Ухвала від 07.12.2010 по справі 2-а-2714/09/2120

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 грудня 2010 р.

Справа № 2-а-2714/09/2120

Категорія:2.30

Головуючий в 1 інстанції: Смирнов Г.С.

Судова колегія Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого -Милосердного М.М.,

суддів -Алєксєєва В.О. та Ступакової І.Г.,

при секретарі -Гупаловій Н.П.,

за участю: особи, які беруть участь у справі у судове засідання не прибули,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою управління житловою господарства Херсонської міської ради на постанову Суворовського районного суду м. Херсона від 24 вересня 2009 року по справі за позовом комунального підприємства "Таврійський" виконавчого комітету Херсонської міської ради до управління житловою господарства Херсонської міської ради про скасування наказу про передачу житлових будинків на утримання комунального підприємства "Центр",

ВСТАНОВИЛА:

У травні 2009 року комунальне підприємство (далі КП) "Таврійський" звернулось до суду з позовом до управління житловою господарства Херсонської міської ради про визнання незаконним та скасування наказу №76 від 12 травня 2009 року "Про передачу житлових будинків на утримання КП "Центр".

В обґрунтування позовних вимог зазначалося, що оскаржений наказ є незаконним, оскільки рішенням виконавчого комітету Херсонської міської ради №155 від 02 квітня 2008 року з балансу управління житловою господарства Херсонської міської ради на баланс позивача були передані зазначені в оскарженому наказі житлові будинки.

Постановою Суворовського районного суду м. Херсона від 24 вересня 2009 року позовні вимоги задоволено.

Визнано незаконним та скасовано наказ №76 від 12 травня 2009 року "Про передачу житлових будинків на утримання КП "Центр" управління житлового господарства Херсонської міської ради.

Не погоджуючись з постановою суду, управлінням житлового господарства Херсонської міської ради подана апеляційна скарга, в якій зазначено, що висновки суду не відповідають обставинам справи, а вказана постанова прийнята з порушенням норм матеріального права, тому підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення про відмову КП "Таврійський" у задоволенні позовних вимог.

Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги управління житлового господарства Херсонської міської ради, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для її задоволення з огляду на наступне.

Судом першої інстанції встановлено, що відповідно до рішення виконавчого комітету Херсонської міської ради №155 від 02 квітня 2008 року позивач є балансоутримувачем будинків переданих йому на обслуговування від управління житлового господарства.

На підставі вказаного рішення відповідачем було видано наказ №52 від 07 квітня 2008 року про передачу житлових будинків на баланс КП "Таврійський".

01 серпня 2008 року між Херсонською міською радою, що діяла як власник житлового фонду, УЖГ, як уповноваженою особою власника та позивачем, як балансоутримувачем укладено договір про утримання на балансі житлового фонду міської територіальної громади, згідно якого власник передав на баланс балансоутримувача житлові будинки та споруди.

На час звернення до суду зазначений договір був дійсним.

Рішенням міської ради від 10 червня 2008 року №870 було затверджено Положення про управління житлового господарства Херсонської міської ради згідно якого управління є виконавчим органом Херсонської міської ради основним завданням якого, крім іншого, є комплексне управління на міському рівні об'єктами житлового господарства міста.

Відповідно до п.4 ч.1 ст.7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг належить визначення виконавця житлово-комунальних послуг відповідно до цього Закону в порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

Постановою Kабінета Міністрів України від 21 липня 2005 року №631 затверджений Порядок проведення конкурсу з надання житлово-комунальних послуг і цей Порядок визначає процедуру підготовки та проведення конкурсу в наданні житлово-комунальних послуг у житлових будинках державної та комунальної власності.

Рішенням Херсонської міської ради від 21 серпня 2008 року №911 затверджено Порядок проведення конкурсу на утримання житловою фонду та прибудинкової території м. Херсона та визначення єдиного замовника з утримання житлового фонду і прибудинкової території міської територіальної громади.

Вказаним рішення управління житлового господарства зобов'язано до кінця поточного року організувати та провести конкурс на визначення виконавця послуг з утримання житлового фонду і прибудинкової території та після проведення конкурсу укласти з організаціями-переможцями конкурсу договори про утримання житлового фонду.

У 2008 -2009 роках зазначені конкурси були проведені, однак наказом №76 від 12 травня 2009 року відповідач тимчасове передав до проведення конкурсу житлові будинки з утримання КП "Таврійський" на утримання КП "Центр".

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з протиправності дій відповідача.

Колегія суддів погоджується з таким висновком суду і вважає його правильним.

Згідно ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідачем не спростовано встановлені обставини справи в суді першої інстанції, в апеляційній інстанції, також відсутні докази правомірності дій відповідача, що є суб'єктом владних повноважень.

Відповідно ст.19 Конституції України вбачається, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Отже органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Також, колегія суддів надходить висновку, що на час прийняття наказу, між сторонами виникли договірні правовідносини, договір від 01 серпня 2008 року між Херсонською міською радою, управлінням житлового господарства та КП "Таврійський" діяв в часі, не був розірваний, та не був визнаний недійсним.

Постанова суду першої інстанції викладена достатньо повно, висновки обґрунтовані з посиланням на конкретні норми Законів України та відповідають чинному законодавству.

Колегія суддів не може погодитися з посиланням апелянта на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, тому що всі процесуальні норми, передбачені адміністративним судочинством були виконані без порушень прав кожної сторони при розгляді справи.

За таких обставин, підстав для скасування рішення суду першої інстанції та задоволення апеляційної скарги не вбачається.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 197, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, судова колегія,

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу управління житлового господарства Херсонської міської ради -залишити без задоволення, а постанову Суворовського районного суду м. Херсона від 24 вересня 2009 року -залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає чинності негайно, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України в порядку, встановленому КАС України.

Головуючий:

Судді: