336/2484/17
Пр.3/336/1036/2017
10 травня 2017 року
Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Голубкова М.А., розглянувши адміністративну справу відносно
ОСОБА_1, дата народження - невідоме, громадянство - невідоме, місце роботи - секретар комітету з конкурсних торгів ВЕ КП «Міжнародний Аеропорт Запоріжжя», дання про місце проживання - відсутні, про скоєння правопорушення, передбаченого ст. 164-14 КУпАП,-
В травні 2017 року до суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 164-14 КУпАП відносно ОСОБА_1.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя приходить до висновку про необхідність направлення справи на доопрацювання з наступних підстав.
Відповідно ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до статті 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
В супереч вимогам ст. 256 КУпАП до матеріалів адміністративної справи головним державним аудитором відділу моніторингу та перевірок закупівель управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області ОСОБА_2 не було долучено пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 Також в протоколі 08/0040пр/2017 не вказані: час вчинення адміністративного правопорушення; в графі місце складання протоколу вказано лише: м. Запоріжжя; відсутні дані про особу, що вчинила адміністративне правопорушення, а саме - відсутні відомості про місце її проживання, дату народження та громадянство, відсутність вказаних відомостей не дозволяють однозначно ідентифікувати особу, що притягається до адмін. відповідальності; відсутні відомості про заподіяння чи не заподіяння матеріальної шкоди правопорушенням; а також у графі про роз'яснення положень ст. 268 КУпАП зазначено від «підпису відмовився» - так вказаний запис не свідчить про виконання уповноваженою особою обов'язку, щодо роз'яснення положень ст. 268 КУпАП особі, що притягається до адміністративної відповідальності. Відсутність відмітки, що засвідчуватиме роз'яснення прав та обов'язків особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, може стати підставою для оскарження постанови по справі про адмін. правопорушення, складеної на підставі такого протоколу.
Як передбачено статтею 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам чинного законодавства, а надані матеріали недостатні для розгляду справи, тож матеріали справи повинні бути повернені на доопрацювання уповноваженій особі для усунення зазначених недоліків.
На підставі ст. 256 КпАП України, -
Адміністративну справу відносно ОСОБА_1, за ст. 164-14 КпАП України повернути до Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Голубкова М.А.