Ухвала від 13.10.2011 по справі 2-а/1517/416/2011

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 жовтня 2011 р.Справа № 2-а/1517/416/2011

Категорія:10.3.1Головуючий в 1 інстанції: Криворучко П.В.

Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді -Яковлева Ю.В.

судді -Запорожана Д.В.

судді -Жука С.І.

розглянувши у письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Красноокнянському районі Одеської області на постанову Красноокнянського районного суду Одеської області від 17 березня 2011 року по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Красноокнянському районі Одеської області про визнання відмови виплатити соціальну допомогу безпідставною, зобов'язання нарахувати та виплатити, як дитині війни, щомісячну державну соціальну допомогу за період з серпня 2010 року по січень 2011 року включно, в сумі 1304 гривень 40 копійок,

встановила:

Позивач ОСОБА_1 04.03.2011 року звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Красноокнянському районі Одеської області про визнання відмови відповідача нарахувати та виплатити щомісячну державну соціальну допомогу «Дітям війни»безпідставно та зобов'язання його вчинити певні дії за період з серпня 2010 року по січень 2011 року включно в сумі 1304 гривень 40 копійок. Свої позовні вимоги позивач обґрунтував тим, що належить до соціальної групи «дітей війни» та відповідно до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»має право на отримання щомісячного підвищення пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, яка встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Однак відповідач, у порушення закону перерахунок пенсії не здійснив, тому звернувся до суду за захистом своїх законних прав та інтересів.

Справа була розглянута за відсутності сторін в порядку скороченого провадження.

Постановою Красноокнянського районного суду Одеської області від 17 березня 2011 року позовні вимоги ОСОБА_1 були задоволені частково.

Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Красноокнянському районі Одеської області провести нарахування та сплатити суму підвищення по пенсії ОСОБА_1 у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком за період з 04 вересня 2010 року по 31 січня 2011 року.

В задоволенні інших частин позовних вимог було відмовлено.

В апеляційній скарзі відповідач, посилаючись на порушення судом 1-ї інстанції норм матеріального та процесуального права, просить зазначену постанову скасувати та прийняти нову постанову про відмову у задоволенні позову.

Заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги, вивчивши матеріали справи, перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Судом 1-ї інстанції встановлено, що позивач відноситься до категорії осіб із статусом дитина війни і на нього розповсюджуються пільги та соціальні гарантії, передбачені Законом України «Про соціальний захист дітей війни».

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Законом України «Про державний бюджет України на 2010 рік»Кабінету Міністрів України надано право у 2010 році встановлювати розміри соціальних виплат, які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати, в абсолютних сумах у межах асигнувань, передбачених за відповідними бюджетними програмами.

Відповідно ст. 52 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік»від 27.04.2010 року № 2154 -VІ розміри державних соціальних гарантій на 2010 рік, що визначаються залежно від прожиткового мінімуму, встановлюються відповідними законами України, цим Законом та нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України.

Законом України "Про Державний бюджет на 2011 рік" дію ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей" не зупинено. Відповідно Закону України " Про Державний бюджет на 2011 рік " розміри державних соціальних гарантій на 2011 рік, що визначаються залежно від прожиткового мінімуму, встановлюються відповідними законами України, цим Законом, та нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України.

Названі норми передбачають встановлення в абсолютних сумах розмірів лише тих виплат, вихідним критерієм розрахунку яких є розмір мінімальної заробітної плати. Відповідно її дія не поширюється на спірні відносини, оскільки розмір зазначених соціальних виплат згідно із Законом України «Про соціальний захист дітей війни»залежить від розміру мінімальної пенсії за віком.

Отже, нарахування та виплата у 2010 та 2011 роках дітям війни підвищення до пенсії або щомісячного грошового довічного утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, повинні здійснюватися відповідно до норм Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Визначення прожиткового мінімуму, закладення правової основи для його встановлення, затвердження та врахування при реалізації державою конституційної гарантії громадян на достатній життєвий рівень, дає Закон України «Про прожитковий мінімум»від 15 липня 1999 року № 966-14, а також Закон України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії»від 5 жовтня 2000 року № 2017-111, згідно ст. 1 якого прожитковий мінімум використовується для визначення, у тому числі мінімального розміру пенсії за віком, який відповідно до ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Таким чином, суд обґрунтовано визнав неправомірними дії відповідача у відмові щодо нарахування і виплати несплаченої позивачу державної соціальної допомоги як дитині війни (30% до пенсії) з 04 вересня 2010 року та зобов'язав відповідача нарахувати та сплатити позивачу державну допомогу як дитині війни, з 04 вересня 2010 року по 31 січня 2011 року.

З огляду на викладене колегія суддів вважає, що суд 1-ї інстанції правильно та у достатньому обсязі встановив обставини справи, і ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Підстав для скасування чи зміни постанови суду 1-ї інстанції колегія суддів не вбачає, а доводи апеляційної скарги вважає не суттєвими та такими, що висновків суду не спростовують.

Керуючись ч. 1 ст. 195, п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200 та п. 1 ч. 1 ст. 205 КАС України, колегія суддів -

ухвалила

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Красноокнянському районі Одеської області -залишити без задоволення.

Постанову Красноокнянського районного суду Одеської області від 17 березня 2011 року по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Красноокнянському районі Одеської області про визнання відмови виплатити соціальну допомогу безпідставною, зобов'язання нарахувати та виплатити, як дитині війни, щомісячну державну соціальну допомогу за період з серпня 2010 року по січень 2011 року включно, в сумі 1304 гривень 40 копійок -залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її прийняття, є остаточною і оскарженню не підлягає.

Головуючий: /підпис/ ОСОБА_2

Суддя: /підпис/ ОСОБА_3

Суддя: /підпис/ ОСОБА_4