Справа № 477/577/17
Провадження № 1-в/477/59/17
05 травня 2017 року Жовтневий районний суд Миколаївської області в складі
головуючої судді - ОСОБА_1 ,
при секретарі судового засідання - ОСОБА_2 ,
за участю:
представника Вітовського ВП Корабельного ГУНП в Миколаївській області - ОСОБА_3 ,
прокурора - ОСОБА_4 ,
особи щодо якої вирішується питання про встановлення адміністративного нагляду - ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Миколаєві подання начальника Вітовського ВП Корабельного ГУНП в Миколаївській області про встановлення адміністративного нагляду стосовно
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , судимого:
10.08.1995 року Жовтневим районним судом Миколаївської області за ч.2. ст. 140 КК України, із застосування ст. 45 КК України 1960 року;
25.12.1998 року Жовтневим районним судом Миколаївської області за ч. 3 ст. 140, ч.1 ст. 145, ч. 3 ст. 81, ч. 1 ст. 89, ст.. 208, ст.. 42, ст.. 43 КК України 1960 р. до 8-ми років позбавлення волі;
19.12.2009 року Жовтневим районним судом Миколаївської області за ч.3 ст. 185 КК України 2001 р. із застосуванням ст. 75 КК України;
06.07.2010 року Жовтневим районним судом Миколаївської області за ч.2 ст. 186 КК України до 6 років позбавлення волі.
Звільнений 04.07.2013 року з Ольшанської виправної колонії Миколаївської області .
Згідно матеріалів подання ОСОБА_5 , який мешкає в АДРЕСА_1 , після звільнення з місць позбавлення волі за місцем проживання зарекомендував себе з негативного боку, як особа, що веде паразитуючий спосіб життя, заходів по працевлаштуванню не вживає, систематично зловживає спиртними напоями.
За вчинення впродовж року ряду адміністративних правопорушень, ОСОБА_5 неодноразово притягнуто до адміністративної відповідальності: 23.02.2017р. за ч. 1 ст. 178 КУпАП; 24.02.2017 р. за ч. 1 ст. 175-1 та ч. 2 ст. 178 КУпАП ; 21.03.2017 р. за ч. 2ст. 175-1 КУпАП; 22.03.2017 р. за ст. 176 КУпАП та 23.03.2017 р. за ст. 177 КУпАП.
За такого ініціатор подання просить встановити ОСОБА_5 адміністративний нагляд за п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», із застосуванням таких обмежень як, заборона виходу з будинку в нічний час з 22 години до 06 години ранку наступного дня; заборона перебувати у кафе, ресторанах та інших установи, де продаються спиртні напої на розлив; реєструватись в поліції двічі на місяць.
В судовому засіданні представник Вітовського ВП вказане подання підтримав, вказав про наявні підстави встановлення щодо ОСОБА_5 адміністративного нагляду.
ОСОБА_5 в судовому засіданні не заперечував проти встановлення цього нагляду. Пояснив, що працює за наймом. Кримінальних правопорушень після звільнення з місць позбавлення волі не скоював, до адміністративної відповідальності притягався за паління у громадських місцях та придбання і розпивання спиртних напоїв також у громадських місцях.
Прокурор вважав необхідним відмовити у задоволенні вказаного клопотання, пославшись на відсутність доказів щодо суспільної небезпечності ОСОБА_5 .
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
За даними характеристики відносно ОСОБА_5 , за місцем проживання останній характеризується задовільно. Скарг на його поведінку до сільської ради не надходило.
Стосовно адміністративних проступків, то останні не мали негативних наслідків для суспільства.
Тобто, такі підстави подання як ведення паразитуючого способу життя, негативна поведінка, не знайшли свого підтвердження в судовому засіданні.
До того ж запропоновані ініціатором подання обмеження не є дієвими для профілактики вказаного виду правопорушень, в тому числі встановлення заборони появи у кафе та інших установах, де продаються спиртні напої на розлив, враховуючи придбання ним алковмісних напоїв домашнього вироблення.
Встановлення адміністративного нагляду обумовлює певні обмеження щодо особи. Тому при розгляді такого подання суд має уникати формалізму, та вирішувати питання щодо встановлення адміністративного нагляду лише з обґрунтованих підстав.
На підставі викладеного керуючись ст.ст. 3-5, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, які звільнились з місць позбавлення волі», -
У задоволенні подання начальника Вітовського ВП Корабельного ГУНП в Миколаївській області про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Миколаївської області через Жовтневий районний суд впродовж 7 діб.
Суддя ОСОБА_1