11 травня 2017 рокуЛьвів№ 876/4034/17
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Глушка І.В.,
суддів: Большакової О.О., Макарика В.Я.,
розглянувши в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами у м.Львові апеляційну скаргу Кам"янка-Бузького об"єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області на постанову Кам'янка-Бузького районного суду Львівської області від 11 листопада 2016 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Кам"янка-Бузького об"єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області про визнання дій протиправними та зобов"язання до вчинення дій,-
Постановою Кам'янка-Бузького районного суду Львівської області від 11 листопада 2016 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Кам"янка-Бузького об"єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області про визнання дій протиправними та зобов"язання до вчинення дій задоволено частково.
Не погоджуючись із даною постановою, Кам"янка-Бузьке об"єднане управління Пенсійного фонду України Львівської області подало на неї апеляційну скаргу.
За вказаною апеляційною скаргою ухвалою від 23 березня 2017 року відкрито апеляційне провадження. Однак, у судовому засіданні встановлено, що подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ч.6 ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), а саме відповідачем до поданої апеляційної скарги не долучено документ про сплату судового збору у розмірі, встановленому законом.
Відповідно до ч.2 ст.87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 N 3674-VI.
Судом встановлено, що апеляційна скарга відповідачем надіслана на адресу Кам»янка-Бузького районного суду Львівської області поштовим зв'язком 22 лютого 2017 року та зареєстрована судом 24 лютого 2017 року за вх. №1446.
Із позовної заяви та постанови суду першої інстанції слідує, що даний адміністративний позов має немайновий характер.
Згідно із ч.1 ст.4 цього Закону в редакції, чинній на момент звернення до суду з апеляційною скаргою, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 статті 4 вказаного Закону визначено ставки судового збору, відповідно до якої за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами сплачується 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Даною нормою (в редакції, яка діяла на момент звернення до суду з адміністративним позовом) також визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ст.8 Закону України "Про Державний бюджет на 2016 рік" мінімальна заробітна плата станом на 1 січня 2016 року становить 1 378 грн.
Звідси ставка, що підлягала до сплати при поданні позовної заяви, становить 551, 20 грн (1378, 00 * 0, 4 = 551, 20 грн).
Таким чином, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання до адміністративного суду апеляційної скарги, становить 606, 32 грн (551, 20 грн : 100 * 110 = 606, 32 грн).
Частиною 3 ст.189 КАС України визначено, що до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст.187 цього Кодексу, застосовуються правила ст.108 цього Кодексу.
Враховуючи те, що апеляційна скарга не відповідає встановленим ч. 6 ст. 187 КАС України вимогам, у відповідності до вимог ст.108 КАС України апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення недоліків.
Зазначені недоліки мають бути усунені шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату апелянтом судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги, у розмірі 606 грн 32 к. за реквізитами: одержувач - Державний бюджет Галицького району м. Львова, код ЄДРПОУ - 38007573, рахунок - 31219206781004, банк одержувача - ГУДКУ у Львівській області, МФО банку - 825014, призначення платежу - Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 34668371 (суду, де розглядається справа).
Крім того, апеляційний суд зазначає, що оскільки провадження у справі було відкрито за апеляційною скаргою, яка не відповідає вимогам ст.187 КАС України, то у разі неусунення зазначених у вказаній ухвалі недоліків апеляційної скарги у встановлений строк, вона буде залишена без розгляду у відповідності до п.7 ч.1 ст.155 КАС України.
Керуючись статтями 87, 108, 160, 187, 189, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Апеляційну скаргу Кам"янка-Бузького об"єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області на постанову Кам'янка-Бузького районного суду Львівської області від 11 листопада 2016 року у справі № 446/1547/16-а - залишити без руху.
Зазначені в ухвалі недоліки особі, яка подала апеляційну скаргу, слід усунути в 10-денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали.
Роз"яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що у разі неусунення у встановлений судом строк зазначених недоліків відповідно до п.7 ч.1 ст.155 КАС України апеляційна скарга буде залишена без розгляду.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особі, яка подала апеляційну скаргу, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий суддяІ. В. Глушко
Судді О.О. Большакова
В.Я. Макарик