Ухвала від 25.05.2017 по справі 804/3191/17

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

25 травня 2017 р. справа № 804/3191/17

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Тулянцева Інна Василівна, розглянувши матеріали адміністративного позову Приватного акціонерного товариства «ОСОБА_1 комбінат харчових концентратів» до Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Дніпровської міської ради про визнання протиправними та скасування припису і постанови, -

ВСТАНОВИВ:

23 травня 2017 року Приватне акціонерне товариство «ОСОБА_1 комбінат харчових концентратів» звернулось до ОСОБА_1 окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Дніпровської міської ради про визнання протиправними та скасування припису від 03.05.2017 року і постанови №45/1705 від 17.05.2017 року.

Згідно частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства, чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Дослідивши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд дійшов висновку, що даний позов не підсудний ОСОБА_1 окружному адміністративному суду з огляду на наступне.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного суду України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

Предметом оскарження даної справи є рішення Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Дніпровської міської ради.

Частиною 1 статті 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 року № 280/97-ВР визначено, що система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; старосту; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.

За приписами частини 1 статті 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 року № 280/97-ВР сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи. Виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади (частини 1 та 2 статті 11 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 року № 280/97-ВР).

З безкоштовного запиту з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що організаційно-правова форма Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Дніпровської міської ради - орган місцевого самоврядування.

Крім того, згідно пункту 1.1 Положення про Управління державного архітектурно-будівельного контролю Дніпровської міської ради, затвердженого Рішенням міської ради від 01.12.2016 року №63/16, відповідач є виконавчим органом Дніпровської міської ради.

За таких обставин, враховуючи, що відповідачем у справі є орган місцевого самоврядування, даний спір не підсудний окружному адміністративному суду, а відповідно до частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України підсудний місцевому загальному суду як адміністративному.

Відповідно до пункту 6 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

На підставі викладеного, керуючись статтями 17, 18, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Приватного акціонерного товариства «ОСОБА_1 комбінат харчових концентратів» до Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Дніпровської міської ради про визнання протиправними та скасування припису і постанови - повернути позивачу.

Копію ухвали про повернення позовної заяви надіслати позивачу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Роз'яснити позивачу, що відповідно до частини 6 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до ОСОБА_1 апеляційного адміністративного суду у порядку та строки, встановлені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя ОСОБА_2