11 квітня 2017 року о 17 год. 10 хв.Справа № 808/736/17 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Татаринова Д.В., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізької області про виплату заборгованості по грошовій допомозі на оздоровлення,
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій (надалі - позивач) до Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Запорізької області (надалі - відповідач), в якому позивач просить суд стягнути з відповідача на користь ОСОБА_1 до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій заборгованість з грошової допомоги на оздоровлення (недоплачену частку до розміру місячного грошового забезпечення) за 2016 рік у розмірі 2900,35 грн.
В обґрунтування заявлених позовних вимог посилається на те, що ОСОБА_1 є працівником служби цивільного захисту та у відповідності до вимог частини 2 статті 129 Кодексу цивільного захисту України в разі відбуття у щорічну відпустку має право на отримання грошової допомоги на оздоровлення в розмірі місячного грошового забезпечення. Вказує, що за 2016 рік відповідач не виплатив ОСОБА_1 грошову допомогу на оздоровлення у повному обсязі, у зв'язку з чим просить стягнути з відповідача та зобов'язати виплатити заборговану суму.
Позивачем подано заяву про зміну (уточнення) позовних вимог, у якій позивач зменшив заявлені позовні вимоги та просив стягнути з відповідача заборговану частину грошову допомогу на оздоровлення за 2016 рік у розмірі 2716,65 грн.
Враховуючи право позивача зменшити розмір позовних вимог до закінчення судового розгляду, передбачене частини 1 статті 51 Кодексу адміністративного судочинства України, суд подану заяву про зміну позовних вимог приймає до розгляду та здійснює розгляд справи за зменшеними позовними вимогами.
Позивач в судове засідання не прибув та до матеріалів позову долучив заяву щодо розгляду справі за його відсутності. 04 квітня 2017 року через канцелярію суду від представника позивача надійшло клопотання, в якому останній просить розглянути справу за його відсутності, в порядку письмового провадження.
Відповідач проти позову заперечив з підстав викладених у письмових запереченнях відповідно до яких зазначає, що відповідно до чинного законодавства, яке врегульовує питання виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, виплата грошової допомоги на оздоровлення здійснюється в межах асигнувань відповідно до встановленого кошторису, у розмірі, що не перевищує місячне грошове забезпечення. Зазначив, що ОСОБА_1 у 2016 році отримав матеріальну допомогу на оздоровлення у сумі 845,23 грн. із розрахунку посадового окладу, окладу за спеціальним званням, доплат і надбавок постійного характеру. За 2016 рік грошову допомогу на оздоровлення нараховано та виплачено в межах кошторисних призначень на 2016 рік з урахуванням посадового окладу, окладу за званням та надбавки за вислугу років. Вважає, що при визначенні розміру належної до виплати позивачу грошової допомоги на оздоровлення відповідач діяв правомірно, заборгованість по виплаті грошової допомоги на оздоровлення відсутня, у зв'язку з чим просить відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засіданні не прибув, 04 квітня 2017 року через канцелярію суду надійшло клопотання, в якому останній просить розглянути справу за його відсутності, в порядку письмового провадження.
Відповідно до частини 4 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Враховуючи наведене, суд вважає за можливе розглянути справу у письмовому провадженні на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Суд, дослідивши матеріали справи та встановивши обставини справи, оцінивши надані докази, їх достатність і взаємний зв'язок у сукупності, дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню виходячи з такого.
Відносини, пов'язані із захистом населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, у тому числі, порядок проходження служби цивільного захисту, соціальний та правовий захист осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, працівників органів управління та сил цивільного захисту, врегульовані нормами Кодексу цивільного захисту України.
Відповідно до частини 1 статті 101 Кодексу цивільного захисту України служба цивільного захисту - це державна служба особливого характеру, покликана забезпечувати пожежну охорону, захист населення і територій від негативного впливу надзвичайних ситуацій, запобігання і реагування на надзвичайні ситуації, ліквідацію їх наслідків у мирний час та в особливий період.
Позивач, ОСОБА_1, у період 2016 року проходив службу в ГУ ДСНС у Запорізькій області на посаді командира відділення 6 державного пожежно-рятувального поста Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, має спеціальне звання старший сержант служби цивільного захисту, відповідно до статті 104 Кодексу цивільного захисту України відноситься до осіб молодшого начальницького складу.
Відповідно до частини 2 статті 129 Кодексу цивільного захисту України особам рядового і начальницького складу цивільного захисту надаються щорічні основні відпустки із збереженням грошового і матеріального забезпечення та наданням грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення.
Таким чином, нормами Кодексу цивільного захисту України встановлено право осіб рядового і начальницького складу цивільного захисту на отримання грошової допомоги на оздоровлення у разі відбуття у щорічну основну відпустку. При цьому розмір грошової допомоги на оздоровлення визначений на рівні розміру місячного грошового забезпечення такої особи. Отже, для визначення розміру належної до виплати грошової допомоги на оздоровлення необхідно встановити розмір місячного грошового забезпечення особи.
Відповідно до частини 2 статті 125 Кодексу цивільного захисту України порядок та умови грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення (далі - Постанова №1294).
Відповідно до пункту 2 Постанови №1294 виплата грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу здійснюється в порядку, що затверджується Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством інфраструктури, Державною службою з надзвичайних ситуацій, Службою безпеки, Адміністрацією Державної прикордонної служби, Управлінням державної охорони, Службою зовнішньої розвідки, Державною пенітенціарною службою, Адміністрацією Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації (далі - державні органи).
Пунктом 5 Постанови №1294 керівникам державних органів надано право у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, надавати військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу для оздоровлення у розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення.
З матеріалів справи встановлено, що 11 березня 2016 року наказом начальника ГУ ДСНС України у Запорізькій області №127 «Про надання матеріальної допомоги» надано матеріальну допомогу на оздоровлення за 2016 рік за рахунок держбюджету у розмірі посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальне звання та надбавки за вислугу років, у тому числі, старшому сержанту служби цивільного захисту ОСОБА_1.
Згідно з довідкою №616 від 05 квітня 2017 року, матеріальна допомога на оздоровлення за 2016 рік виплачена позивачу у розмірі грошового забезпечення в сумі 834,00 грн. із розрахунку посадового окладу, окладу за званням, надбавки за вислугу років. Згідно наказу № 718 від 14 грудня 2016 року та наказу № 751 від 28 грудня 2016 року, у березні 2016 року позивач додатково отримав в рахунок виплати матеріальної допомоги на оздоровлення за 2016 рік у розмірі 11,23 грн. При цьому, розмір грошового забезпечення позивача у березні 2016 року склав 3745,58 грн.
Судом встановлено, що різниця у розмірі місячного грошового забезпечення та розмірі фактично виплаченої матеріальної допомоги на оздоровлення у зазначений період зумовлена тим, що до розрахунку матеріальної допомоги не увійшли такі складові грошового забезпечення, як доплата за службу в нічний час та індексація, нарахована та виплачена відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення».
Відповідач вважає, що такі доплати не мають постійного характеру, у зв'язку з чим не включаються до розрахунку місячного грошового забезпечення при визначенні розміру матеріальної допомоги на оздоровлення з огляду на положення пункту 3 Розділу ХІХ Інструкції про виплату грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України від 23 квітня 2015 року №475, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 15 травня 2015 року за №544/26989.
Суд зазначає, що порядок та умови виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту (далі - особи рядового і начальницького складу), а також порядок виплат одноразової грошової допомоги при звільненні осіб рядового і начальницького складу зі служби цивільного захисту визначається Інструкцією про виплату грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України від 23 квітня 2015 року №475, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 15 травня 2015 року за №544/26989 (далі - Інструкція №475).
З огляду на положення частини 2 статті 125 Кодексу цивільного захисту України, якими повноваження щодо визначення порядку та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту делеговано Кабінету Міністрів України, норми Постанови №1294, якою визначено, що виплата грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу здійснюється в порядку, встановленому профільним міністерством, суд приходить до висновку, що до спірних правовідносин мають застосовуватись норми Інструкції № 475, оскільки такі норми є спеціальними.
Враховуючи пріоритетність спеціальних норм над загальними, посилання позивача на Закон України «Про оплату праці» не можуть бути взяті судом до уваги.
Відповідно до пункту 1 Розділу ХІХ Інструкції №475 особам рядового і начальницького складу, в тому числі тим, хто перебуває в розпорядженні органу управління (підрозділу), за рішенням начальника органу управління (підрозділу) один раз на рік може надаватися допомога для оздоровлення в розмірах, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення.
Згідно пункту 2 Розділу ХІХ Інструкції №475 підставою для виплати особі рядового і начальницького складу допомоги для оздоровлення є рапорт особи рядового і начальницького складу з проханням надати їй зазначену матеріальну допомогу та відповідний наказ начальника органу управління (підрозділу) на здійснення виплати грошової допомоги для оздоровлення (із обов'язковим зазначенням суми).
Керівнику (начальнику) органу управління (підрозділу) допомога для оздоровлення надається на підставі його рапорту та наказу вищого керівника (начальника);
допомога для оздоровлення особам рядового і начальницького складу надається за місцем проходження служби.
За правилами пункту 3 Розділу ХІХ Інструкції №475 визначення розміру місячного грошового забезпечення для обрахунку допомоги для оздоровлення проводиться у тому ж порядку, що і при обрахунку матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, визначеному пунктом 3 розділу ХVІІІ цієї Інструкції.
Пункт 3 Розділу XVІІІ Інструкції №475 встановлює, що при визначенні розміру матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань до розрахунку місячного грошового забезпечення беруться: посадові оклади, оклади за спеціальним званням, доплати і надбавки постійного характеру та щомісячна премія у розмірі, що не перевищує розміру, затвердженого положенням про преміювання осіб рядового і начальницького складу (пункт 1 розділу V цієї Інструкції), які встановлені особі рядового або начальницького складу на день звернення.
Таким чином, при обчисленні розміру належної до виплати грошової допомоги на оздоровлення до розрахунку місячного грошового забезпечення не включаються доплати і надбавки, які не мають постійного характеру.
Згідно підпункту 1 пункту 13 розділу IV Інструкції №475 особам рядового і начальницького складу, які виконують службові обов'язки в нічний час, виплачується доплата за службу в нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу.
Підпункт 2 пункту 13 розділу IV Інструкції №475 визначає, що службою в нічний час вважається виконання особами рядового і начальницького складу органів та установ службових обов'язків у період з 22 до 06 години.
Під виконанням зазначених службових обов'язків потрібно розуміти: несення служби в складі чергових підрозділів, оперативно-аварійних груп тощо; виконання функцій з контролю за роботою органів та установ, а також сил і засобів, залучених для несення служби; участь у навчаннях та перевірках.
Підпунктом 3 пункту 13 розділу IV Інструкції №475 встановлено, що підставами для виконання службових обов'язків у нічний час є: графіки нарядів та чергувань, затверджені в установленому порядку керівниками (начальниками) органів управління (підрозділів); затверджені плани проведення навчань (перевірок); письмові накази керівників (начальників) органів управління (підрозділів) про залучення працівників до роботи в нічний час. У наказі вказуються причини, що викликали необхідність залучення осіб рядового і начальницького складу до служби в нічний час, перелік працівників, які залучаються для її виконання, тривалість служби.
Відповідно до підпункту 4 пункту 13 розділу IV Інструкції №475 облік несення особами рядового і начальницького складу служби цивільного захисту в нічний час для нарахування доплати здійснюється шляхом оформлення довідки .
За приписами підпункту пункту 13 розділу IV Інструкції №475 виплата особам рядового і начальницького складу, що залучалися до служби в нічний час, доплати за службу у нічний час за минулий місяць здійснюється одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць.
Отже, доплата за роботу в нічний час, крім іншого, може здійснюватися у зв'язку з виконанням службових обов'язків за встановленим графіком чергування та залежить від кількості фактично відпрацьованих у нічний час годин. Зазначене свідчить про те, що нарахування та виплата доплати за роботу в нічний час може відбуватись лише при настанні певних умов та не має постійного характеру. Крім того, виплата такої доплати за минулий місяць відбувається у поточному місяці, тобто при визначені розміру грошового забезпечення особи рядового і начальницького складу служби цивільного захисту доплата за роботу у нічний час може бути врахована лише у наступному місяці за фактично відпрацьованим. Такі особливості виплати унеможливлюють визначення розміру доплати за роботу в нічний час на день звернення з заявою про виплату матеріальної допомоги.
