ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про повернення позовної заяви
12 травня 2017 року м. Київ № 826/4435/17
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Добрянської Я.І., ознайомившись із матеріалами справи.
за позовом ОСОБА_1
доКабінету Міністрів України
про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернулась до Окружного адміністративного суду м.Києва з позовом до Кабінету Міністрів України про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 31.03.2017 р. позовну заяву позивача було залишено без руху та надано строк для усунення недоліків позовної заяви до 21.04.2017 р. Ухвалу про залишення позовної заяви без руху було скеровано за адресою, зазначеною позивачем в позовній заяві, а саме: АДРЕСА_1, 67708.
Так, на усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно було надати суду примірник позову із додатками для направлення його відповідачу, а також надати уточнений позов із зазначенням обставин, які б свідчили про порушення його прав та законних інтересів з боку відповідача.
Згідно відмітки служби діловодства, 24.04.2017 р. Окружним адміністративним судом м.Києва отримано від позивача документи на усунення недоліків позовної заяви.
Ознайомившись із наданим позивачем позовом, суд приходить до висновку про наявність підстав для його повернення з огляду на наступне.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до ч. 4 ст. 105 цього Кодексу адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Вказаний перелік вимог є вичерпний.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема:
1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;
2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;
3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень;
4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;
5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України;
6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму;
7) спори фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації;
8) спори фізичних чи юридичних осіб щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності замовника у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони", за виключенням спорів, пов'язаних із укладенням договору з переможцем переговорної процедури закупівлі, а також зміною, розірванням і виконанням договорів про закупівлю.
Аналіз наведених положень свідчить про те, що особа може звернутися до суду із позовом про зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити певні дії чи прийняти рішення у разі порушення останнім прав та законних інтересів такої особи.
Отже, обов'язковою умовою звернення до суду є наявність порушених прав та законних інтересів особи, завданої протиправними діями або бездіяльністю з боку суб'єкта владних повноважень.
Аналіз змісту позовної заяви та заявлених позивачем вимог свідчить про те, що порушення прав та законних інтересів позивача було допущено з боку Білгород-Дністровського об'єднаного управління Пенсійного фонду та Білгород-Дністровської державної виконавчої служби, проте позивач не бажає їх залучати до участі у справі в якості відповідачів та вважає, що відновити її права повинен Кабінет Міністрів України шляхом внесення змін у законодавчі акти України та усунення порушення прав на майбутнє, оскільки, на думку позивача, саме Кабінет Міністрів України координує діяльність виконавчих органів влади.
Між тим, жодних обґрунтувань порушення Кабінетом Міністрів України прав та законних інтересів позивача в позовній заяві не наведено.
З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку, що позивачем станом на 10.05.2017 р. не усунуто недоліки позовної заяви.
Відповідно до пункту 1 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
З урахуванням вищенаведеного, суд приходить до висновку, що позовну заяву слід повернути позивачеві в зв'язку з неусуненням недоліків позовної заяви, яку залишено без руху.
Керуючись п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Позовну заяву ОСОБА_1 повернути.
2. Ухвалу про повернення позовної заяви, разом із позовними матеріалами, повернути позивачу супровідним листом негайно шляхом їх направлення рекомендованим поштовим відправленням із зворотною розпискою про їх одержання.
Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Я.І. Добрянська