Ухвала від 12.05.2017 по справі 344/9500/16-а

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

12 травня 2017 рокуЛьвів№ 876/5908/17

Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Макарик В. Я., перевіривши апеляційну скаргу Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради на ухвалу Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 27 квітня 2017 року про закриття провадження у справі № 344/9500/16-а за адміністративним позовом Приватного підприємства "Пріма МЕД" до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради в особі Комісії міськвиконкому з питань надання в оренду нежитлових приміщень та приватизації об'єктів комунальної власності міста про визнання дій протиправними та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 27 квітня 2017 року закрито провадження в адміністративній справі за позовом Приватного підприємства "Пріма МЕД" до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради в особі Комісії міськвиконкому з питань надання в оренду нежитлових приміщень та приватизації об'єктів комунальної власності міста про визнання дій протиправними та скасування рішення.

Не погодившись із прийнятим рішенням, Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради подала апеляційну скаргу.

Однак вказана апеляційна скарга не відповідає вимогам, встановлених статтею 187 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки до неї не додано документа про сплату судового збору.

Ставки судового збору за подання апеляційної скарги на судове рішення визначені Законом України «Про судовий збір».

Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно із статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» прожитковий мінімум на одну працездатну особу станом на 01 січня 2017 року становить 1600 грн. Частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено ставки судового збору, відповідно до якої, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на ухвалу суду сплачується 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Враховуючи наведене, розмір судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу суду становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме 1600 грн 00 коп.

Вказаний недолік апеляційної скарги повинен бути усунений шляхом надіслання до Львівського апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату судового збору в розмірі 1600 грн 00 коп. за наступними реквізитами «Отримувач коштів - УДКСУ у Галицькому районі м.Львова; код отримувача за ЄДРПОУ - 38007573; банк отримувача - ГУДКСУ у Львівській області; МФО - 825014; рахунок отримувача - 31219206781004; код класифікації доходів бюджету - 22030101; призначення платежу - 101; судовий збір, код суду 34668371».

Крім того, апелянтом подано клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги. Дане клопотання обґрунтовано відсутністю коштів для оплати судового збору за подання апеляційної скарги.

Статтею 8 Закону України Про судовий збір та ч. 1 ст. 88 КАС України передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Апелянтом, окрім клопотання, не надано достатніх доказів, що підтверджують наявність підстав для відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги. Зокрема, не подано документів на ствердження неможливості сплати судового збору у передбаченому законом розмірі, не обґрунтовано обставин щодо майнового стану апелянта.

Враховуючи вищевказане, в задоволенні клопотання виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про відстрочення сплати судового збору слід відмовити.

За таких обставин, відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення вказаного недоліку.

Керуючись статтями 108, 187, 189, 192 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу Івано-Франківського міського суду від 27.04.2017 року про закриття провадження у справі № 344/9500/16-а - відмовити.

Апеляційну скаргу Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради на ухвалу Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 27 квітня 2017 року про закриття провадження у справі № 344/9500/16-а за адміністративним позовом Приватного підприємства "Пріма МЕД" до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради в особі Комісії міськвиконкому з питань надання в оренду нежитлових приміщень та приватизації об'єктів комунальної власності міста про визнання дій протиправними та скасування рішення - залишити без руху.

Встановити особі, яка подала апеляційну скаргу, строк тривалістю 10 днів з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліку апеляційної скарги.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особі, яка подала апеляційну скаргу, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

СуддяВ. Я. Макарик