Постанова від 15.05.2017 по справі 904/8931/16

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15.05.2017 року Справа № 904/8931/16

Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів: головуючого судді Широбокової Л.П. - доповідач,

суддів: Сизько І.А., Джихур О.В.

при секретарі судового засідання Абадей М.О.

за участю представників сторін

від позивача: ОСОБА_1, представник, довіреність №б/н від 20.09.2016р.;

від відповідача: ОСОБА_2, представник, довіреність №11/11-14 від 03.01.2017р.;

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Логістик Юніон" на рішення господарського суду Дніпропетровської області від 20.12.2016р. у справі №904/8931/16

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Логістик Юніон",

Дніпровський район Дніпропетровської області

до Комунального підприємства "Дніпроводоканал"

Дніпропетровської міської ради, м. Дніпро

про визнання дій неправомірними

ВСТАНОВИВ:

Рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 20.12.2016р. у справі №904/8931/16 (суддя Ніколенко М.О.) у задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Логістик Юніон" до Комунального підприємства "Дніпроводоканал" Дніпропетровської міської ради про визнання дій по пред'явленню рахунка неправомірними відмовлено у повному обсязі. Рішення суду мотивовано правомірністю дій Відповідача з проведення забору проб з каналізаційної насосної станції Позивача та пред'явлення рахунку на оплату за скид понаднормативних забруднень на суму 228352,18 грн.

Не погодившись із зазначеним рішенням, Товариство з обмеженою відповідальністю "Логістик Юніон" звернулось з апеляційною скаргою, в якій просить рішення суду скасувати як незаконне, прийняти нове рішення про повне задоволення позову. В обґрунтування апеляційної скарги посилалось на наступне:

- суд не навів норм чинного законодавства, на підставі яких включення до договору на надання послуг водопостачання та водовідведення умови про визначення контрольного колодязя є обов'язковим, а Відповідач звільняється від обов'язку дотримання ОСОБА_3 приймання стічних вод до міської каналізації щодо визначення точки відбору разової (контрольної) проби;

- факт проведення представниками Відповідача обстеження каналізаційної мережі Позивача з метою проведення відбору найбільш репрезентативної проби стічної води підприємства та визначення якості стічної води, що потрапляє до міської каналізаційної мережі, жодним документом не зафіксований;

- докази потрапляння стічних вод Позивача до каналізаційних мереж Відповідача в місці розташування каналізаційної насосної станції матеріали справи не містять;

- результат аналізу проби, відібраної 08.04.2016р. на КНС на дуже значній відстані від місця потрапляння стічної води до міської каналізаційної мережі, не може бути належним доказом наявності таких же самих показників в міському каналізаційному колекторі по вул. 8-го Березня.

Ухвалою Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 19.01.2017р. апеляційна скарга прийнята до провадження колегією суддів у складі головуючого судді Кузнецової І.Л., суддів Сизько І.А., Джихур О.В.

09.03.2017р. у зв'язку із тимчасовою непрацездатністю судді Кузнецової І.Л. відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями, справа передана на розгляд колегії суддів у складі головуючого судді Широбокової Л.П., суддів Сизько І.А., Джихур О.В. та прийнята зазначеною колегією суддів до свого провадження ухвалою суду від 13.03.2017р.

В судовому засіданні 15.05.2017р. представник Позивача апеляційну скаргу підтримав, просив рішення суду скасувати, прийняти нове рішення про повне задоволення позову. Просив суд звернути увагу та надати правову оцінку обізнаності Відповідача про скид стічних вод Позивачем у колектор по вул. 8 Березня (акт від 08.04.2016р.) та здійсненню забору проб стічних вод у каналізаційній станції (місці, де води нерухомі та не перемішуються).

Представник Відповідача проти апеляційної скарги заперечив. Просив рішення суду залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення. Зазначив, що 08.04.2016р. здійснив відбір проби стічної води на об'єкті водокористування Позивача “Комплекс будівель і споруд 8”, про що складено акт відбору стічних вод, підписаний Позивачем без зауважень. Колодязь, з якого Відповідач повинен проводити відбір проб стічних вод ані додатком №1 до договору, ані схемою мереж визначений так і не був. Колодязь, на який посилається Позивач, не є контрольним, відбір проб у ньому неможливий через розташування в місці приєднання мереж, де відбувається змішування стоків, що унеможливлює одержання репрезентативної проби. Із генерального плану об'єкта Позивача, що був досліджений судом першої інстанції, вбачається потрапляння стічних вод Позивача до каналізаційних мереж Відповідача в місці розташування каналізаційної насосної станції.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, обговоривши доводи апеляційної скарги, апеляційний суд приходить до висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.

