Березівський районний суд Одеської області
22.05.2017
Справа № 494/405/17
22 травня 2017 року м. Березівка
Суддя Березівського районного суду Одеської області Курта Л.С., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, проживаючого з адресою: Одеська область, с. Заводівка Березівського району Одеської області вул. . Дачна 48, за ч.1 ст.130 КУпАП,
15.05.2017 року до Березівського районного суду Одеської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії АП2 № 428678 відносно ОСОБА_1М за ч.1 ст.130 КУпАП.
У протоколі вказано, що 07 травня 2017 року приблизно о 17:30 годині в м. Березівка Одеської області по вулиці Перемоги ОСОБА_1 керував автомобілем марки «Опель Вектра» д/н НОМЕР_2 з явними ознаками алкогольного сп'яніння.
Винним себе ОСОБА_1 не визнав і пояснив, що дійсно 07 травня.2017 року по
вул. Перемоги у м. Березівка керував належним йому автомобілем «Опель Вектра»,
д/3 ВН 1613 НН, але у стані алкогольного сп'яніння не був, так як вживав алкоголь напередодні в розмірі 1 ложки горілки у якості ліків, а в той самий день алкоголь не вживав, також пояснив, що алкоголь він майже не вживає, оскільки являється інвалідок третьої групи. У автомашині з ним їхали діти, але у якості свідків їх не було допитано..
Відповідно до ст.280 КУпАП суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають істотне значення для правильного вирішення справи.
Постановою Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2015 року № 14
« Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» передбачено, що при розгляді справ зазначеної категорії необхідно з'ясувати всі обставини, перелічені у статтях 247, 280 КУпАП. Зміст постанови судді має відповідати вимогам , передбаченим статтями 283,284 КУпАП. У ній, зокрема, потрібно навести докази, на яких ґрунтується висновок про вчинення особою адміністративного правопорушення, зазначити мотиви відхилення інших доказів, на які посилався правопорушник, чи висловлених останнім доводів.
Відповідно до вимог статей 251,252 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган( посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення,
поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності , свідків, а також інших документів.
Частина 1 ст.130 КУпАП передбачає відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом
лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває у стані такого сп'яніння чи під впливом лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вжиття лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість руху.
Порядок проходження огляду на стан сп'яніння встановлений ст.266 КУпАП, а також затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 1103 від 17 грудня 2008 року «Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проходження огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду» та « Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженою спільним наказом МВС та МОЗ України № 1413/27859 від 11листопада 2015 року.
Відповідно до п..6 розділу I «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» огляд на стан сп'яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом( далі - спеціальні технічні засоби), лікарем закладу охорони здоров'я ( у сільській місцевості де відсутні лікарі - фельдшером фельдшерсько - акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Згідно до п.7 розділу I вказаної «Інструкції…», у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду , проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я , якому надано право на його проведення відповідно до ст.266 КУпАП( далі - заклад охорони здоров'я).
В матеріалах справи відсутні докази того, що ОСОБА_1 був зупинений працівниками поліції та йому було запропоновано пройти огляд на стан сп'яніння на місці, не засвідчена його відмова у присутності двох с свідків, а було доставлено до медичного закладу.
Вказані обставини засіданні підтвердив ОСОБА_1
Таким чином було порушено порядок проведення огляду на стан алкогольного сп'яніння поліцейськими.
Так, у порушення вимог п.6 розділу II « Інструкції про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», огляд на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться у присутності двох свідків.
Відповідно до п.9 розділу III « Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», використання в закладах охорони здоров'я вимірювальної техніки та обладнання, дозволених МОЗ, підтверджується сертифікатом відповідності та свідоцтвом про повірку робочого засобу вимірювальної техніки.
У протоколі № 83 медичного огляду для становлення факту вживання наркотичної
речовини та стану сп'яніння від 07 травня 2017 року , складеному відносно ОСОБА_1 вказані відомості не зазначені.
Крім того судом встановлено, ОСОБА_1 являється інвалідом 3 групи, підвищення тиску, млявість можуть бути ознакою його захворювання.
За таких обставин вина ОСОБА_1 у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП не доведена .
Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
У зв'язку з тим, що у судовому засіданні не встановлена вина ОСОБА_1 у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, то провадження по справі слід закрити згідно до п.1 ст.247 КУпАП .
Керуючись ст.ст. 247,284 КУпАП,
Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП , - закрити.
На постанову може бути подана апеляція до апеляційного суду Одеської області протягом 10 днів з моменту її проголошення.
СУДДЯ КУРТА Л.С.