Постанова від 16.05.2017 по справі 192/519/17

Справа № 192/519/17

Провадження № 3/192/144/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"16" травня 2017 р. в смт Солоне суддя Солонянського районного суду Дніпропетровської області Щербина Н.О., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, яка народилася 1989 року серпня місяця 11 числа в смт Солоне Дніпропетровської області, мешканка с.Микільське-на-Дніпрі, вул.Кірова,2 Солонянського району Дніпропетровської області, працюючу директором ТОВ «Протранс-2014», до адміністративної відповідальності раніше не притягалася,

за правопорушення, передбачене ч.1 ст.41 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 працюючи директором ТОВ «Протранс-2014» з 22 серпня 2014 року та будучи посадовою особою, виконуючою організаційно-розпорядчі функції, вчинила триваюче адміністративне правопорушення в частині не здійснення своєчасної сплати належних працівникам сум в день звільнення, а саме: в день звільнення працівників підприємства не здійснила своєчасну сплату працівникам сум та не здійснила нарахування та сплату середньомісячного заробітку за весь час затримки сплати належних працівнику сум на момент звільнення, чим допустила порушення вимог ч.1 ст.116, ч.1 ст.117 Кодексу законів про працю України та вчинила своїми діями правопорушення, передбачене ч.1 ст.41 КУпАП.

До суду ОСОБА_1, яка належним чином повідомлена про день та час розгляду справи не з'явилася. Згідно письмової заяви прохала проводити розгляд справи за її відсутності. Зазначила, що дійсно при звільненні працівників ТОВ «Протранс-2014» кошти були виплачені не в день звільнення.

Вивчивши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП, приходжу до наступного висновку.

Згідно ч. 1 ст. 41 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України "Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю.

Відповідно до ст.256 КУпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Однак, до протоколу про адміністративне правопорушення не додано доказів того, що саме ОСОБА_1 є відповідальною особою, яка повинна нараховувати та виплачувати заробітну плату працівникам ТОВ «Протранс-2014», а додані до протоколу документи (наказ №1 ТОВ «Протранс-2014» від 22 серпня 2014 року про вступ на посаду директора) не містять інформації щодо обов'язку вчинення саме даною особою певних дій, а тому протокол про адміністративне правопорушення не може бути визнаний допустимим доказом. Інших доказів суду не надано.

За таких обставин провадження у справі підлягає закриттю за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. ч.1 ст.41, п.1 ч. 1 ст. 247, 251,284, 294 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративну справу за ч.1 ст. 41 КУпАП, щодо ОСОБА_1 провадженням закрити у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.

Постанова суду може бути оскаржена до апеляційного суду Дніпропетровської області через Солонянський районний суд Дніпропетровської області шляхом подання апеляційної скарги особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

СУДДЯ: Н. О. Щербина