Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
"25" квітня 2017 р.Справа № 922/1093/17
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Калантай М.В.
при секретарі судового засідання Семенові О.Є.
розглянувши справу
за позовом Іноземного підприємства "ОСОБА_1 Україна", м.Вінниця
до Приватного підприємства "Осан", м.Харків
про стягнення 218803,20грн.
за участю представників:
від позивача: не з'явився
від відповідача: не з'явився
Іноземне підприємство "ОСОБА_1 Україна" (далі за текстом - позивач) звернулося до господарського суду Харківської області з позовом до Приватного підприємства "Осан" (далі за текстом - відповідач) про стягнення 218803,20грн.
24 квітня 2017 року до суду надійшла заява позивача про відмову від позову.
Позивач представника в судове засідання не направив, причини неявки суду не повідомив. Про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином.
Відповідач наданим йому правом не скористався, відзиву не надав, представника в судове засідання не направив, причини неявки суду не повідомив. Про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином.
Розглянувши заяву позивача про відмову від позову суд вважає його таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до частини 4 статті 22 ГПК України позивач до прийняття рішення у справі має право, зокрема, відмовитись від позову.
За приписами пункту 4 частини 1 статті 80 ГПК України господарський суд припиняє провадження у справі, якщо позивач відмовився від позову і відмову прийнято господарським судом.
Згідно з частиною 2 статті 80 ГПК України у випадках припинення провадження у справі повторне звернення до господарського суду зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав не допускається.
З огляду на вищевикладене, а також враховуючи той факт, що відмова позивача від позовних вимог у даній справі не суперечить чинному законодавству та не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів інших осіб, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заяви про відмову від позову та припинення провадження у даній справі.
У своїй заяві позивач також зазначив, що йому відомі наслідки відмови від позову, що містяться у ч. 2 ст. 80 ГПК України.
Також, суд звертає увагу на те, що згідно статті 7 Закону України сплачена сума судового збору не підлягає поверненню в разі закриття (припинення) провадження у справі у зв'язку з відмовою позивача від позову.
Керуючись статтями 22, 78, пунктом 4 частини 1 статті 80, статтею 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
Прийняти відмову позивача від позову.
Провадження у справі припинити .
Суддя ОСОБА_2