Справа № 609/482/17
"15" травня 2017 р. м. Шумськ
Суддя Шумського районного суду Тернопільської області Котунович О.В., розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли від Дубенського відділу поліції ГУНП в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 громадянина України, проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1, не працює, до адміністративної відповідальності протягом року не притягувався,
за ч.1 ст.130 КУпАП,
До Шумського районного суду Тернопільської області області надійшов протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, згідно із яким 23.04.2017 року о 21 год 40 хв останній в смт. Смига Дубенського району Рівненської області керував транспортним засобом «Хонда» з ознаками алкогольного сп»яніння: тремтіння рук, нестійка хода, признання водія про вживання алкоголю. Від проходження в установленному законом порядку огляду для визначення стану алкогольного сп»яніння відмовився, чим порушив п.п.2.5 Правил дорожнього руху.
ОСОБА_1 в судове засідання не з»явився. Про час та день слухання справи був повідомлений належним чином, причини його неявки суду невідома.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, шо справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 слід закрити, виходячи з наступного.
Частиною першою ст.130 КУпАП передбачено відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.
Порядок такого огляду визначений ст.266 КУпАП та постановою КМУ від 17 грудня 2008 року №1103 про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду.
Відповідно до цих нормативних актів оглядові підлягають лише водії транспортних засобів, щодо яких в поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного чи іншого сп'яніння, згідно з ознаками такого стану, визначеними МОЗ і МВС України. А сам огляд водія проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу в присутності двох свідків з використанням спеціальних технічних засобів. Результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються у протоколі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч.2, 3, 4 ст. 266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється. Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.
Огляд же особи на стан сп'яніння, проведений з порушенням вимог ст.266 КУпАП, вважається недійсним.
З матеріалів справи вбачається, що пройти огляд на визначення стану алкогольного сп"яніння на місці за допомогою спеціального технічного засобу працівник поліції ОСОБА_1 не пропонував, що підтверджується показами свідків, які долучені до матеріалів справи, є ідентичними та повністю дулюють обставини справи, викладені в адміністративному протоколі, тому протокол про адміністративне правопорушення та приєднані до нього матеріали не можуть бути визнані допустимими доказами. Враховуючи, що інші належні, достовірні та допустимі докази на підтвердження вини ОСОБА_1 у керуванні ним транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння у справі відсутні, справа підлягає закриттю за відсутністю події правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись п.1 ст.247, ст.ст.266, 283, 284 КУпАП,
Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2 Тернопільської, за ч.1 ст. 130 КУпАП закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова суду може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Апеляційного суду Тернопільської області через Шумський районний суд.
Суддя: ОСОБА_2