Ухвала від 12.05.2017 по справі 813/1738/17

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

12 травня 2017 року № 813/1738/17

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Ланкевич Андрій Зіновійович, перевіривши матеріали адміністративного позову Комунального підприємства «Дрогобичтеплоенерго» Дрогобицької міської ради до Державної фіскальної служби України про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з позовом, в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо незарахування у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника на рахунок позивача коштів, вказаних у декларації з податку на додану вартість Комунального підприємства «Дрогобичтеплоенерго» Дрогобицької міської ради;

- зобов'язати відповідача збільшити на суму 1656005,00 грн, що зазначена в декларації з податку на додану вартість за січень 2016 року, на яку платник податку на додану вартість - Комунальне підприємство «Дрогобичтеплоенерго» Дрогобицької міської ради має право зареєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Згідно з ч.3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Однак, всупереч наведеній імперативній нормі, позивач до позовної заяви додав лише квитанцію та опис вкладення у цінний лист про надіслання адміністративного позову відповідачу. А тому, з метою усунення вказаного недоліку, позивачу слід додати примірник позовної заяви та копії всіх документів, що приєднуються до неї - для відповідача.

Окрім того, за змістом ч.3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно з ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до підп.1 п.3 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою, ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Згідно з абз.4 ст.7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 року №1801-VIII у 2017 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць, для працездатних осіб, станом на 01.01.2017 року встановлено у розмірі - 1600,00 грн.

В силу вимог абз. 1 ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Суд встановив, що при поданні даного адміністративного позову позивач сплатив судовий збір у розмірі 1600,00 грн, тобто як за одну вимогу немайнового характеру. Однак, зі змісту позовної заяви видно, що така одночасно має вимоги немайнового та майнового характеру, кожна з яких у розумінні Закону України «Про судовий збір» є окремим об'єктом справляння судового збору.

Суд відзначає, що окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи, зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Оскільки позивач ставить вимогу про зобов'язання Державної фіскальної служби України збільшити у системі електронного адміністрування податку на додану вартість суму, на яку Комунальне підприємство «Дрогобичтеплоенерго» Дрогобицької міської ради має право реєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних, відтак така вимога є вимогою майнового характеру і судовий збір за її подання слід обчислювати, виходячи з ціни позову, якою в даному випадку є сума в розмірі 1656005,00 грн. А тому, з метою усунення виявлених недоліків, позивач повинен сплатити решту суми судового збору, що становить 24840,08 грн (1,5%*1656005,00 грн - як за вимогу майнового характеру).

Наведене вище свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам, встановленим ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

За таких обставин, враховуючи виявленні недоліки, позовну заяву належить залишити без руху, а позивачу встановити строк для їх усунення. Роз'яснити, що у випадку не усунення в установлений термін недоліків, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу.

Керуючись ст.ст.106, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

УХВАЛИВ:

позовну заяву Комунального підприємства «Дрогобичтеплоенерго» до Державної фіскальної служби України про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії - залишити без руху для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків шляхом подання в канцелярію Львівського окружного адміністративного суду (м.Львів, вул.Чоловського, 2) в строк до 02 червня 2017 року включно:

- примірника позовної заяви та копій всіх документів, що приєднуються до неї - для відповідача;

- оригіналу документа про сплату судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала не набрала законної сили.

Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня її отримання до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Ланкевич А.З.