Апеляційним судом при перегляді справи встановлено, що 01.08.2014р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "Логістик Юніон" як абонентом (надалі - Позивач) та Комунальним підприємством "Дніпроводоканал" Дніпропетровської міської ради (надалі - Відповідач) був укладений договір № 13179 на надання послуг з центрального питного водопостачання та водовідведення (надалі - Договір). Договір набирає чинності з моменту підписання сторонами та скріплення печатками, в частині надання послуг діє до 01.08.2017р., в частині оплати послуг - до їх повного виконання (п. 9.1. Договору).

Відповідно до п. 2 Договору предметом договору є надання та оплата послуг з центрального питного водопостачання та водовідведення в порядку та на умовах, визначених Договором. Місцем надання послуг Відповідачем Позивачу є точка розподілу, визначена сторонами в акті визначення точки розподілу та розмежування балансової приналежності водопровідних та каналізаційних мереж, що є додатком до Договору. (п. 2.2 Договору).

Кількість використаної абонентом води та стоків визначається за показами повірених та опломбованих приладів обліку споживання води та стоків за умови їх роботи в діапазоні вимірювань з нормованою похибкою (п.3.5 Договору).

Відповідно до п. 7.2.8. Договору Позивач зобов'язався не перевищувати рівня вмісту забруднюючих речовин у стічних водах та нести відповідальність за якісний склад стічних вод. Забезпечити безперешкодний доступ до мереж, арматури, засобів обліку, розподільчих систем та іншого обладнання водопостачання та водовідведення представників Відповідача для контролю за технічним станом, за рівнем споживання води питної, а також для виконання відключення та обмеження водопостачання та водовідведення, не перешкоджати здійсненню контролю інженерного обладнання в приміщеннях Позивача (п. 7.2.5. Договору).

Позивач несе відповідальність за порушення норм щодо кількості та концентрації шкідливих речовин у стічних водах. Для визначення вмісту забруднень у стічних водах використовуються як дані лабораторії Відповідача, так і результати вибіркового контролю, виконаними лабораторіями місцевих органів Держсанепіднагляду, охорони навколишнього природного середовища або іншими лабораторіями, акредитованими у даній галузі. Плата за скид понаднормативних забруднень стягується за весь об'єм стічних вод, скинутих Позивачем протягом календарного місяця, коли було зафіксовано перевищення допустимої концентрації. Нарахування проводиться по нормативу плати за очищення 1 куб. м стічних вод з вмістом забруднень у межах допустимих концентрацій (Нп), обсягом скинутих понаднормативних забруднень стічних вод (Vпз) та коефіцієнтом кратності (Кк), який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень для технологічних процесів очищення стічних вод та екологічного стану водойми (п.п. 3.15., 3.16., 3.18., 3.19 Договору).

08.04.2016р. представниками Відповідача у присутності уповноваженого представника Позивача здійснено відбір разових проб стічних вод Позивача - Комплекс будівель і споруд, 8, про що складено відповідний акт, підписаний сторонами без зауважень. Відбір проб стічних вод здійснювався з каналізаційної насосної станції (КНС).

За результатами проведеного аналізу відібраних проб лабораторією КП "Дніпроводоканал" з контролю якості стічних вод підприємств виявлено перевищення допустимої концентрації забруднюючих речовин за адресою Комплекс будівель і споруд, 8 (КНС - проба №6) - азот амонійний, хлориди, ортофосфати, нафтопродукти, БСК5.

У зв'язку із наведеним Відповідачем здійснено розрахунок величини плати за скид стічних вод з понаднормативними забрудненнями за лютий, березень та квітень 2016 року з урахуванням визначеного коефіцієнту кратності - 9,94. Позивачу нараховано плату за скид стічних вод з понаднормативним забрудненням в сумі 228352,18 грн (з ПДВ), про що виставлено рахунок на оплату № 47097 від 31.05.2016р.

Позивач зазначений рахунок не оплатив, вважає дії по пред'явленню рахунку неправомірними, оскільки проби води були відібрані не в установленому місці (замість контрольного колодязя проби взяті з каналізаційної насосної станції), що і стало підставою для звернення із даним позовом до суду.

Суб'єкти господарювання повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом (ч. 1 ст. 193 ГК України).

Стаття 526 Цивільного кодексу України передбачено, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до частини першої статті 33 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" екологічні нормативи встановлюють гранично допустимі викиди та скиди у навколишнє природне середовище забруднюючих хімічних речовин, рівні допустимого шкідливого впливу на нього фізичних та біологічних факторів.

Частиною шостою статті 33 вказаного Закону закріплено, що екологічні нормативи розробляються і вводяться в дію центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, та іншими уповноваженими на те державними органами відповідно до законодавства України.

Відповідно до пункту 1.2. ОСОБА_3 приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19.02.2002р. №37, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26.04.2002р. за №403/6691, ці ОСОБА_3 поширюються на комунальні підприємства водопровідно-каналізаційного господарства міст і селищ України та інші підприємства, що мають на балансі системи місцевого водопроводу та каналізації, та на всі підприємства, установи, організації незалежно від форм власності й відомчої належності, які скидають свої стічні води в системи каналізації населених пунктів.

Пунктом 2.1. зазначених ОСОБА_3 передбачено право водоканалів контролювати якість, кількість та режим скиду стічних вод підприємств; пред'являти підприємствам у встановленому порядку рахунки за скид понаднормативних забруднень із застосуванням коефіцієнта кратності, який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень, при порушенні цих ОСОБА_3 та місцевих ОСОБА_3 приймання.

Підприємства зобов'язані виконувати в повному обсязі вимоги цих ОСОБА_3, місцевих ОСОБА_3 приймання та договору на послуги водовідведення, своєчасно оплачувати рахунки водоканалу за надані послуги; дотримуватись установлених водоканалом кількісних та якісних показників стічних вод на каналізаційних випусках підприємства; оплачувати рахунки за скид понаднормативних забруднень при порушенні встановлених показників (п. 2.4. ОСОБА_3).

Наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19.02.2002р. №37 затверджено Інструкцію про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26.04.2002р. за № 402/6690).

Відповідно до пункту 1.5. ОСОБА_3 приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України на підставі цих ОСОБА_3 та Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових стічних вод у системи каналізації населених пунктів (далі - Інструкція) водоканали розробляють місцеві ОСОБА_3 приймання стічних вод підприємств у систему каналізації населеного пункту (далі - місцеві ОСОБА_3 приймання), у яких встановлюються допустимі концентрації (далі - ДК) для кожної забруднюючої речовини, що може скидатися підприємствами у систему каналізації, а також відображаються місцеві особливості приймання стічних вод підприємств у міську каналізацію.

Місцеві ОСОБА_3 приймання відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" затверджують виконавчі органи місцевих рад за поданням водоканалів після погодження з територіальними органами Мінекоресурсів та Міністерства охорони здоров'я України. Місцеві ОСОБА_3 приймання є обов'язковими для всіх Підприємств, яким Водоканали надають послуги з водовідведення та які розташовані на території даної місцевої ради (п. 1.6. ОСОБА_3 приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України).

Водоканали встановлюють кожному конкретному підприємству режими і нормативи скиду забруднюючих речовин у систему каналізації населеного пункту, які не підлягають погодженню з місцевими органами Мінекоресурсів та МОЗ України (п. 1.7. ОСОБА_3 приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України).

Рішенням виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради від 19.02.2015р. №129 затверджені ОСОБА_3 приймання та скиду (водовідведення) стічних вод підприємств у систему каналізації м. Дніпропетровська які, відповідно до п. 1.2. ОСОБА_3, поширюються на Комунальне підприємство "Дніпроводоканал" та підприємства, установи, організації усіх форм власності, фізичних осіб-підприємців, що скидають всі види стічних вод у комунальну систему каналізації міста (крім балансоутримувачів житлового фонду та об'єктів соціально-культурного призначення, які не скидають стічні води технологічного та/або не побутового походження).

Правилами приймання та скиду (водовідведення) стічних вод підприємств у систему каналізації м. Дніпропетровська передбачено, зокрема, загальні вимоги до складу та властивостей стічних вод, які скидаються у міську каналізацію, у тому числі визначено концентрацію забруднюючих речовин у стічних водах, що скидаються на очисні споруди м. Дніпропетровська (розділ 4), порядок контролю за скидом стічних вод у міську каналізацію (розділ 7), порядок обчислення плати за скид стічних вод у міську каналізаційну мережу (розділ 8).

Відповідно до п. 3.2. Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів при перевищенні рівня вмісту забруднюючих речовин у стічних водах підприємств, що скидаються у систему каналізації, порівняно з встановленими місцевими Правилами приймання, підприємства сплачують водоканалу плату за скид понаднормативних забруднень, яка нараховується за нормативом плати за очищення 1 куб. м стічних вод з вмістом забруднень у межах допустимих концентрацій (Нп), обсягом скинутих понаднормативно забруднених стічних вод (Vпз) та коефіцієнтом кратності (Кк), який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень для технологічних процесів очищення стічних вод та екологічного стану водойми.

