ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра, 8, корпус 1
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі в частині
03 травня 2017 року м. Київ № 826/5187/17
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шрамко Ю.Т., ознайомившись із позовом та доданими матеріалами ОСОБА_1 до Адміністрації Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Профспілкового комітету Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визнання незаконними дій, визнання незаконними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії,
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1, (далі - позивач), до Адміністрації Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), (далі - відповідач-1), та Профспілкового комітету Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), (далі - відповідач-2), в якому просила:
- визнати дії відповідачів 1, 2 при ухваленні спільного рішення 20 лютого 2017 року відповідно до протоколу №3 дискримінаційними та незаконними;
- визнати незаконним та скасувати спільне рішення відповідачів 1, 2, прийняте на спільному засіданні 20 лютого 2017 року відповідно до протоколу №3 в частині скасування власного рішення від 06.02.2017 р., зазначеного в п. 1.2 протоколу №1 та в частині передачі двокімнатної квартири будівельна адреса: АДРЕСА_1 для подальшого розподілу за контрольним списком працівників підприємства, як таке, що суперечить актам законодавства та порушує права та охоронювані законом інтереси позивача;
- визнати незаконними та скасувати спільне рішення відповідачів 1, 2, прийняте на спільному засіданні 07 лютого 2017 року відповідно до протоколу №2 в частині виділення двокімнатної квартири будівельна адреса: АДРЕСА_1 ОСОБА_2 (пункт 1.2 Протоколу), як таке, що суперечить актам законодавства та порушує права та охоронювані законом інтереси позивача;
- визнати за позивачем переважне право на безоплатне отримання відповідно до житлового законодавства України двокімнатної квартири будівельна адреса: АДРЕСА_1 жилою площею 32,00 кв.м., загальною площею 66,62 кв.м.;
- зобов'язати відповідачів 1, 2 вчинити дії щодо відновлення порушеного права позивача та виділення йому в порядку черговості відповідно до житлового законодавства України двокімнатної квартири будівельна адреса: АДРЕСА_1 жилою площею 32,00 кв.м., загальною площею 66,62 кв.м.
Так, відповідно до п. 4 ч. 1, ч. 2 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Так, згідно із п. 6 ч. 1 ст. 3 КАС України, адміністративний позов - звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів або на виконання повноважень у публічно-правових відносинах.
Разом з тим, відповідно до ч. 2 ст. 4 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Як вбачається із змісту позовної заяви, позовні вимоги стосуються захисту порушених (невизнаних або оспорюваних) прав позивача на житло.
Згідно з ч. 1 ст. 15 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Отже, правовідносини, що склалися між сторонами не можуть бути предметом спору у адміністративному процесі, оскільки в даному випадку наявний приватно-правовий спір, порядок вирішення якого визначений положеннями ЦПК України.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо: заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи вищевикладене, суд відмовляє у відкритті провадження за позовом та доданими матеріалами ОСОБА_1 до Адміністрації Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Профспілкового комітету Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визнання незаконними дій, визнання незаконними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 107, 109, 160, 165 КАС України, суд -
1. Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження в адміністративній справі за її позовною заявою до Адміністрації Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Профспілкового комітету Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визнання незаконними дій, визнання незаконними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії.
2. Роз'яснити ОСОБА_1, що справа підлягає розгляду загальним судом у порядку цивільного судочинства.
Копію ухвали разом із позовною заявою та усіма доданими до неї документами невідкладно направити (вручити) позивачу (її уповноваженому представнику), роз'яснивши, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Крім того, роз'яснити, що розгляд і вирішення даного спору віднесено до суду цивільної юрисдикції.
Відповідно до ст.ст. 185, 186 КАС України, ухвала може бути оскаржена повністю або частково шляхом подання до Київського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд міста Києва апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного адміністративного суду.
Згідно зі ст. 254 КАС України, ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Ю.Т. Шрамко