Справа № 686/1961/17
22 травня 2017р. м. Хмельницький
Хмельницький міськрайонний суд в складі: головуючого судді - Продана Б.Г., при секретарі - Боднар А.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Хмельницькому адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління патрульної поліції у м. Хмельницькому
про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення,
30 січня 2017 року позивач звернувся до суду з позовом до управління патрульної поліції у м. Хмельницькому про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення.
ОСОБА_1 вказує, що 20.01.2017 року винесено постанову серії АР №921822, якою позивача визнано винним у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 126 КУпАП та накладено адміністративне стягнення в розмірі 425 грн. за те що від здійснив зупинку транспортного засобу в зоні дії знаку 3.34 «Зупинку заборонено» та не мав при собі посвідчення водія відповідної категорії. ОСОБА_1 зазначає, що автомобіль зупинився з незалежних від нього причин, пов'язаних із зупинкою роботи двигуна, а його посвідчення водія знаходилось в сумці у дружини, яка вийшла з автомобіля. Позивач не погоджується з винесеною постановою, вважає що не порушував вимоги ПДР України, а сама постанова винесенена з грубим порушенням норм чинного законодавства і тому просить постанову по справі про адміністративне правопорушення скасувати.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав в повному обсязі з підстав, зазначених у позові, просить їх задоволити.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив в повному обсязі, просить відмовити в його задоволенні, вважає позов безпідставним та необгрунтованим.
Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що 20.01.2017 року винесено постанову серії АР №921822, якою позивача визнано винним у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 126 КУпАП та накладено адміністративне стягнення в розмірі 425 грн. за те що від здійснив зупинку транспортного засобу в зоні дії знаку 3.34 «Зупинку заборонено» та не мав при собі посвідчення водія відповідної категорії. Дані обставини підтверджуються копією постанови, наявною в матеріалах справи.
Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, вина (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадській порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
При накладанні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступень його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Доказами в справі про адміністративні правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини.
Порядок притягнення осіб до адміністративної відповідальності встановлений КУпАП.
Відповідно до ст. 283 КУпАП України розглянувши справу про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить постанову по справі.
Відповідно до ст. 278 КУпАП України орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка
притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Положеннями ч.1 ст.71 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її позовні вимоги та заперечення.
За нормою ч.2 цієї статті, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечив проти задоволення позовних вимог в повному обсязі.
В судовому засіданні допитано свідків.
Зокрема свідок ОСОБА_2 дала суду показання про те, що посвідчення водія ОСОБА_1 знаходилось у неї в сумці, але вона не зразу змогла його знайти. Проте суд критично оцінює покази даного свідка, так як в них є розбіжності, до того ж вона доводиться дружиною позиивача.
Свідок ОСОБА_3 в судовому засіданні показав, що під час перевірки документів ОСОБА_1 при ньому дійсно не було посвідчення водія, я його пояснення спрямовані на уникнення адміністративної відповідальності.
Оцінюючи встановлене, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 в скоєнні вказаного адміністративного правопорушення доведена, адміністративне стягнення накладено на нього правомірно уповноваженою на те особою в межах санкції ч. 1 ст. 126 КУпАП з дотриманням вимог глави 4 цього ж Кодексу, а тому в задоволенні позову слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 11, 70, 71, 72, 86, 94, 159-162 КАС України, ст.ст. 22, 258, 278, 279, 280, 293 КУпАП, суд,-
Позовну заяву ОСОБА_1 до управління патрульної поліції в м. Хмельницькому про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення АР № 921822 від 20.01.17р. про накладення на нього стягнення за ст. 126 ч. 1 КУпАП - залишити без задоволення.
На постанову суду може бути подана апеляція до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови суду.
Суддя: