543/316/16-ц
2/543/11/17
05.05.2017 селище Оржиця
Оржицький районний суд Полтавської області в складі: головуючого-судді Гришка О.Я., при секретарі Федорині А.А., з участю представників позивача: ОСОБА_1, ОСОБА_2, представника третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, адвоката ОСОБА_6, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Оржиця Полтавської області цивільну справу за позовом ОСОБА_7 до Виконкому Лазірківської сільської ради Оржицького району Полтавської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору: відділ Держгеокадастру в Оржицькому районі Полтавської області, треті особи, які не заявляють самостійні вимоги щодо предмету спору на стороні відповідача: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, про визнання рішення незаконним та його скасування, -
В провадженні Оржицького районного суду Полтавської області знаходиться цивільна справа за вказаним позовом.
В ході розгляду вказаної справи встановлено, що дана справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Позивач просить суд визнати рішення Лазірківської сільської ради Оржицького району Полтавської області № 02/3-58-06 від 18.02.2015 року про надання дозволу на розробку технічної документації щодо встановлення меж земельної ділянки ОСОБА_3 незаконним та скасувати його.
Відповідно до частини другої статті 2 КАС до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 КАС компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів або правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Вжитий у цій процесуальній нормі термін «суб'єкт владних повноважень» позначає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхню посадову чи службову особу, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень (пункт 7 частини першої статті 3 КАС).
Отже, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка законності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб), відповідно, прийнятих або вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій.
Порядок надання громадянам у власність земельних ділянок для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд врегульований нормами ст.ст. 116, 118, 121, 122, 125, 126 Земельного кодексу України.
Системний аналіз цих норм права дає підстави вважати, що ними встановлені підстави, порядок, строки передачі земельної ділянки у власність громадян та органи, уповноважені розглядати ці питання. Вони передбачають, зокрема, що для передачі земельної ділянки у власність зацікавлена особа звертається до відповідних органів із відповідними заявами.
Таким чином, в цих правовідносинах відповідач реалізує свої контрольні функції у сфері управлінської діяльності, що підпадає під юрисдикцію адміністративного суду. Такі висновки узгоджуються з висновками, викладеними у постанові Колегії суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України від 19 січня 2016 року (справа № 21-3690а15).
У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства. При таких обставинах провадження у цій справі підлягає закриттю.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 205, 208, 210, 293 ЦПК України, суд,-
1.Провадження у справі закрити у зв'язку з тим, що справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
2.Роз'яснити стороні позивача, що у відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України ця справа підсудна Оржицькому районному суд Полтавської області як адміністративному суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя