Постанова від 10.05.2017 по справі 923/1089/16

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м.Херсон, вул. Театральна, 18

тел. /0552/ 49-31-78

Веб сторінка : ks.arbitr.gov.ua/sud5024/

_____________________________________________________________________________ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 травня 2017 року Справа № 923/1089/16

Господарський суд Херсонської області у складі судді Сулімовської М.Б., при секретарі Крутьковій В.О., розглянувши справу

за заявою: ОСОБА_1 ОДПІ Головного управління ДФС у Херсонській області

до боржника: ОСОБА_2 підприємства "Торговий дім "Херсон" ТОВ "ВКФ "Спельта", м.Херсон

про банкрутство

за участю представників сторін:

від кредитора: не з'явився,

від боржника: не з'явився,

розпорядник майна: арбітражний керуючий ОСОБА_3 (посвідчення № 903 від 03.07.2013р.).

ВСТАНОВИВ:

Кредитор ОСОБА_1 об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Херсонській області звернувся до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство боржника ОСОБА_2 підприємства "Торговий дім "Херсон" Товариства з обмеженою відповідальністю "ВКФ "Спельта", м.Херсон на підставі ст.ст.10-12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", мотивуючи свої вимоги неспроможністю боржника задовольнити протягом більше трьох місяців вимоги кредитора, безспірний розмір яких сукупно становить більше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати.

Ухвалою господарського суду від 01.12.2016р. порушено провадження у справі про банкрутство ОСОБА_2 підприємства "Торговий дім "Херсон" Товариства з обмеженою відповідальністю "ВКФ "Спельта", м.Херсон, визнано безспірні вимоги ініціюючого кредитора в сумі 2702126,38 грн., у тому числі 1022117,49 грн. основного боргу і 1680008,89 грн. штрафних санкцій; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, введено процедуру розпорядження майном боржника, призначено розпорядником майна арбітражного керуючого ОСОБА_3, вирішено інші процедурні питання.

Оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство ОСОБА_2 підприємства "Торговий дім "Херсон" Товариства з обмеженою відповідальністю "ВКФ "Спельта", м.Херсон оприлюднено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України 01.12.2016р.

Ухвалою господарського суду від 30.03.2017р. затверджено реєстр вимог кредиторів, зобов'язано розпорядника майна ОСОБА_2 підприємства "Торговий дім "Херсон" Товариства з обмеженою відповідальністю "ВКФ "Спельта", арбітражного керуючого ОСОБА_3 організувати та провести збори кредиторів, надати до суду протокол зборів кредиторів боржника, на яких обрано комітет кредиторів боржника, а також протокол засідання комітету кредиторів, на якому вирішено питання про відкриття ліквідаційної процедури або процедури санації боржника, призначення ліквідатора або керуючого санацією боржника, аналіз фінансового становища боржника. Розгляд справи у підсумковому засіданні призначено на 27.04.2017р.

21.04.2017р. розпорядником майна на виконання вимог ухвали суду від 30.03.2017р. надано витребувані судом докази.

24.04.2017р. та 26.04.2017р. від розпорядника майна арбітражного керуючого ОСОБА_3 надійшла заява про участь у справі про банкрутство та доповнення до заяви арбітражного керуючого про участь у справі про банкрутство.

Ухвалою суду від 27.04.2017р. у зв'язку з неявкою в судове засідання представників ініціюючого кредитора та боржника розгляд справи у підсумковому засіданні відкладено на 10.05.2017р.

В судове засідання розпорядник майна з'явилася.

Ініціюючий кредитор та боржник, належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи (що підтверджено витягом з реєстру вихідної поштової кореспонденції канцелярії Господарського суду Херсонської області за 28.04.2017р.), явку уповноважених представників в судове засідання не забезпечили, про поважність причин неявки суд не повідомили.

Розпорядник майна проінформувала про роботу, проведену в ході процедури розпорядження майном боржника, повідомила, що нею було скликано та проведено 14.04.2017р. загальні збори кредиторів, на яких було утворено комітет кредиторів, заслухано розпорядника майна з інформацією про фінансове та майнове становище боржника, ухвалено про визнання боржника банкрутом та уповноважено розпорядника майна арбітражного керуючого ОСОБА_3 звернутись до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором арбітражного керуючого ОСОБА_3 (протокол - т.2 а.с.87-89).

