Ухвала від 03.05.2017 по справі 813/3614/16

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

03 травня 2017 рокуЛьвів№ 876/5625/17

Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Каралюс В. М., перевіривши апеляційну скаргу Управління державної виконавчої служби Головного тереторіального управління юстиції у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 24 березня 2017 року у справі № 813/3614/16 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області треті особи УПФУ в Личаківському районі м. Львова, УПФУ в Франківському районі м. Львова, Львівська обласна організація Українського товариства сліпих про визнання бездіяльності протиправною, скасування постанови та зобов"язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 24 березня 2017 року задоволено частково адміністративний позов ОСОБА_1 до Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області треті особи УПФУ в Личаківському районі м. Львова, УПФУ в Франківському районі м. Львова, Львівська обласна організація Українського товариства сліпих про визнання бездіяльності протиправною, скасування постанови та зобов"язання вчинити дії.

Не погодившись із прийнятим судовим рішенням, Управління державної виконавчої служби Головного тереторіального управління юстиції у Львівській області подало апеляційну скаргу.

Вказана апеляційна скарга не відповідає вимогам статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України та частини 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: пропущено строк апеляційного оскарження постанови суду першої інстанції та до апеляційної скарги не додано документ, що підтверджує сплату судового збору.

Відповідно до вимог ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Згідно з ч. 4 ст. 189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Відповідно до інформації з офіційного сайту ПАТ "Укрпошта" апеляційна скарга надіслана 12.04.2017 та відповідно до штампу суду першої інстанції зареєстровано 18.04.2017, за вх.№8776.

Водночас до апеляційної скарги долучено супровідний лист суду першої інстанції згідно з яким копію оскаржуваної постанови апелянтом отримано 30.03.2017. При цьому апелянтом не подано доказів на підтвердження подання апеляційної скарги у строк передбачений КАС України.

Згідно із ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Таким чином, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання до адміністративного суду вказаної апеляційної скарги становить 606, 32 грн.

В апеляційній скарзі апелянт просив відстрочити сплату судового сбору до ухвалення рішення у справі.

Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року №484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.

У постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України від 05.02.2016 №2 «Про судову практику застосування адміністративними судами окремих положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» у редакції Закону України від 22 травня 2015 року 484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» вказано, що обмежене фінансування бюджетної установи не є підставою для її звільнення від сплати судового збору, не є вказані аргументи і підставою для відстрочення його сплати.

Враховуючи вищевикладене, у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору слід відмовити.

Згідно із частиною 3 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.

Частиною 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Враховуючи те, що подана апеляційна скарга не відповідає вимогам статті 186, 187 Кодексу адміністративного судочинства України, вважаю, що таку слід залишити без руху та встановити строк для усунення її недоліків.

Зазначені недоліки апеляційної скарги мають бути усунені шляхом направлення до Львівського апеляційного адміністративного суду доказів на підтвердження подання апеляційної скарги у строк передбачений КАС України та оригіналу квитанції про сплату судового збору в розмірі 606,32 грн. за реквізитами: одержувач - УДКСУ у Галицькому районі м. Львова, код ЄДРПОУ - 38007573, рахунок - 31219206781004, банк одержувача - ГУДКСУ у Львівській області, МФО банку - 825014, призначення платежу - Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 34668371 (суду, де розглядається справа).

Також, слід роз'яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що у разі неусунення недоліків. апеляційної скарги у встановлений строк, відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України така буде їй повернута.

Керуючись статтями 108, 186, 187, 189, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ :

В задоволенні клопотання Управління державної виконавчої служби Головного тереторіального управління юстиції у Львівській області про відстрочення сплати судового збору - відмовити

Апеляційну скаргу Управління державної виконавчої служби Головного тереторіального управління юстиції у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 24 березня 2017 року у справі № 813/3614/16 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області треті особи УПФУ в Личаківському районі м. Львова, УПФУ в Франківському районі м. Львова, Львівська обласна організація Українського товариства сліпих про визнання бездіяльності протиправною, скасування постанови та зобов"язання вчинити дії - залишити без руху.

Встановити Відділ примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області строк для усунення недоліків. апеляційної скарги тривалістю 30 днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особі, яка подала апеляційну скаргу, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

СуддяВ. М. Каралюс