Враховуючи, що виплата доплати за роботу у нічний час позивачу зумовлена графіком служби, вищезазначене у сукупності надає підстави для висновку про правомірність неврахування доплати за роботу у нічний час при обрахунку матеріальної допомоги на оздоровлення.
Стосовно індексації слід зазначити, що згідно з нормами Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг, який застосовується у випадках, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка (пункт 1 частини 1 статті 1, частина 1 статті 4).
Індексація за своєю правовою природою є компенсаційною виплатою, а її проведення зумовлено настанням певних обставин, визначених у статті 4 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», у зв'язку з чим така виплата правомірно не взята відповідачем до розрахунку місячного грошового забезпечення при визначенні розміру матеріальної допомоги.
Щодо виплати матеріальної допомоги на оздоровлення за 2016 рік суд зазначає наступне.
З матеріалів справи встановлено, що 11 березня 2016 року наказом начальника ГУ ДСНС України у Запорізькій області №127 «Про надання матеріальної допомоги» надано матеріальну допомогу на оздоровлення за 2016 рік за рахунок держбюджету у розмірі посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальне звання та надбавки за вислугу років, у тому числі, старшому сержанту служби цивільного захисту ОСОБА_1.
Згідно з довідкою №616 від 05 квітня 2017 року, матеріальна допомога на оздоровлення за 2016 рік виплачена позивачу з розрахунку: посадовий оклад, оклад за званням, надбавка за вислугу років, у розмірі грошового забезпечення в сумі 834,00 грн. Також, у березні 2016 року в рахунок виплати матеріальної допомоги на оздоровлення позивач додатково отримав 11,23 грн. При цьому, розмір грошового забезпечення позивача у березні 2016 року склав 3745,58 грн., до якого увійшли посадовий оклад; оклад за званням; доплати і надбавки постійного характеру: надбавка за вислугу років, надбавка за особливі умови служби, пов'язані з підвищеним ризиком для життя, надбавка за виконання особливо важливих завдань; щомісячна премія.
З письмових заперечень судом встановлено, що матеріальна допомога на оздоровлення у 2016 році виплачена позивачу у розмірі, що не перевищує місячне грошове забезпечення, в межах кошторисних призначень.
Обґрунтовуючи правомірність здійсненої виплати, відповідач посилається на те, що чинне законодавство, яке врегульовує порядок та умови виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, зокрема підпункт 3 пункту 5 Постанови №1294, наділяє керівників державних органів служби цивільного захисту правом виплачувати матеріальну допомогу на оздоровлення в межах асигнувань, що виділяються на їх утримання.
Враховуючи наявність наказу ДСНС України від 31 грудня 2015 року № 670 «Окремі питання грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту у 2016 році», відповідно до пункту 1.3 якого наказано виплату грошової допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань здійснювати у межах кошторисних призначень на 2016 рік, відповідач зазначає, що відповідно до кошторисних призначень на 2016 рік ГУ ДСНС у Запорізькій області виплата матеріальної допомоги на оздоровлення могла бути забезпечена лише з розрахунку посадового окладу, окладу за звання та надбавки за вислугу років, у зв'язку з чим виплачувалась саме в такому розмірі.
Позивач в свою чергу вважає, що розмір грошової допомоги на оздоровлення за 2016 рік визначено відповідачем з порушенням вимог частини 2 статті 129 Кодексу цивільного захисту України, оскільки чинним законодавством не передбачено право адміністрації скорочувати розмір матеріальної допомоги на оздоровлення або обмежувати її кошторисом.
Суд погоджується з позицією позивача та зазначає, що всупереч приписам частини 2 статті 129 Кодексу цивільного захисту України, відповідач при визначенні розміру матеріальної допомоги на оздоровлення за 2016 рік не взяв до розрахунку місячного грошового забезпечення доплати і надбавки постійного характеру та щомісячну премію у розмірі, що не перевищує розміру, затвердженого положенням про преміювання осіб рядового і начальницького складу, які встановлені позивачу на день звернення з рапортом про виплату матеріальної допомоги на оздоровлення.
