ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
справа № 201/5841/17
провадження № 1-кс/201/3915/2017
21 квітня 2017 року м. Дніпро
Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , розглянувши клопотання старшого слідчого першого СВ СУ прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_2 , погоджено прокурором відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 , про здійснення тимчасового доступу до речей та документів,-
21 квітня 2017 року слідчий звернувся з клопотанням, погодженим з прокурором, про здійснення тимчасового доступу до речей та документів.
В обґрунтування заявленого клопотання слідчий посилався на те, що першим слідчим відділом слідчого управління прокуратури Дніпропетровської області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42016040000001061 від 06.12.2016, внесеного до ЄРДР за фактом привласнення грошових коштів та невиконанні своїх службових обов'язків, через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам та інтересам юридичних осіб комунальної та державної власності службовими особами ДП посадових осіб КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », КП « ІНФОРМАЦІЯ_5 », КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ДМР, КП « ІНФОРМАЦІЯ_6 », КП « ІНФОРМАЦІЯ_7 », КП « ІНФОРМАЦІЯ_8 », КП « ІНФОРМАЦІЯ_9 », ОМКП « ІНФОРМАЦІЯ_10 », за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 750 від 09.10.2013 «Про затвердження порядків зарахування коштів на поточні рахунки ізспеціальним режимом використання для проведення розрахунків заінвестиційними програмами, використання зазначених коштів іздійснення контролю за їх витрачанням у сферах теплопостачання,централізованого водопостачання та водовідведення», комунальні підприємства зобов'язані створити рахунки із спеціальним режимом використання дляпроведення розрахунків за інвестиційними програмами, а грошовікошти, які були закладені в тарифи, як кошти для «виконання інвестиційних програм», перераховувати на спец рахунки.
Однак, директор КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ПМР ОСОБА_4 , неналежним чином виконуючи свої службові обов'язки, маючи організаційні можливості та сформований штат працівників, наприкінці 2014 року та в подальшому протягом 2015 року не організував та не забезпечив підготовку документів, передбачених п.п. - п.п. 2.2.1., 2.2.2., 2.2.3., 2.2.4, 2.2.5., 2.2.6., 2.2.8. п.2.2 розділу ІІ Порядку, не здійснив оприлюднення проекту інвестиційної програми на офіційних веб-сайтах та інформаційних стендах органів місцевого самоврядування, не забезпечив розміщення відповідних повідомлень у засобах масової інформації, за процедурою, передбаченою п.2.9. Порядку та не затвердив інвестиційну програму.
Крім того, директор КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ПМР ОСОБА_4 , неналежним чином виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, маючи організаційні можливості та сформований штат працівників, наприкінці 2014 року та в подальшому протягом 2015 року, порушуючи встановлені у п.4.2 Порядку строки, не подав до уповноваженого органу заяву та документи для схвалення інвестиційної програми, передбачені пунктом 3.3. розділу ІІІ Порядку.
Внаслідок невиконання покладених на директора КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ПМР ОСОБА_4 обов'язків інвестиційна програма підприємства на 2015 рік не була схвалена.
В той же час, протягом 2015 року КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ПМР у розрахунках розмірів платежів бюджетним споживачам міста Павлограда безпідставно включало суми грошових коштів на розвиток виробництва (виробничі інвестиції) в розмірі 39,53грн./Гкал у період з 01.12.2014 по 28.02.2015, та 32,42 грн/Гкал. у період з 01.03.2015 по 01.01.2016, та амортизаційні відрахування в розмірі 6,13 грн/Гкал, що було достеменно відомо директору КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ПМР ОСОБА_4 .
Відповідно до висновку судово-економічної експертизи №163 від 20.03.2017 на поточний рахунок КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ПМР у складі оплати за спожите тепло від 64 бюджетних підприємств, установ та організацій за тарифами, які діяли у 2015 році, надійшла сума грошових коштів на розвиток виробництва в складі тарифу в розмірі 724 602 грн. та грошових коштів на амортизаційні відрахування в складі тарифу в розмірі 125 286 грн, а всього в розмірі 849 888 грн.
Таким чином, КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ПМР протягом 2015 року безпідставно отримало від 64 бюджетних підприємств, установ та організацій, які є споживачами теплової енергії грошові кошти в розмірі 849 888 грн., чим спричинили їм збитки на вказану суму, яка у 1395 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, що є тяжкими наслідками.
