Ухвала від 30.04.2017 по справі 710/1208/16-а

Справа №710/1208/16-а

Номер провадження 2-а/710/13/2017

УХВАЛА

про повернення позову

30.04.2017 м. Шпола

Суддя Шполянського районного суду Черкаської області Побережна Н. П, розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Шполянського відділу Смілянської ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення №28528-17 від 30.06.2016,

ВСТАНОВИВ:

26.10.2016 (дата згідно з штемпелем на конверті) позивач ОСОБА_1 подав до Шполянського районного суду Черкаської області даний позов і просить визнати повністю недійсним податкове повідомлення-рішення №28528-17 від 30.06.2016.

В позовній заяві позивач вказує, що 01.08.2016 він поштою отримав з Шполянського відділу Смілянської ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області повідомлення-рішення №28528-17 від 30.06.2016. Зі змісту даного повідомлення випливає, що згідно з підпунктом 267.8.1 пункту 267.8 ст.267 ПК України позивачеві приписано на протязі 60 днів з моменту отримання цього повідомлення сплатити транспортний податок в розмірі 25000,00 грн. Підставою сплати транспортного податку є належність позивачеві автомобіля ОСОБА_2 КРУЗЕР, 2012 року випуску, з об'ємом двигуна 4,499 куб см.

Згідно з ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи:

1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;

2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);

3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;

4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;

5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);

6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно з п.6 ч.3 п ст. 108 КАС України позовна заява повертається, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Суддя вважає, що позивачем порушена предметна підсудність з наступних підстав.

Згідно з п. 1 Положення про державну фіскальну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №2367 від 21.05.2014, Державна фіскальна служба України (ДФС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску. В п. 7 цього Положення вказано, що ДФС здійснює повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи. ДФС та її територіальні органи є органами доходів і зборів.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №311 від 06.08. 2014 було утворено як юридичну особу публічного права територіальний орган Державної фіскальної служби - Смілянську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС.

Таким чином, Шполянский відділ Смілянської ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області є відділом територіального органу Державної фіскальної служби, яка в свою чергу є центральним органом виконавчої влади.

Положеннями п.1 ч.2 ст. 18 КАС України визначено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Отже, оскільки відповідач є відділом територіального органу виконавчої влади, то суд приходить до висновку, що даний адміністративний спір предметно підсудний ОСОБА_3 окружному адміністративному суду відповідно до положень п.1 ч.2 ст.18 КАС України.

Відповідно до ч.2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно з п. 2 ч.1 ст.7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила, за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.

На даний момент позивач не сплатив судовий збір та не надав суду доказів наявності пільг щодо сплати судового збору.

Керуючись ст.18, 87, 107, 108, 185, 186 КАС України,

суд

УХВАЛИВ:

Повернути адміністративний позов ОСОБА_1 до Шполянського відділу Смілянської ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення №28528-17 від 30.06.2016 позивачу ОСОБА_1.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Шполянський районний суд Черкаської області протягом 5 днів з дня отримання її копії.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Н.П. Побережна