Справа № 444/1044/17
Провадження № 3/444/528/2017
22 травня 2017 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Зеліско Р. Й., розглянувши матеріали адміністративної справи в залі суду в м.Жовкві, які надійшли від Головного управління Держпраці у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2, Красноярський крій, РФ, проживаючої: ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючої директором ПП «Маріте», що знаходиться за адресою: вул. Л.Українки, 132, м. Жовква, Львівська область, паспорт серії КС №788332, виданий Личаківським РВ ЛМУ УМВС України у Львівській області, індивідуальний ідентифікаційний № НОМЕР_1,
- за ст.41 ч.1 КпАП України,
ОСОБА_1 28.04.17 року під час проведення перевірки у ПП «Маріте», що знаходиться за адресою: вул. Л.Українки, 132, м. Жовква, Львівська область було виявлено порушення вимог законодавства про працю, а саме : порушення вимог частини першої статті 115 КЗпП України, частини першої статті 24 Закону України «Про оплату праці»: заробітна плата працівникам за січень 2017 року виплачена 09 лютого 2017 року згідно відомості нарахування заробітної плати від 09.02.2017 року двома платежами згідно платіжної відомості банку з інтервалом між авансом та заробітною платою, який становить 20 календарних днів; заробітна плата працівникам за лютий 2017 року виплачена 14 березня 2017 року згідно відомості нарахування заробітної плати від 14.03.2017 року двома платежами згідно платіжної відомості банку з інтервалом між авансом та заробітною платою, який становить 22 календарних дні; заробітна плата працівникам за березень 2017 року виплачена 12.04 2017 року згідно відомості нарахування заробітної плати від 12.04.2017 року - двома платежами згідно платіжної відомості банку з інтервалом між авансом та заробітною платою, який становить 22 календарних дні; порушення вимог частини 2 статті 84 КЗпП України, статті 26 Закону України «Про відпустки»: Під час перевірки встановлено факти надання працівнику відпустки без збереження заробітної плати тривалістю більше 15 календарних днів на рік. А саме, згідно з наказом 9-К від 06.02.2017 року з 07.02.2017 по 21.02.2017 (15 календарних днів) надано відпустку без збереження заробітної плати ОСОБА_2 Згідно з наказом №24 від 03.03.2017 року з 06.03.2017 по 10.03.2017 (4 календарні дні) надано відпустку без збереження заробітної плати ОСОБА_2 Згідно з наказом № 35-к від 06.04.2017 з 06.04.2017 по 07.04.2017 року - 2 календарних дні) надано відпустку без збереження заробітної плати ОСОБА_2 що в сумі становить 21 календарний день; порушення вимог частини 3 статті 24 КЗпП України, та Постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015р № 413 «Про порядок повідомленя Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу»: працівник допущений до роботи без повідомлення центрального органу виконавчої влади питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника роботу, що підтверджується з представлених адміністрацією ПП «Маріте» наказів про прийняття працівника на роботу а саме: наказом № 28-к від 20.03.2017 прийнято на роботу ОСОБА_3 з 20.03. 2017 та допущено до роботи без повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечені формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску і загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу, саме, повідомлення подано після допуску до роботи 20.03.2017 в 12:39:28 год., про що свідчи квитанція №2 (документ, який доставлено у Личаківське ОДПІ Жовківського відділення ДФС Львівській області (копія даного повідомлення додається, додаток №1). В табелі обліку робочої часу навпроти прізвища ОСОБА_3 за 20.03.2017 - проставлено (відпрацьовано) - «8 годин., розпорядок робочого дня з 9-00 год до 18-00 год; порушення вимог частини 4 статті 115 КЗпП України, статті 21 Закону України «Про відпустки»: заробітна плата працівникам за весь час щорічної відпустки проводиться пізніше ніж за три дні до її початку, а саме: згідно наказу № 25-к від 03.03.2017 ОСОБА_4 надано основну щорічну відпустку з 06.03.2017, однак виплату заробітної плати проведено 14.03.2017 згідно відомості розподілу заробітної плати № 8 від 14.03.2017; згідно з наказом № 39-к від 19.04.2017 ОСОБА_5 надано основну щорічну відпустку з 20.04.2017, однак виплату заробітної плати проведено 21.04.2017 року згідно із відомістю розподілу заробітної плати №10 від 21.04.2017 року, згідно з наказом №26 від 07.03.2017 ОСОБА_6 надано основну щорічну відпустку з 09.03.2017, однак виплату заробітної плати проведено 14.03.2017 року відповідно до відомості розподілу заробітної плати №8 від 14.03.2017. Такимисвоїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення передбачене ст.41 ч.1 КпАП України .
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою провину визнала, та суду пояснила, що обставини перевірки від 28.04.17 року відповідають дійсності. У вчиненому щиро кається, просила суд суворо не карати .
Факт вчинення порушення ОСОБА_1 передбаченого ст.41 ч.1 КпАП України, підтверджується зібраними доказами, які містяться в матеріалах даної справи зокрема:
протоколом про адміністративне правопорушення серії№13/15/186/0463 від 28.04.2017 року,
- актом перевірки №13/15/186/1232 від 28.04.2017року;
- іншими матеріалами справи (копіями наказів, відомостей нарахування коштів, відомостей на виплату грошей).
Так, ч.1 ст.41 КпАП України передбачено відповідальність за порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України "Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю.
Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ст.41 ч.1 КпАП України є вірною .
Призначаючи вид та міру стягнення правопорушнику суд враховує характер скоєного правопорушення, дані про особу правопорушника, його майновий стан.
Обставиною, яка пом'якшує відповідальність правопорушнику ОСОБА_1 є те, що остання свою провину визнала .
Обставин, які б обтяжували відповідальність правопорушнику ОСОБА_1 не встановлено.
Санкція ст.41 ч.1 КпАП України , передбачає стягнення у вигляді штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності в розмірі від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З врахуванням всіх у сукупності вище перелічених обставин місця, способу вчинення правопорушення, відношення правопорушника до вчиненого ним правопорушення, приходжу до переконання, що до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності , а саме у вигляді штрафу .
Відповідно до ст.40-1 КпАП України ст.4 ч.2 п.5 Закону України “Про судовий збір” з останніми змінами та доповненнями, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується з правопорушника 0,2 розміру прожиткового мінімуму працездатних осіб .
Керуючись ст.ст.30,40-1,41 ч.1,280,283-285,307, 308 КпАП України, суддя ,-
ОСОБА_1, визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст.41 ч.1 КпАП України, та накласти на неї стягнення у вигляді штрафу в розмірі 510 (п"ятсот десять) грн. 00 коп. в дохід держави .
Стягнути з ОСОБА_1, (ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, Красноярський крій, РФ, проживаючої: ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючої директором ПП «Маріте», паспорт серії КС №788332, виданий Личаківським РВ ЛМУ УМВС України у Львівській області, індивідуальний ідентифікаційний № НОМЕР_1) судовий збір в розмірі 320 грн. 00 коп., який сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України, та які слід сплати по реквізитам рахунків Жовківського районного суду Львівської області: отримувач УДКСУ у Жовківському районі р/р 31212206700286, МФО - 825014, ЄДРПОУ - 36762986, код - 36762195, призначення платежу: судовий збір.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили .
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначений постановою;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя Зеліско Р. Й.