначену суму на 60 місяців (5 років).

В графіку погашення податкового боргу по земельному податку по Тернопільському УВТК, який долучений до вищезазначеної заяви розраховано термін розстрочки 36 місяців, а саме: червень 2017 року по травень 2020 року, тому просить суд при вирішення питання про розстрочення виконання постанови 809/17/17 від 01.02.2017 року враховувати саме цей графік погашення податкового боргу.

Представники сторін в судове засідання не з'явилися, хоча про дату, час і місце розгляду даної заяви повідомлялися судом.

Відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Згідно пункту 10 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України, письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без виклику осіб, які беруть участь у справі, та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів у випадках, встановлених цим Кодексом.

У відповідності до частини 1 статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України, при розгляді справи в порядку письмового провадження фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

За таких обставин, суд вважає за необхідне вирішити питання про заміну сторони виконавчого провадження в даній адміністративній справі в порядку письмового провадження.

Відповідно до частини 2 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд зазначає наступне.

Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01.02.2017 у справі №809/17/17 задоволено позов Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Івано-Франківській області до державного підприємства "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" та стягнуто з державного підприємства "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" (код 08033772), в дохід бюджету податковий борг в сумі 215931,33 грн.

Згідно статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

На підтвердження наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення по даній справі, заявником надано: графік погашення податкового боргу по земельному податку, баланс на 31.03.2016, баланс на 31.03.2017 року, звіт про фінансові результати за 12 місяців 2016 року, звіт про фінансові результати за 1-ий квартал 2017 року, копію наказу Міністерства оборони України №798 від 23.11.2012 "Про затвердження статуту державного підприємства "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат” у новій редакції, копію статуту "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат”, довідку про сплату податків за 2016 рік, відомості щодо реалізації деревини для Збройних Сил України, копію наказу Міністерства оборони України №864 від 03.12.2014 «Про передачу паливних дров», копію листа Квартирно-експлуатаційнго відділу м. Львова Міністерства оборони України №242 від 18.01.2016 року та від 26.10 2016 року, довідку про заборгованість перед працівниками державного підприємства "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат” в сумі 112273,75 грн. від 01.03.2017 за №184, довідка по сплаті земельного податку за 2016 рік та платіжні доручення про сплату, копії товарно-транспортних накладних про відправку дров для АТО, докази які підтверджують виконання оборонного замовлення: копії видаткових накладних, копії товарно-транспортних накладних, копії специфікацій.

Відповідно до пунктів 100.4 і 100.5 Податкового кодексу України постановою Кабінету Міністрів України було затверджено Перелік обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу, і доказів існування таких обставин. Зокрема згідно пунктів 2, 4, 9 розділу 1 вказаного Переліку, обставинами, що є підставою для розстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу заявника є: загроза виникнення неплатоспроможності (банкрутства) заявника в разі своєчасної та в повному обсязі сплати ним грошового зобов'язання або погашення податкового боргу в повному обсязі; сезонний характер виробництва та/або реалізації товарів (робіт, послуг) заявником та виконання заявником державного оборонного замовлення.

З поданих суду заявником доказів на підтвердження обставин, що ускладнюють виконання судового рішення, вбачається виконання державним підприємством “Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат” державного оборонного замовлення, загроза виникнення неплатоспроможності (банкрутства) державного підприємства в разі своєчасної та в повному обсязі сплати ним грошового зобов'язання або погашення податкового боргу в повному обсязі та сезонний характер виробництва та/або реалізації дров, які є обставинами, що ускладнюють виконання судового рішення по даній справі у розумінні статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України.

Підсумовуючи вищевикладене, суд враховує вказані заявником обґрунтування винятковості підстав для задоволення поданої заяви про розстрочення виконання судового рішення та приходить до висновку про наявність зазначених заявником обставин, що ускладнюють виконання постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01.02.2017 року по справі за №809/17/17 та висновку про обґрунтованість поданої заяви про розстрочення виконання судового рішення.

Враховуючи наведене, керуючись статтями 160, 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Заяву Державного підприємства “Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат” про розстрочення виконання постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01.02.2017 року по справі за №809/17/17 задовольнити.

Розстрочити виконання постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01.02.2017 року по справі за №809/17/17 за позовом Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Івано-Франківській області до державного підприємства "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" про стягнення в дохід бюджету податкового боргу в сумі 215931,33 грн. - строком на 36 (тридцять шість) місяців рівними частинами, починаючи з моменту набрання даною ухвалою законної сили.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Матуляк Я.П.