Також 14.04.2017р. було проведено засідання комітету кредиторів (протокол - т.2 а.с.92-94), на якому було заслухано звіт розпорядника майна арбітражного керуючого ОСОБА_3 про проведену в ході процедури розпорядження майном роботу, відомості щодо аналізу фінансового стану підприємства, розглянуто питання щодо подальшої процедури банкрутства. За результатами обговорення питань порядку денного одноголосно прийнято рішення звернутись до господарського суду із клопотанням про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_3

21.04.2017р. до суду надійшло клопотання голови комітету кредиторів про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором арбітражного керуючого ОСОБА_3 (т.2 а.с.90).

З аналогічним клопотанням до суду звернулась і розпорядник майна арбітражний керуючий ОСОБА_3

Заслухавши розпорядника майна, розглянувши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає клопотання комітету кредиторів і розпорядника майна такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до положень ст.27 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації, мирової угоди) або припиняється провадження у справі.

До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів зобов'язані прийняти одне з таких рішень: схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації; відхилити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації; подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації у разі його неподання боржником; подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури; подати до господарського суду клопотання про укладення мирової угоди.

У підсумковому засіданні господарський суд за пропозицією розпорядника майна боржника та на підставі рішення зборів кредиторів приймає одне з таких судових рішень: ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому статтею 30 цього Закону; ухвалу про введення процедури санації та зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації у разі відхилення плану санації боржника зборами кредиторів або неподання його боржником; постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство; ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду в межах граничного строку, визначеного цим Законом.

14.04.2017р. розпорядником майна проведено загальні збори кредиторів (протокол - т.2 а.с.87-89), на яких заслухано звіт розпорядника майна про хід проведення процедури розпорядження майном боржника, інформацію щодо фінансового та майнового стану підприємства, розглянуто питання подальшої процедури банкрутства боржника, та одноголосно прийнято рішення звернутись до господарського суду із клопотанням про визнання боржника ДП "ТД "Херсон" ТОВ "ВКФ "Спельта" банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_3

За приписами ст.26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" під час проведення процедур банкрутства інтереси всіх кредиторів представляє комітет кредиторів, утворений відповідно до цього Закону.

Комітетом кредиторів на засіданні комітету 14.04.2017р. (протокол - т.2 а.с.92-94) одноголосно прийнято рішення про визнання боржника банкрутом, відкриття процедури ліквідації та погоджено кандидатуру арбітражного керуючого ОСОБА_3 на призначення ліквідатором боржника.

Як слідує з матеріалів справи, розпорядником майна відповідно до вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" було проведено Аналіз фінансово-господарської діяльності ОСОБА_2 підприємства "Торговий дім "Херсон" Товариства з обмеженою відповідальністю "ВКФ "Спельта" (т.2 а.с.106-126).

Розпорядник майна зазначила, що остання звітність боржником була надана за результатами діяльності за 9 місяців 2015 року, причому вказана декларація повністю дублює декларацію за 2014 рік, що слідує з повідомлення Головного управління статистики у Херсонській області від 12.01.2017р. №6-26,4/7.

Відповідно до наданої ОСОБА_1 ОДПІ інформації від 27.01.2017р. №704/10/21-03-17-02, боржником звітність за 2015, 2016 роки не надавалась, погашення податкового боргу за рахунок майна не відбувалось.

За результатами проведеного аналізу розпорядником майна встановлено, що фінансовий стан підприємства характеризується стійкою фінансовою неплатоспроможністю, яка виражається в нездатності підприємства сплатити власні борги. Аналіз рівню забезпечення виконання зобов'язань перед кредиторами дозволяє стверджувати, що підприємство не в змозі задовольнити вимоги кредиторів в повному обсязі як за рахунок діяльності, так і за рахунок власних активів, не має фінансових ресурсів для продовження своєї діяльності, тому відновлення платоспроможності підприємства на даний час є неможливим.

Отже, вбачаються ознаки фактичного припинення підприємницької діяльності боржника - ОСОБА_2 підприємства "Торговий дім "Херсон" Товариства з обмеженою відповідальністю "ВКФ "Спельта" та неможливість відновлення його платоспроможності і задоволення вимог кредиторів не інакше, як через застосування ліквідаційної процедури, що є підставою для визнання боржника банкрутом.

В судовому засіданні розпорядник майна зазначила, що на погіршення фінансового стану підприємства вплинули такі чинники як мирова економічна криза, неповернення ПДВ (3,2 млн. грн.), інфляція.

Зауважила, що протягом всієї стадії розпорядження майном, виявлення кредиторів, пропозицій щодо укладання мирової угоди або санації боржника, в тому числі заяв від інвесторів та інших осіб, бажаючих прийняти участь у санації боржника з метою поліпшення фінансового стану боржника, в передбачений законом строк не надходило, внаслідок чого підстави для відновлення платоспроможності боржника відсутні.

Таким чином, як підкреслила розпорядник майна, за результатами проведеного аналізу фінансово-господарського стану боржника нею зроблено висновок, що відновлення платоспроможності боржника за рахунок власних активів неможливо, внаслідок чого є доцільним та економічно обґрунтованим задоволення вимог кредиторів шляхом застосування відносно підприємства ліквідаційної процедури згідно положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Так при винесенні постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури в суді повинен бути доведений факт неоплатності боржника, як того вимагає ст.205 Господарського кодексу України, відповідно до положень ч.4 якої суб'єкт господарювання може бути оголошений за рішенням суду банкрутом, у разі неспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів.

В силу приписів абз.3 ст.1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" суб'єкт господарської діяльності може бути визнаний банкрутом тільки в разі встановлення господарським судом його неспроможності відновити свою платоспроможність і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відтак, визнаючи боржника банкрутом, суд має встановити його неоплатність, тобто недостатність майна для задоволення вимог кредиторів.

Тому, при винесенні постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури суд в обов'язковому порядку повинен з'ясувати як актив, так і пасив боржника, розмір якого підлягає визначенню відповідно до затвердженого судом реєстру вимог кредиторів, та співставити дані обох величин.

Якщо встановлення пасиву боржника відбувається на попередньому засіданні суду, то остаточна правова оцінка активу і пасиву боржника та можливість відновлення платоспроможності боржника надається в підсумковому засіданні суду в процедурі розпорядження майном боржника.

Приписи Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" покладають на розпорядника майна обов'язок здійснення аналізу фінансової та господарської діяльності боржника та надання господарському суду і комітету кредиторів звіту про свою діяльність, відомості про фінансове становище боржника.

Відомості про фінансово-майновий стан боржника повинні бути надані комітету кредиторів та на основі яких комітет кредиторів вирішує питання про введення наступної судової процедури.

Завдання підсумкового засідання суду полягає в з'ясуванні ознак банкрутства для визначення наступної судової процедури, виходячи з клопотання комітету кредиторів, однак остаточна їх оцінка надається судом.

Прийняття рішення стосовно доцільності визнання боржника банкрутом, незважаючи на клопотання комітету кредиторів, залишається за господарським судом, як того вимагає ст.1 Закону.

Як встановлено матеріалами справи та згідно наданого розпорядником майна аналізу фінансового стану, майнові активи (актив) у боржника відсутні, при цьому загальний розмір визнаних господарським судом вимог кредиторів (пасив) складає 4710344,68 грн.

Підприємство фінансову звітність не подає, за місцезнаходженням відсутнє, в тому числі за юридичною адресою відсутні і керівні органи.

Проаналізувавши фінансовий стан ОСОБА_2 підприємства "Торговий дім "Херсон" Товариства з обмеженою відповідальністю "ВКФ "Спельта" суд зауважує, що, враховуючи відсутність інвестиційних пропозицій поновити платоспроможність боржника неможливо, фінансовий стан товариства характеризується ознаками надкритичної неплатоспроможності, а у такому разі задоволення визнаних судом вимог кредиторів можливе шляхом застосування ліквідаційної процедури.

За приписами статті 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" банкрутство - визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

В силу п.8 ст.26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" виключно до компетенції комітету кредиторів відноситься звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у випадках, передбачених цим Законом, та про призначення нового арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора).

Згідно ст.37 Закону у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.

Відповідно наведеної норми Закону банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом. Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.

Доказів на спростування своєї неплатоспроможності боржником не надано.

Вище наведені обставини свідчать про відсутність господарської діяльності боржника, наявність непогашених, визнаних судом грошових вимог кредиторів, що підтверджує неспроможність боржника задовольнити вимоги кредиторів, які визнані судом і включені до реєстру вимог кредиторів, не інакше, як через застосування по відношенню до боржника ліквідаційної процедури.

З огляду на викладене, враховуючи відсутність інших пропозицій по судовим процедурам банкрутства, суд вважає за необхідне подане комітетом кредиторів клопотання задовольнити та визнати боржника банкрутом і відкрити щодо нього ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців, оскільки погашення вимог кредиторів, включених до реєстру вимог кредиторів, можливо не інакше, як через застосування по відношенню до боржника ліквідаційної процедури.

Відповідно до статті 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом, з числа арбітражних керуючих, якщо інше не передбачено цим Законом.

Положеннями статті 97 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) може бути громадянин України, який має повну вищу юридичну або економічну освіту, стаж роботи за фахом не менше трьох років або одного року на керівних посадах після отримання повної вищої освіти, пройшов навчання та стажування протягом шести місяців у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства, володіє державною мовою та склав кваліфікаційний іспит.

Згідно з приписами частини 2 вказаної статті не може бути арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) особа: 1) яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною; 2) яка має судимість за вчинення корисливих злочинів; 3) яка не здатна виконувати обов'язки арбітражного керуючого за станом здоров'я; 4) якій заборонено обіймати керівні посади; 5) якій відмовлено в наданні допуску до державної таємниці або скасовано раніше наданий допуск за порушення законодавства у сфері охорони державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов'язків, визначених цим Законом, у разі якщо з часу такої відмови або скасування пройшло менше року.

Частиною 4 статті 97 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) повинен один раз на два роки підвищувати кваліфікацію в порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства.

Таким чином, при виборі кандидатури арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) суд має врахувати освіту, досвід та показники роботи у попередніх справах, наявність у нього організаційних та технічних можливостей виконувати обов'язки у конкретній справі, страхування відповідальності арбітражного керуючого та інші обставини, які б свідчили про його здатність належним чином виконувати передбачені Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" обов'язки.

Відповідно до приписів ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кандидатура арбітражного керуючого для виконання поноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду.

Під час призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) господарський суд не пов'язаний з кандидатурами арбітражних керуючих, запропонованих комітетом кредиторів, та має право призначити арбітражного керуючого самостійно.

Відхилення господарським судом запропонованих кандидатур арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) та призначення іншого арбітражного керуючого повинно бути вмотивованим.

Отже, вирішення питання про обрання та призначення кандидатури ліквідатора є компетенцією господарського суду. При цьому суд, враховуючи вимоги ст. 43 ГПК України, повинен належним чином обґрунтувати призначення арбітражного керуючого.

До призначення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) особа повинна подати до господарського суду відповідну заяву.

Так 24.04.2017р. та 26.04.2017р. від розпорядника майна арбітражного керуючого ОСОБА_3 надійшла заява про участь у справі про банкрутство та доповнення до заяви арбітражного керуючого про участь у справі про банкрутство.

Суд враховує, що арбітражний керуючий ОСОБА_3 виконувала повноваження розпорядника майна у даній справі, її кандидатура відповідає вимогам, встановленим Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", до поданої заяви про призначення у цій справі в якості ліквідатора було додано всі необхідні документи, які визначені ч.2 ст. 114 Закону.

Враховуючи викладене, у зв'язку з необхідністю проведення ліквідаційної процедури з дотриманням вимог чинного законодавства, господарський суд дійшов висновку щодо призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого ОСОБА_3, яка виконувала повноваження розпорядника майна боржника в даній справі, що не протирічить приписам статті 114 Закону, відповідно до якої одна і та ж особа може здійснювати повноваження арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) на всіх стадіях провадження у справі про банкрутство відповідно до вимог цього Закону, та який, відповідно до поданої заяви, не має обмежень, встановлених ст.114 Закону.

Відповідно до статей 38 та 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі; виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених розділом ІІ Закону (Ліквідаційна процедура); припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та, розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута; повноваження керівника (органів управління) банкрута з дня свого призначення виконує ліквідатор.

З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, в порядку, визначеному Положенням про порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство, затвердженому постановою Пленуму Вищого господарського суду України від 17.12.2013р. №16, суд здійснює офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника ОСОБА_2 підприємства "Торговий дім "Херсон" Товариства з обмеженою відповідальністю "ВКФ "Спельта" банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.

Враховуючи викладене, керуючись т.ст. 26, 27, 37, 38, 40, 97, 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Припинити процедуру розпорядження майном ОСОБА_2 підприємства "Торговий дім "Херсон" ТОВ "ВКФ "Спельта" (код ЄДРПОУ 30768893, 73000 м.Херсон, Придніпровський узвіз, 1).

2. Визнати Дочірнє підприємство "Торговий дім "Херсон" Товариства з обмеженою відповідальністю "ВКФ "Спельта" (код ЄДРПОУ 30768893, 73000 м.Херсон, Придніпровський узвіз, 1) банкрутом.

3. Відкрити ліквідаційну процедуру ОСОБА_2 підприємства "Торговий дім "Херсон" Товариства з обмеженою відповідальністю "ВКФ "Спельта" (код ЄДРПОУ 30768893, 73000 м.Херсон, Придніпровський узвіз, 1) строком на 12 місяців.

4. Припинити повноваження розпорядника майна ОСОБА_2 підприємства "Торговий дім "Херсон" Товариства з обмеженою відповідальністю "ВКФ "Спельта" арбітражного керуючого ОСОБА_3 (Свідоцтво №903 від 14.05.2013р.).

5. Призначити ліквідатором банкрута - ОСОБА_2 підприємства "Торговий дім "Херсон" Товариства з обмеженою відповідальністю "ВКФ "Спельта" (код ЄДРПОУ 30768893, 73000 м.Херсон, Придніпровський узвіз, 1) арбітражного керуючого ОСОБА_3 (Свідоцтво №903 від 14.05.2013р., адреса: 73000, м.Херсон, вул. 9 Січня, 32/30 оф.205, поштова адреса: 73033, м.Херсон, а/с 93).

6. Ліквідатору здійснити ліквідаційну процедуру банкрута і забезпечити виконання вимог, передбачених ст.ст.41-48 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

7. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання банкрутом ОСОБА_2 підприємства "Торговий дім "Херсон" Товариства з обмеженою відповідальністю "ВКФ "Спельта" (код ЄДРПОУ 30768893, 73000 м.Херсон, Придніпровський узвіз, 1), текст якого додається.

8. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном.

9. Строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважати таким, що настав.

10. Припинити з 10.05.2017р. нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута.

11. Скасувати арешт, накладений на майно боржника чи інші обмеження щодо розпорядження майном боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.

12. Вимоги та зобов'язання боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

13. Виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснювати у випадках і порядку, передбаченому розділом ІІІ (Ліквідаційна процедура) Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

14. Ліквідатору ОСОБА_3 по готовності надати суду документально підтверджений звіт про виконану в ході ліквідаційної процедури роботу.

15. Постанову надіслати - кредиторам, боржнику, ліквідатору ОСОБА_3, Державному реєстратору, Головному управлінню статистики у Херсонській області, ВДВС Дніпровського РУЮ м.Херсона, Державному органу з питань банкрутства.

Повний текст постанови оформлено і підписано 15.05.2017р.

Суддя М.Б. Сулімовська