При цьому суд не приймає посилання відповідача на право керівника самостійно визначати розмір матеріальної допомоги на оздоровлення в межах асигнувань, та звертає увагу, що визначене підпунктом 3 пункту 5 Постанови №1294 право керівника виплачувати матеріальну допомогу на оздоровлення у межах асигнувань, що виділяються на утримання органу служби цивільного захисту, не надає керівнику права виплачувати таку допомогу у розмірі меншому, ніж встановлено Кодексом цивільного захисту України, оскільки, акт державного управління, яким є Постанова №1294, не може скасовувати або змінювати норму Кодексу, як акту вищої юридичної сили.
Крім того, суд не приймає посилання відповідача на обмеженість фінансування з огляду на обсяги кошторисних призначень ГУ ДСНС у Запорізькій області у 2016 році, та зазначає, що реалізація особою права, яке пов'язане з отриманням гарантованих виплат, що здійснюються за рахунок бюджетних коштів, та базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актах національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань.
Вказана позиція є сталою у судовій практиці Європейського суду з прав людини (наприклад, «Кечко проти України», заява №63134/00, пункт 26 рішення від 08 листопада 2005 року; «Сук проти України», заява № 10972/05, пункт 24 рішення від 10 червня 2011 року).
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що відповідач протиправно нарахував та виплатив позивачу грошову допомогу на оздоровлення за 2016 рік не у повному розмірі, з порушенням частини 2 статті 129 Кодексу цивільного захисту України та всупереч розрахунку місячного грошового забезпечення, яке враховується при визначенні її розміру, передбаченого пунктом 3 розділу ХVІІІ Інструкції №475.
Разом з тим, обраний позивачем спосіб захисту порушеного права шляхом стягнення матеріальної допомоги у конкретно визначеному розмірі не відповідає нормам чинного законодавства.
Суд звертає увагу, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів приватної особи від порушень з боку суб'єкта владних повноважень з позиції гарантування дотримання принципу верховенства права та з урахуванням вимог закону.
Частиною 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено критерії, за якими адміністративний суд перевіряє правомірність рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень. При цьому, при наданні оцінки діям чи рішенням суб'єкта владних повноважень на предмет відповідності таким критеріям, повноваження відповідного владного суб'єкта не можуть зазнавати втручання.
За змістом підпункту 3 пункту 5 Постанови №1294 та пункту 2 розділу XІX Інструкції № 475 нарахування та виплата грошової допомоги на оздоровлення осіб рядового чи начальницького складу здійснюються органом управління (підрозділу) цивільного захисту за місцем проходження служби, у зв'язку з чим, визначення розміру належних до виплати сум має здійснювати саме цей орган, оскільки суд не може перебирати на себе такі функції.
Отже, належним способом захисту порушеного права позивача є зобов'язання відповідача нарахувати та виплатити ОСОБА_1 матеріальну допомогу на оздоровлення за 2016 рік у розмірі місячного грошового забезпечення, визначеного у відповідності до норм чинного законодавства. Також, при визначенні належної до виплати суми відповідач повинен врахувати розмір фактично виплаченої позивачу матеріальної допомоги на оздоровлення за 2016 рік, а також висновки суду щодо складових місячного грошового забезпечення для обрахунку допомоги для оздоровлення.
Відповідно до частини 2 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за можливе вийти за межі заявлених позовних вимог та захистити порушене право позивача у спосіб зобов'язання відповідача нарахувати та виплатити позивачу матеріальну допомогу на оздоровлення за 2016 рік у розмірі місячного грошового забезпечення, визначеного у відповідності до пункту 3 розділу ХVІІІ Інструкції №475 з урахуванням фактично виплачених сум.
На підставі вищевикладеного суд дійшов висновку, що позов ОСОБА_1 підлягає частковому задоволенню.
Керуючись статтями 2, 4, 7-12, 14, 71, 86, 94, 158-163, 254 КАС України, суд
Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Зобов'язати Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Запорізькій області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 матеріальну допомогу на оздоровлення за 2016 рік у розмірі місячного грошового забезпечення, визначеного у відповідності до пункту 3 розділу ХVІІІ Інструкції про виплату грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України №475 від 23 квітня 2015 року, з урахуванням фактично виплачених сум.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання такої постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Д.В. Татаринов