Справа№464/2729/17
пр. № 3/464/1001/17
27.04.2017 року м.Львів
Суддя Сихівського районного суду м. Львова Радченко Е.А., розглянувши матеріали, що надійшли із Головного управління ДФС у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, передбаченої ч.1 ст. 163-1 КУпАП,
26.04.2017 року до Сихівського районного суду м. Львова надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ГУ ЛВ №000384 від 20.04.2017 року відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Згідно даного протоколу ОСОБА_1, будучи головним бухгалтером ППФ «Грин», яке знаходиться по вул. Навроцького, 4 у м.Львові, допустила ведення податкового обліку з порушенням встановленого порядку, чим порушено п.п.14.1.36, 14.1.73, 14.1.74 п.п. 14.1.136 ст. 14; п.п. 135.5.5 ст.135; п.138.2, 138.10.2 ст.138; п.п. 134.1.1, п.134.1 ст.134; ст.185; п.187.1 ст.187; п.198.1 п.198.2, п.198.3 ст.198 Податкового кодексу України, що призвело до заниження ПНП за 2014 - 59024 грн., за 2016 - 3849 грн., та завищення збитків за 2015 - 10149 грн., та заниження ПДВ - 10404 грн.
Згідно з ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Статтею 256 КУпАП визначено форму і основні елементи змісту протоколу про адміністративне правопорушення, у якому, зокрема, повинні міститись дані про місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвище, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; обставини вчинення правопорушення, отримані на підставі сукупності зібраних доказів та всі інші відомості, необхідні для вирішення справи.
За змістом ч.1 ст.163-1 КУпАП під порушенням порядку ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків слід розуміти відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Складений відносно ОСОБА_1 протокол про адміністративне правопорушення не відповідає даним вимогам закону, оскільки в ньому не відображено суть адміністративного правопорушення, не зазначено об'єктивної сторони правопорушення, яка б відповідала диспозиції ст.163-1 КУпАП, тобто не зазначено, які конкретні порушення ведення податкового обліку допустила головний бухгалтер підприємства ОСОБА_1, не зазначені конкретні дії чи бездіяльність, які мали місце і полягали у порушенні чи нездійсненні нею передбачених законодавством правил ведення податкового обліку.
Крім того, у протоколі про адміністративне правопорушення у графі «пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності» зазначено, що такі надані до акту перевірки, однак копії даних пояснень до протоколу про адміністративне правопорушення не долучені.
За вказаних обставин вважаю, що об'єктивний розгляд справи не можливий, а тому протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 слід повернути для належного оформлення та усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП,-
матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП повернути до Головного управління ДФС у Львівській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя