Ухвала від 27.04.2017 по справі 815/2453/17

Справа № 815/2453/17

УХВАЛА

27 квітня 2017 року м.Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Самойлюк Г.П., розглянувши матеріали адміністративного позову публічного акціонерного товариства «АТП 15142» до Южненської міської ради Одеської області про визнання незаконним рішення виконавчого комітету № 87 від 18.04.2016р. «Про затвердження акта збитків (неодержаного Южненською міською радою доходу) внаслідок використання ПАТ «АТП 15142» земельних ділянок без правовстановлюючих документів», -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов адміністративний позов публічного акціонерного товариства «АТП 15142» до Южненської міської ради Одеської області про визнання незаконним рішення виконавчого комітету № 87 від 18.04.2016р. «Про затвердження акта збитків (неодержаного Южненською міською радою доходу) внаслідок використання ПАТ «АТП 15142» земельних ділянок без правовстановлюючих документів».

Згідно п.6 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Згідно до п.1 ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.18 КАС України місцевим загальним судам, як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

Згідно ч. 1 ст.5 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" №280/97-ВР від 21.05.1997р. (далі - Закон № 280/97-ВР) система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.

Частиною 1 ст.11 Закону № 280/97-ВР визначено, що виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.

Южненська міська рада (код ЄДРПОУ 21018103; місцезнаходження: 65481, Одеська обл., місто Южне, проспект Григорівського десанту, будинок 26-А) є органом місцевого самоврядування.

Як вбачається з адміністративного позову, позивач звертається з позовними вимогами до Южненської міської ради Одеської області, яка є органом місцевого самоврядування, тому розгляд та вирішення даної справи, де відповідачем є орган місцевого самоврядування, відноситься до компетенції місцевого загального суду як адміністративного.

Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 4 листопада 1950 року (далі - Конвенція) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Європейський суд з прав людини у справі “Zand v. Austria” від 12 жовтня 1978 року вказав, що словосполучення “встановлений аконом” поширюється не лише на правову основу самого існування “суду”, але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. Поняття “суд, встановлений законом” у частині першій статті 6 Конвенції передбачає “усю організаційну структуру судів, включно з … питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів …”. З огляду на це не вважається “судом, встановленим законом” орган, котрий, не маючи юрисдикції, судить осіб на підставі практики, яка не передбачена законом.

Згідно з п.6 ч.3 ст.108 КАС України, суддя встановивши, що справа не підсудна цьому адміністративному суду повертає її позивачеві.

З урахуванням зазначеного, вважаю необхідним повернути адміністративний позов.

Керуючись ст.ст. 2, 17, 18, 108 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов публічного акціонерного товариства «АТП 15142» до Южненської міської ради Одеської області про визнання незаконним рішення виконавчого комітету № 87 від 18.04.2016р. «Про затвердження акта збитків (неодержаного Южненською міською радою доходу) внаслідок використання ПАТ «АТП 15142» земельних ділянок без правовстановлюючих документів», - повернути позивачу.

Роз'яснити позивачу, що з вказаним позовом він може звернутися до місцевого загального суду як адміністративного.

Копію ухвали разом із заявою та всіма додатками до неї повернути позивачу.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя: Г.П. Самойлюк