09 лютого 2011 р.Справа № 2-а-3/10/1504
Категорія: 6.2.1Головуючий в 1 інстанції: Дєтков О.Я.
Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:
Головуючогосудді -ОСОБА_1
судді - ОСОБА_2
судді - ОСОБА_3
при секретаріОСОБА_4
за участю представника третьої особи -ОСОБА_5 (довіреність)
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Одеського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_6 на Ухвалу Березівського районного суду Одеської області від 25 листопада 2010 року по справі за позовом ОСОБА_6 до Березівської міської ради про визнання незаконним рішення Березівської міської ради та його скасування, третя особа ОСОБА_7, -
встановиЛА:
Позивач, ОСОБА_6, звернувся до Березівського районного суду Одеської області з позовом до Березівської міської ради про визнання незаконним рішення Березівської міської ради та його скасування.
Ухвалою Березівського районного суду Одеської області від 25 листопада 2010 року закрито провадження у справі на підставі п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України.
Не погодившись з Ухвалою суду першої інстанції, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції скасувати Ухвалу Березівського районного суду Одеської області від 25 листопада 2010 року.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги позивач посилається на те, що Ухвала Березівського районного суду Одеської області від 25 листопада 2010 року є незаконною. Крім того, апелянт зазначає, що зазначений спір не був пов'язаний з визнанням права на земельну ділянку, тому повинен розглядатися в порядку адміністративного судочинства.
Заслухавши доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги, матеріали справи, колегія суддів вважає, що скарга підлягає задоволенню виходячи з наступного:
Відповідно до ст. 1 Кодекс адміністративного судочинства України визначає юрисдикцію, повноваження адміністративних судів щодо розгляду адміністративних справ, порядок звернення до адміністративних судів та порядок здійснення адміністративного судочинства.
Статтею 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_6 звернулася до суду з вимогою визнання незаконним рішення Березівської міської ради від 11.10.2007 року № 367-V „про затвердження вибору земельної ділянки від 21.09.2007 року під розміщення санітарного вузла, підсобних приміщень, літнього майданчика та організації стоянки автомобілів в м. Березівці по вул. Пристанційній та надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та містобудівного обґрунтування в довгострокову оренду строком на 49 років гр.. ОСОБА_7І.” та його скасування.
Відповідно до Рішення, Конституційний Суд, від 01.04.2010, № 10-рп/2010 "У справі за конституційним поданням Вищого адміністративного суду України щодо офіційного тлумачення положень частини першої статті 143 Конституції України, пунктів "а", "б", "в", "г" статті 12 Земельного кодексу України, пункту 1 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України", вирішення земельних спорів фізичних та юридичних осіб з органом місцевого самоврядування як суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності належить до юрисдикції адміністративних судів, крім публічно-правових спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення (частина друга статті 4, пункт 1 частини першої, частина друга статті 17 Кодексу).
Таким чином, суд приходить до висновку, що даний спір не має цивільно-правовий характер та його належить розглядати за правилами кодексу адміністративного судочинства.
З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції при прийнятті оскаржуваної Ухвали порушив норми процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 199, ст. 204 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на Ухвалу суду першої інстанції суд апеляційної інстанції скасовує її та постановляє нову Ухвалу, якщо визнає, що судом першої інстанції порушено норми матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.
Керуючись ст.ст. 199, 204, 205, 206, 254 КАС України, колегія суддів, -
Апеляційну скаргу ОСОБА_6 на Ухвалу Березівського районного суду Одеської області від 25 листопада 2010 року по справі № 2-а-3/10, - задовольнити.
Ухвалу Березівського районного суду Одеської області від 25 листопада 2010 року по справі № 2-а-3/10 скасувати, та направити справу за позовом ОСОБА_6 до Березівської міської ради про визнання незаконним рішення Березівської міської ради та його скасування, третя особа ОСОБА_7, - до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Ухвалу складено у повному обсязі -10 лютого 2011 року.
Головуючий суддя ОСОБА_1
суддя ОСОБА_2
суддя ОСОБА_3