Ухвала від 03.05.2017 по справі 815/2479/17

Справа № 815/2479/17

УХВАЛА

03 травня 2017 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Глуханчук О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову Служби автомобільних доріг в Одеській області до Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов адміністративний позов Служби автомобільних доріг в Одеській області до Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області про визнання протиправними дій, якими чиняться перешкоди по виконанню обов'язків, покладених на Службу автомобільних доріг в Одеській області; зобов'язання прийняти рішення, яким надати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у постійне користування для експлуатації та обслуговування автомобільної дороги державного значення М-28 «Одеса-Южний - /М-14/ з під'їздами», орієнтовною загальною площею 11,5 га, у тому числі: с. Крижанівка - 4, 9 га, с. Ліски - 6, 6 га на території Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області.

Відповідно до ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Положеннями ч. 2 ст. 107 КАС України передбачено, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

Вивчивши зазначений адміністративний позов та додані до нього документи, суд дійшов висновку, що він підлягає поверненню позивачеві, з огляду на наступне.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

При цьому, у відповідності з ч. 1 ст. 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.

Відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

У даному адміністративному позові Служба автомобільних доріг в Одеській області звертається з позовними вимогами до Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області, яка згідно з ч. 1 ст. 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є органом місцевого самоврядування, тому за правилами предметної підсудності зазначений адміністративний позов не підсудний Одеському окружному адміністративному суду та має розглядатися місцевим загальним судом як адміністративним із додержанням, встановлених статтею 19 КАС України правил територіальної підсудності.

Згідно з п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Водночас, суд вважає необхідним роз'яснити позивачу, що відповідно до ч. 6 ст. 108 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє його права на повторне звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом. Тобто, позивач має право звернутися з позовною заявою до місцевого загального суду як адміністративного суду.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 2, 18, 107, 108, 160, 165 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Служби автомобільних доріг в Одеській області до Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - повернути позивачеві.

Роз'яснити позивачеві, що з відповідним позовом він може звернутися до місцевого загального суду як адміністративного, відповідно до вимог чинного законодавства України.

Копію ухвали разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачеві.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя О.В. Глуханчук