Пунктом 3.5. Інструкції передбачено, що якщо встановлений факт одночасного скиду до міської каналізації кількох забруднень у концентраціях, що перевищують ДК (допустимі концентрації), коефіцієнт кратності Кк визначають за формулою як результат поділу різниці між фактичною концентрацією у стічних водах підприємства і-ї речовини і допустимої концентрація і-ї речовини, яку встановлено договором або місцевими Правилами приймання для даного підприємства, на допустиму концентрацію і-ї речовини. Загальний коефіцієнт кратності з урахуванням перевищення допустимої концентрації кількох речовин та інших порушень не може бути більше ніж 10. (Якщо за розрахунком К к вийшло більше ніж 10, то приймають Кк = 10, крім випадків, передбачених підпунктами 3.2.1 та 3.2.2).

Відповідно до п. 3.6. Інструкції період, за який стягується плата за скид підприємством стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій, установленим разовим аналізом, визначається згідно з місцевими Правилами приймання, але не більше трьох календарних місяців (місяця, у якому відібрана проба, та двох попередніх місяців). Підвищена плата стягується за весь обсяг стічних вод, скинутих підприємством за цей період з даного об'єкта.

Пунктом 8.6. ОСОБА_3 приймання та скиду (водовідведення) стічних вод підприємств у систему каналізації м. Дніпропетровська передбачено, що плата за скид понаднормативних забруднень стягується за весь обсяг стічних вод, скинутих підприємством протягом місяця, в якому зафіксовано перевищення ДК. У випадку повторного встановлення факту перевищення ДК забруднюючих речовин - три календарних місяця (місяця, у якому відібрана проба і зафіксовано перевищення ДК, та двох попередніх).

Згідно з положеннями пункту 2.4. ОСОБА_3 приймання та скиду (водовідведення) стічних вод підприємств у систему каналізації м. Дніпропетровська підприємства зобов'язані виконувати в повному обсязі вимоги цих ОСОБА_3 приймання, договору на надання послуг водопостачання та водовідведення, своєчасно оплачувати рахунки водоканалу за надані послуги, дотримуватись установлених водоканалом кількісних та якісних показників стічних вод на каналізаційних випусках, сплачувати рахунки за скид понаднормативних забруднень при порушенні встановлених показників.

Відповідно до пункту 2.1. місцевих ОСОБА_3 приймання водоканал має право контролювати якість, кількість та режим скиду стічних вод підприємств; пред'являти підприємствам у встановленому порядку рахунки за скид понаднормативних забруднень із застосуванням нормативу плати за очищення та коефіцієнта кратності, який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень при порушенні ОСОБА_3 приймання.

Пунктом 1.9. ОСОБА_3 приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України передбачено, що кожне підприємство скидає стічні води в каналізаційну систему населеного пункту через окремий випуск з обов'язковим улаштуванням контрольних колодязів, розташованих за межами підприємства в місцях, що мають під'їзні дороги.

Відповідно до п. 7.2. місцевих ОСОБА_3 приймання відбір проб здійснюється з контрольних колодязів (КК), які споруджуються та обслуговуються підприємством. Місця відбору проб визначають ґрунтуючись на схемі випусків до міської каналізації згідно з генеральним планом Підприємства в масштабі 1:500 і урахуванням особливостей виробництва. Зазначене положення ОСОБА_3 закріплено також у п. 5.1., 5.2. Договору.

За положеннями додатку № 4 до місцевих ОСОБА_3 приймання, яким є Інструкція про порядок відбору проб для контролю якості стічних вод Підприємств, затвердженого головним інженером КП "Дніпроводоканал", місця (точки) відбору проб визначають, засновуючись зведеним планом інженерних мереж підприємства. Приєднання до комунальної каналізації повинно провадитися з обов'язковим влаштуванням контрольного колодязя на випусках стічних вод (п. 2.3.).

З матеріалів справи вбачається, що в акті визначення точки розподілу надання послуг та розмежування балансової приналежності водопровідних та каналізаційних мереж (а.с.15) зафіксовано лише місце підключення мереж водопостачання та водовідведення Позивача до мереж Відповідача. Контрольний колодязь, в якому Відповідач повинен проводити відбір проб стічних вод в додатку №1 до Договору не визначений. За схемою договору у Позивача відсутній контрольний колодязь, в якому мають відбиратись проби на об'єкті.

Втім, відсутність контрольного колодязя не позбавляє Відповідача права здійснювати контроль за якістю стічних вод, передбаченого п. 2.1. ОСОБА_3 приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України та місцевих ОСОБА_3 приймання.

Пункт 7.5. ОСОБА_3 приймання № 37 та п. 2.5. Додатку № 4 до місцевих ОСОБА_3 приймання, Інструкція про порядок відбору проб для контролю якості стічних вод підприємств надає Водоканалу право відбору стічних вод на усіх випусках стічних вод абонента.

Отже, КНС є останнім елементом каналізаційної мережі Позивача, де наявний самопливний (безнапірний) рух стічної рідини та де можна перевірити якість стічних вод, що скидаються позивачем в систему каналізації міста Дніпропетровська. Після КНС рух стічної води здійснюється напірним трубопроводом, тобто здійснювати там відбір проб без обладнання спеціального колодязя (камери) не дає змоги наявний напір. Позивачем також не доведено, що після КНС влаштовані очисні споруди та змінюється якість стічних вод, які потрапляють від підприємства у міські каналізаційні мережі.

Враховуючи викладене, суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що взяття відповідних проб у контрольному колодязі чи з насосної станції само по собі не впливає на показники перевищення допустимої концентрації забруднюючих речовин при скиді стічних вод за умови дотримання порядку відбору і поводження з пробами. Крім цього, Позивач не здійснює самостійних аналізів стічних вод та контролю за вмістом забруднюючих речовин, аналіз арбітражної проби, що була відібрана при складанні спірного акту, не здійснив, результатів лабораторного дослідження проб стічних вод не оскаржував, а також не довів неправильного визначення заявлених до стягнення сум з урахуванням формул їх розрахунку, визначених Правилами (аналогічного висновку дійшов також Вищий господарський суд України під час розгляду справи № 904/1816/16).

Як зазначалось, пунктом 8.6. ОСОБА_3 приймання та скиду (водовідведення) стічних вод підприємств у систему каналізації м. Дніпропетровська передбачено, що плата за скид понаднормативних забруднень стягується за весь обсяг стічних вод, скинутих підприємством протягом місяця, в якому зафіксовано перевищення ДК. У випадку повторного встановлення факту перевищення ДК забруднюючих речовин - три календарних місяця (місяця, у якому відібрана проба і зафіксовано перевищення ДК, та двох попередніх).

З огляду на те, що факт порушення Позивачем ОСОБА_3 №129 був первісно зафіксований у вересні 2015 року, що підтверджується актом відбору проб від 28.09.2015р., протоколом аналізів та виставленим рахунком №114924 від 31.12.2015р. на суму 27030,10 грн та вивчене у даному спорі порушення є повторно вчиненим протягом року з дня виявлення попереднього, Відповідач правомірно здійснив нарахування за місяць, у якому відібрана проба і зафіксовано перевищення ДК, та двох попередніх.

Обсяг спожитих послуг по об'єкту Комплекс будівель і споруд 8 був визначений з норм, встановлених у Договорі (2228 м. куб. на місяць) у зв'язку з відсутністю у Позивача засобу обліку, та узгоджений сторонами в актах про надання послуг від 29.02.2016р., від 18.03.2016р. та від 22.04.2016р. Норматив плати відповідно до п. 8.5 ОСОБА_3 129 був взятий на рівні виробничої собівартості - 2,8643 грн, яка є складовою частиною тарифу водовідведення, що діяв у лютому, березні та квітні 2016 року та був затверджений постановою НКРЕКП від 05.11.2015р. № 2713.

З огляду на встановлені обставини, підстави для визнання дій Відповідача по пред'явленню Позивачу рахунку №47097 від 31.05.2016р. за скид понаднормативних забруднень на суму 228352,18 грн неправомірними відсутні. Судом першої інстанції законно відмовлено у задоволенні позовних вимог.

Враховуючи викладене, підстав для скасування чи зміни рішення суду відповідно до ст. 104 Господарського процесуального кодексу України не вбачається, апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а рішення господарського суду Дніпропетровської області без змін.

Судові витрати по апеляційній скарзі покладаються на скаржника.

Керуючись ст. ст. 44-49, 99, 101, 103-105 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Логістик Юніон" на рішення господарського суду Дніпропетровської області від 20.12.2016р. у справі №904/8931/16 залишити без задоволення.

Рішення господарського суду Дніпропетровської області від 20.12.2016р. у справі №904/8931/16 залишити без змін.

Постанова набирає чинності з часу її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого господарського суду України через Дніпропетровський апеляційний господарський суд протягом двадцятиденного строку.

Повний текст постанови складений 18.05.2017р.

Головуючий суддя Л.П. Широбокова

Суддя І.А. Сизько

Суддя О.В. Джихур