31.03.2017 за фактом невиконання, з боку директора КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ПМР ОСОБА_4 , своїх службових обов'язків, через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам та інтересам юридичних осіб комунальної та державної власності, останньому вручено підозру про вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
Виходячи з того, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема для отримання відомостей, які є необхідними для розкриття вказаного злочину, призначення почеркознавчих та інших експертиз, а також доказування вини осіб у його вчиненні, у кримінальному провадженні виникла потреба в отриманні:
оригіналів документів (розрахунків, підтвердних матеріалів і документів, що використовувалися під час проведення таких розрахунків), які у 2014-2015 році надавалися службовими особами КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ПМР до НКРЕКП для встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води та прийнятих на підставі вказаних документів рішень НКРЕКП з додатками щодо встановлення відповідних тарифів, зокрема щодо включення до структури тарифу на теплову енергію для потреб бюджетних установ та інших споживачів (крім населення) інвестиційної складової (амортизаційних відрахувань та виробничих інвестицій з прибутку);
оригіналів документів щодо затвердження інвестиційної складової у структурі тарифу на теплову енергію для потреб бюджетних установ та інших споживачів (крім населення) КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ПМР у 2014-2015 роках;
оригіналів документів з додатками, які надані службовими особами КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ПМР до НКРЕКП для затвердження інвестиційної програми у 2014-2015 роках та прийнятих НКРЕКП за результатами їх розгляду рішень щодо затвердження або не затвердження таких програм (у випадку не затвердження Інвестиційної програми надати лише відповідні рішення про це);
належним чином завірені копії актів перевірок ліцензіатом НКРЕКП підприємства-ліцензіата КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ПМР за 2014-2016 роки;
інформації та підтверджуючих це документів щодо відкриття та подальшого використання КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ПМР спецрахунків, на які перераховувалися грошові кошти, закладені у структуру тарифу на теплову енергію для потреб населення та структуру тарифу на теплову енергію для потреб бюджетних установ та інших споживачів (крім населення) КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ПМР, як інвестиційна складова тарифу.
На підставі викладеного слідчій для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного кримінального правопорушення, просив суд надати дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів з можливістю вилучення їх належним чином завірених копій у паперовому вигляді, які перебувають у віданні ІНФОРМАЦІЯ_11 за адресою: АДРЕСА_1 .
Дослідивши матеріали кримінального провадження № 420160400000001061, вважаю клопотання слідчого обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, оскільки, враховуючи потреби досудового розслідування, дані, викладені у матеріалах кримінального провадження, дають підстави для висновку, що речі та документи про надання тимчасового доступу до яких ставиться питання у клопотанні слідчого мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, у зв'язку з чим застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження є необхідним.
Враховуючи викладене, з метою досягнення дієвості кримінального провадження, керуючись ст. ст. 110, 163-166, 309, 369-372 та 395 КПК України, -
Дозволити старшому слідчому першого СВ СУ прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_2 , прокурору відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 тимчасовий доступ до оригіналів документів з можливістю вилучення їх належним чином завірених копій у паперовому вигляді, які перебувають у віданні ІНФОРМАЦІЯ_11 за адресою: АДРЕСА_1 ,а саме до:
оригіналів документів (розрахунків, підтвердних матеріалів і документів, що використовувалися під час проведення таких розрахунків), які у 2014-2015 році надавалися службовими особами КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ПМР до НКРЕКП для встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води та прийнятих на підставі вказаних документів рішень ІНФОРМАЦІЯ_12 з додатками щодо встановлення відповідних тарифів, зокрема щодо включення до структури тарифу на теплову енергію для потреб бюджетних установ та інших споживачів (крім населення) інвестиційної складової (амортизаційних відрахувань та виробничих інвестицій з прибутку);
оригіналів документів щодо затвердження інвестиційної складової у структурі тарифу на теплову енергію для потреб бюджетних установ та інших споживачів (крім населення) КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ПМР у 2014-2015 роках;
оригіналів документів з додатками, які надані службовими особами КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ПМР до НКРЕКП для затвердження інвестиційної програми у 2014-2015 роках та прийнятих НКРЕКП за результатами їх розгляду рішень щодо затвердження або не затвердження таких програм (у випадку не затвердження Інвестиційної програми надати лише відповідні рішення про це);
належним чином завірені копії актів перевірок ліцензіатом НКРЕКП підприємства-ліцензіата КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ПМР за 2014-2016 роки;
інформації та підтверджуючих це документів щодо відкриття та подальшого використання КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ПМР спецрахунків, на які перераховувалися грошові кошти, закладені у структуру тарифу на теплову енергію для потреб населення та структуру тарифу на теплову енергію для потреб бюджетних установ та інших споживачів (крім населення) КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ПМР, як інвестиційна складова тарифу.
Доручити тимчасовий доступ до речей і документів, слідчим слідчої групи, прокурорам групи прокурорів по кримінальному провадженню № 420160400000001061, визначеним відповідним дорученням, щодо проведення слідчих (розшукових) дій в порядку ст. 36, 40, 41 КПК України.
Строк дії цієї ухвали 30 діб з дня її оголошення. У разі невиконання ухвали слідчий суддя, суд в порядку ст.166 КПК України має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1