ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
Справа № 201/5870/17
Провадження № 1-кс/201/3933/2017
24 квітня 2017 року м. Дніпро
Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , розглянувши клопотання старшого слідчого першого СВ СУ прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_2 , погоджене з прокурором відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 , про призначення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності, -
24 квітня 2017 року слідчий, за погодженням з прокурором, в порядку Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», звернувся з клопотанням про призначення позапланової виїзної документальної ревізії фінансово-господарської діяльності.
В обґрунтування заявленого клопотання слідчий посилався на те що, у провадженні слідчого відділу слідчого управління прокуратури Дніпропетровської області перебувають матеріали кримінального провадження № 42017040000000091 від 30.01.2017 за ознаками кримінального правопорушення, передбачених ч. 2 ст. 364 КК України, за фактом зловживання владою або службовим становищем.
В ході досудового розслідування встановлено, що у грудні 2016 року посадові особи Підгороднянської міської ради, зловживаючи своїм службовим становищем, всупереч Бюджетному кодексу України (п.7 ст.78), Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» винесли рішення №335 від 19.12.2016 року «Про надання дозволу щодо перерозподілу коштів» за якими безпідставно перерозподілено бюджетні грошові кошти з КЕКВ 3110 - 140 тис. грн.; КЕКВ 3132 - 241,5 тис. грн.; КЕКВ 3142 - 600 тис. грн.; КЕКВ 2210 - 114 тис. грн.; КЕКВ 3110 - 46 тис. грн. на КЕКВ 3132 - проведення капітального ремонту фасаду будівлі із заміною вікон КЗ Підгородненська СЗШ №2 в загальній сумі 1 141 517 грн., 16.12.2016 та 27.12.2016 на розрахунковий рахунок підрядного підприємства ТОВ «Мегаліт 2007», яке виконувало роботи, з капітального ремонту фасаду будівлі школи.
Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Згідно з ч. 1 ст. 94 КПК України слідчий, прокурор, слідчий суддя, суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінюють кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення.
З набранням чинності Закону України «Про прокуратуру», виключено із переліку функцій прокуратури здійснення перевірок, та дані функції не визначені ніяким іншим законодавчим актом України, а також нормами КПК України не визначено певного порядку надання дозволу на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців.
Однак, вказане питання чітко регулюється пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про питання запровадження обмеження на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» № 408 від 13.08.2014, відповідно до якого надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.
Згідно з п. 1, 3 Положення про Державну фінансову інспекцію України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 310, Державна фінансова інспекція України (Держфінінспекція) є центральним органом виконавчої влади, одним з основних завдань якого є реалізація державної політики у сфері державного фінансового контролю.
Підпунктами 2, 3 пункту 4 вказаної постанови встановлено, що Держфінінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний фінансовий контроль за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектора економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у період, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у період, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів, а також здійснює контроль за цільовим використанням коштів державного і місцевих бюджетів.
Відповідно до п. 5 ч. 5, ч. 6, 7, 8 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, вказаних у цій статті, в тому числі у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, органів доходів і зборів, Національної поліції, Служби безпеки України, Національного антикорупційного бюро України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю.
На підставі викладеного, слідчий просив суд надати дозвіл на залучення спеціалістів Східного офісу Держаудитслужби для проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань міського бюджету та фінансово-господарської діяльності Підгороднянської міської ради (код ЄДРПОУ 05520750, юридична адреса: вул. Центральна, 46, м. Підгородне, Дніпропетровська область, 52001), з метою перевірки дотримання вимог законності перерозподілено бюджетних грошових коштів з КЕКВ 3110 - 140 тис. грн.; КЕКВ 3132 - 241,5 тис. грн.; КЕКВ 3142 - 600 тис. грн.; КЕКВ 2210 - 114 тис. грн.; КЕКВ 3110 - 46 тис. грн. на КЕКВ 3132 - щодо проведення капітального ремонту фасаду будівлі із заміною вікон КЗ Підгородненська СЗШ №2 в загальній сумі 1 141 517 грн.
Дослідивши матеріали кримінального провадження №42017040000000091, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню, оскільки з наданих до суду матеріалів дійсно вбачається наявність підстав для проведення такої ревізії, крім того проведення зазначеної ревізії може допомогти встановити або спростувати порушення ведення фінансово-господарської діяльності.
На підставі вищевикладеного і керуючись ст. 40 КПК України, ст.ст. 11, 14 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», -
Надати дозвіл на залучення спеціалістів Східного офісу Держаудитслужби для проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань міського бюджету та фінансово-господарської діяльності Підгороднянської міської ради (код ЄДРПОУ 05520750, юридична адреса: вул. Центральна, 46, м. Підгородне, Дніпропетровська область, 52001), з метою перевірки дотримання вимог законності перерозподілено бюджетних грошових коштів з КЕКВ 3110 - 140 тис. грн.; КЕКВ 3132 - 241,5 тис. грн.; КЕКВ 3142 - 600 тис. грн.; КЕКВ 2210 - 114 тис. грн.; КЕКВ 3110 - 46 тис. грн. на КЕКВ 3132 - щодо проведення капітального ремонту фасаду будівлі із заміною вікон КЗ Підгородненська СЗШ №2 в загальній сумі 1 141 517 грн. перевіривши:
дотримання чинного законодавства при виконанні функцій зі складання і виконання міського бюджету;
дотримання вимог чинного законодавства при здійсненні видатків на оплату праці та нарахувань на неї;
дотримання вимог чинного законодавства при здійсненні видатків на капітальне будівництво, реконструкцію та ремонт;
дотримання вимог чинного законодавства при прийнятті рішень щодо управління майном, яке перебуває у власності територіальної громади міста;
забезпечення цільового використання бюджетних коштів.
Проведення ревізії доручити спеціалістам Східного офісу Держаудитслужби (вул. Володимира Антоновича (колишня назва - вул. Свердлова), буд. 22, корп.2, м. Дніпропетровськ, 49600) в межах кримінального провадження № 42017040000000091 починаючи з 22.05.2017 по 09.06.2017, терміном 15 робочих днів. Період ревізії: 2016 рік та завершений місяць 2017 року.
Матеріали ревізії направити до першого слідчого відділу слідчого управління прокуратури Дніпропетровської області за адресою: вул. Боброва, 32, м. Дніпро, Дніпропетровська обл., 49000.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1