10 листопада 2016 року 804/6489/16
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Барановський Р.А., дослідивши матеріали адміністративного позову Лівобережної об'єднаної державної податкової інспекції м.Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Комунального підприємства "ПІДСОБНЕ СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО" Дніпропетровської обласної ради про стягнення заборгованості,-
Лівобережна об'єднана державна податкова інспекція м.Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Комунального підприємства "ПІДСОБНЕ СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО" Дніпропетровської обласної ради із позовними вимогами щодо стягнення коштів, які перебувають у власності Комунального підприємства "ПІДСОБНЕ СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО" Дніпропетровської обласної ради на користь бюджету для погашення податкового боргу у розмірі 24 959, 51 грн.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03 жовтня 2016 року відкрито скорочене провадження по справі №804/6489/16 за вищезазначеним позовом.
09.11.2016р. до суду надійшла заява Лівобережної об'єднаної державної податкової інспекції м.Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (вх. №50796/16 від 09.11.2016р.) про збільшення позовних вимог, у якій податковий орган в порядку ст. 51 Кодексу адміністративного судочинства України просить суд стягнути кошти, які перебувають у власності Комунального підприємства "ПІДСОБНЕ СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО" Дніпропетровської обласної ради на користь бюджету для погашення податкового боргу у розмірі 27 200, 17 грн.
Статтями 51 та 137 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог, подавши письмову заяву, яка приєднується до справи.
Згідно із приписами ч. 3 ст. 106 Кодекс адміністративного судочинства України- до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ст. 3 Закону України "Про судовий збір"від 08.07.2011 року, судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством та перераховується у безготівковій або готівковій формі виключно через установи банків чи відділення зв'язку.
Згідно частини 1 ст.4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі..
Розміри ставок судового збору встановлюються статтею 4 Закону України "Про судовий збір".
Частиною 2 статті 6 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що у разі якщо розмір позовних вимог збільшено або пред'явлено нові позовні вимоги, недоплачену суму судового збору необхідно сплатити до звернення до суду з відповідною заявою.
Так, судом встановлено, що при поданні заяви про збільшення позовних вимог (вх. №50796/16 від 09.11.2016р.) Лівобережною об'єднаною державною податковою інспекцією м.Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області не надано доказу сплати судового збору, сплаченого в порядку та у розмірах, встановлених Законом України "Про судовий збір".
Окрім того, слід також зауважити, що статтею 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України не врегульовано питання щодо прийняття судом до розгляду заяви про збільшення розміру позовних вимог під час розгляду судом адміністративної справи в рамках скороченого провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 137 Кодексу адміністративного судочинства України - позивач може протягом всього часу судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог, подавши письмову заяву, яка приєднується до справи. До початку судового розгляду справи по суті позивач може змінити підставу або предмет адміністративного позову, подавши письмову заяву, яка приєднується до справи. Заява про зміну позовних вимог повинна відповідати вимогам, які встановлені цим Кодексом для позовних заяв. У разі невідповідності такої заяви вимогам статті 106 цього Кодексу суд своєю ухвалою повертає її позивачу. Ухвала суду, прийнята за результатами розгляду питання про прийняття заяви про зміну позовних вимог, окремо не оскаржується.
Таким чином, зважаючи на те, що заяа Лівобережної об'єднаної державної податкової інспекції м.Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про збільшення позовних вимог по справі №804/6489/16 подана без надання позивачем доказів сплати судового збору з урахуванням ч. 2 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" та частини 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, суд доходить висновку про наявність підстав для повернення вищезазначеної заяви позивачу.
Керуючись статтями 106, 137 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Заяву Лівобережної об'єднаної державної податкової інспекції м.Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про збільшення позовних вимог по справі №804/6489/16 -повернути позивачу.
Копію ухвали про повернення заяви про збільшення позовних вимог надіслати позивачеві, разом із оригіналом зазначеної заяви та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала суду набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, передбачені статтями 186 та 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Р.А. Барановський