про залишення позовної заяви без руху
03 травня 2017 року справа № 823/678/17
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Тимошенко В.П., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Черкаської обласної державної адміністрації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимого на стороні відповідача Департамент соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
28 квітня 2017 року до суду з позовною заявою звернувся ОСОБА_1, в якій просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Черкаської обласної державної адміністрації з питань видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, оформлене протоколом № 1 від 19.01.2017 про відмову у поновленні ОСОБА_3 статусу потерпілого від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
- зобов'язати Черкаську обласну державну адміністрацію видати ОСОБА_1 посвідчення потерпілого від аварії на Чорнобильській АЕС.
Вивчивши позовну заяву, суддя вважає, що вона не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 3 статті 106 цього Кодексу до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до частини 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України Про судовий збір від 08.07.2011 № 3674-VI.
Стаття 2 вказаного Закону передбачає, що платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Частиною 2 статті 4 Закону України № 3674-VI визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру фізичною особою ставка судового збору встановлюються у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, немайнового 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2017 рік від 21 грудня 2016 року № 1801-VIII установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2017 року - 1600 грн.
Як свідчать матеріали позовної заяви, в підтвердження сплати судового збору позивачем додано квитанцію № 0.0.726392977.1 від 16.03.2017 про сплату судового збору в розмірі 1280 грн.
В той же час, наявна в базі даних АС "Діловодство спеціалізованого суду" інформація свідчить про те, що квитанція № 0.0.726392977.1 від 16.03.2017 про сплату судового збору закріплена за адміністративною справою № 823/423/17 за позовом ОСОБА_1 до Черкаської обласної державної адміністрації, департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії (вх. № 3539/17 від 17.03.2017 Черкаського окружного адміністративного суду).
За таких обставин, суддя не може прийняти квитанцію № 0.0.726392977.1 від 16.03.2017 як доказ сплати судового збору за подання 28.04.2017 адміністративного позову (вх. № 5397/17 від 28.04.2017 Черкаського окружного адміністративного суду).
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин, для вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі, позовну заяву необхідно привести у відповідність до ст.106 КАС України, шляхом усунення вказаного вище недоліку.
Керуючись статтями 106, 108 КАС України, суддя,
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Черкаської обласної державної адміністрації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимого на стороні відповідача Департамент соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, залишити без руху до 19 червня 2017 року.
Роз'яснити позивачу, що у разі невиконання вимог ухвали заява підлягає поверненню.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву шляхом подання апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції в порядку, передбаченому ст. 185-187 КАС України.
Суддя В.П. Тимошенко