Справа № 534/451/17
3/534/274/17
04 травня 2017 року м. Горішні Плавні
Комсомольський міський суд Полтавської області
в складі головуючого судді - Солохи О.В.
при секретарі - Жуковій Н.А.
розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, пенсіонера, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
- за ч.1 ст.130 КУпАП,
07.03.2017 о 22 год. 48 хв. в м. Горішні Плавні Полтавської області на перехресті вулиць Гірників - Портова - Будівельників - Строни, керував автомобілем НОМЕР_1, з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: різкий запах алкоголю з порожнини рота, порушення мовлення, поведінка яка не відповідає обстановці, порушення координації рухів. Відмовився від проходження медичного огляду для визначення стану алкогольного сп'яніння в присутності двох свідків ОСОБА_2, ОСОБА_3
В судове засідання ОСОБА_1 та його представник не з'явились, про час та місце розгляду справи повідомлений у встановленому законом порядку. Від представника ОСОБА_1 до суду надійшло клопотання про закриття провадження у справі за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення у зв'язку з тим, що огляд на стан алкогольного сп'яніння був проведений працівниками поліції з порушенням вимог ст.266 КУпАП.
Вирішуючи питання щодо доведеності вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, суд виходить з наступного.
Згідно з вимогами ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу проводиться в межах їх компетенції, у точній відповідності із законом.
Статтею 245 КУпАП визначено завдання провадження в справах про адміністративні правопорушення. Такими, зокрема, є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Суддя наголошує, що у вищезазначеному протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що 07.03.2017 о 22 год. 48 хв. в м. Горішні Плавні Полтавської області на перехресті вулиць Гірників - Портова - Будівельників - Строни, керував автомобілем НОМЕР_1, з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: різкий запах алкоголю з порожнини рота, порушення мовлення, поведінка яка не відповідає обстановці, порушення координації рухів. Відмовився від проходження медичного огляду для визначення стану алкогольного сп'яніння в присутності двох свідків ОСОБА_2, ОСОБА_3
Частинами 2, 3 ст.266 КУпАП передбачає, що огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків. У разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, працівником поліції з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.
За згаданими нормами ст.266 КУпАП інспектором поліції порушено вимоги порядку проходження особою огляду на стан сп'яніння або відмови особи від такого проходження.
Суд наголошує, що за змістом п.2.5 Правил дорожнього руху чинного на час складання протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, останній повинен був саме на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, натомість така вимога була пред'явлена працівником поліції.
За таких обставин, дії працівника поліції не відповідають вимогами положень КУпАП згідно з якою огляд у закладах охорони здоров'я проводиться тоді, коли водій не погоджується на проведення огляду за допомогою спеціальних технічних засобів, чого не указано у протоколі, або у разі незгоди з ними та п.2.5 Правил дорожнього руху чинного на час складання протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1
Отже, є очевидним, що протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, був складений з порушенням вимог законодавства і не може слугувати підставою для притягнення до адміністративної відповідальності.
Проаналізувавши викладене, суддя дійшов висновку про відсутність допустимих доказів на підтвердження наявності в діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та про необхідність закриття провадження у справі.
Виходячи із змісту ст.247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема, у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись п.1 ч.1 ст.247, ст. 266 КУпАП, суд,
Провадження у справі відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП закрити в зв'язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова суду може бути оскаржена до Апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду подаються протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя підпис ОСОБА_4
Згідно з оригіналом.
Суддя О.В. Солоха