Єдиний унікальний номер 205/837/17
№ 205/837/17-к
№ 1-кс/205/106/17
16 травня 2017 року м. Дніпро
Слідчий суддя Ленінського районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши матеріали скарги ОСОБА_3 на бездіяльність Новокодацького ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області, -
14 лютого 2017 року до Ленінського районного суду м. Дніпропетровська надійшла скарга ОСОБА_3 на бездіяльність Новокодацького ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області.
У своїй скарзі заявник просить зобов'язати начальника Новокодацького ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області внести до ЄРДР заяви по крадіжкам вул. Ковельська 34/2, АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2 , вул. Флангова, 83, АДРЕСА_3 ; після проведення всіх дій зобов'язати Дніпропетровську місцеву прокуратуру № 4 вручити йому повідомлення про підозру.
Заявник у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце слухання справи повідомлявся належним чином. У своєму клопотанні від 05 квітня 2017 року заявник просив скаргу задовольнити.
Розглянувши матеріали даної скарги, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність відмовити в задоволенні скарги, за наступних підстав.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора, як то бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов'язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк.
Відповідно до положень, викладених у ст. 214 КПК України встановлено, що початком досудового розслідування є саме момент внесення відомостей до ЄРДР.
Тобто слідчий чи прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.
Враховуючи, що ОСОБА_3 не доведено факт звернення до Новокодацького ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області з заявами про вчинення злочину, у зв'язку з чим суд приходить до висновку про безпідставність даної скарги.
Згідно з п. 4 ч. 2 ст. 307 КПК України, ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про відмову у задоволенні скарги.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 214, 303, 306-307 КПК України, слідчий суддя, -
В задоволенні скарги ОСОБА_3 на бездіяльність Новокодацького ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1