Ухвала від 28.04.2017 по справі 804/11810/14

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

28 квітня 2017 р. Справа №804/11810/14

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Бондар М.В., розглянувши заяву Кам'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області про поновлення пропущенного строку для пред'явлення виконачого документу до виконання в адміністративній справі за адміністративним позовом Кам'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Металургремонт» про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

20.04.2017 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла заява представника Кам'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області про поновлення пропущенного строку для пред'явлення виконачого документу до виконання.

В обґрунтування заяви зазначено, що через проведення реорганізації стягувача державним виконавцем Заводського ВДВС м. Дніпродзержинська 24.02.2016 року було повернуто виконавчий лист №804/11810/14, 28.07.2016 року на адресу Кам'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області надійшла ухвала суду про заміну сторони у справі з УПФУ в Заводському районі м. Дніпродзержинська на Дніпродзержинське об'єднане управління Пенсійного фонду України, однак, строк пред'явлення виконавчого листа сплинув.

Представники сторін в судове засідання не з'явились. Неявка представників сторін не перешкоджає розгляду заяви.

Дослідивши матеріали справи, суд зазначає наступне.

В провадженні Дніпропетровського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Металургремонт» про стягнення заборгованості.

Постановою від 18.09.2014 року позов Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Металургремонт» про стягнення заборгованості задоволено повністю.

11.11.2014 року судом видано виконавчий лист з визначенням стягувачем Управління пенсійного фонду України в Заводському районі м.Дніпродзержинська Дніпропетровської області, який було подано до примусового виконання до Заводського відділу державної виконавчої служби Дніпродзержинського міського управління юстиції.

24.02.2016 року державним виконавцем Заводського ВДВС м. Дніпродзержинська винесено постанову про повернення виконавчого документа стягувачеві, яка надійшла на адресу заявника лише 25.05.2016 року, що підтверджується штампом вхідної кореспонденції на копії супровідного листа про направлення постанови.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17.06.2016 року замінено стягувача у виконавчому листі, виданому Дніпропетровським окружним адміністративним судом у справі №804/11810/14 з Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Дніпродзержинська на його правонаступника - Дніпродзержинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області.

Вказана ухвала суду отримана заявником 28.07.2016 року, що підтверджується матеріалами справи.

Під час проведення реорганізації заявника було пропущено строк пред'явлення виконавчого листа до виконання.

Вирішуючи питання поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого документу до виконання, суд виходить із наступного.

Статтею 124 Конституції України встановлено, що судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Відповідно до частини 1 статті 255 КАС України, постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.

Згідно частин 2, 3 статті 14 КАС України, постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України; невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Питання виконання судових рішень неодноразово було предметом розгляду Європейського Суду з прав людини. Зокрема, у Рішенні від 20 липня 2004 року у справі «Шмалько проти України» зазначений Суд наголосив: «... пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право на звернення до суду або арбітражу з позовом стосовно будь-яких його прав та обов'язків цивільного характеру. Таким чином, ця стаття проголошує «право на суд», одним з аспектів якого є право на доступ до суду, тобто право подати позов щодо цивільно-правових питань до суду. Однак це право було б примарним, якби правова система держави допускала, щоб остаточне судове рішення, яке має обов'язкову силу, не виконувалося на шкоду одній зі сторін. Було б незрозуміло, якби ст.6 Конвенції, детально описуючи процесуальні гарантії, які надаються сторонам у спорі, а саме: справедливий, публічний і швидкий розгляд, водночас не передбачала виконання судових рішень. Якщо тлумачити ст. 6 як таку, що стосується виключно доступу до судового органу та судового провадження, то це могло б призводити до ситуацій, що суперечать принципу верховенства права, який договірні держави зобов'язалися поважати, ратифікуючи Конвенцію. Отже, для цілей ст. 6 виконання рішення, ухваленого будь-яким судом, має розцінюватися як складова частина «судового розгляду».

Відповідно до статті 261 Кодексу адміністративного судочинства України стягувачам, які пропустили строк для пред'явлення виконавчого листа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено. Заява про поновлення пропущеного строку подається до адміністративного суду, який видав виконавчий лист, або до адміністративного суду за місцем виконання. Суд розглядає заяву про поновлення пропущеного строку в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Судом встановлено, що строк пред'явлення виконавчого листа до виконання було пропущено через приведення у відповідність документів, необхідних для пред'явлення виконавчого листа до виконання, а саме, заміну стягувача.

Отже, з метою забезпечення виконання постанови суду від 18.09.2014 року суд приходить до висновку про необхідність поновлення строку пред'явлення виконавчого листа до виконання по адміністративній справі №804/11810/14.

Керуючись статтями 160, 165, 261 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Заяву Кам'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області про поновлення пропущенного строку для пред'явлення виконачого документу до виконання - задовольнити.

Поновити строк пред'явлення до виконання виконавчого листа по адміністративній справі №804/11810/14, виданого Дніпропетровським окружним адміністративним судом 11 листопада 2014 року, до 28 липня 2017 року.

Копію цієї ухвали направити особам, які беруть участь у справі.

Ухвала суду набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя ОСОБА_1