Постанова від 20.04.2017 по справі 809/4385/15

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"20" квітня 2017 р. № 809/4385/15

16 год. 20 хв. м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - Гундяка В.Д.

при секретарі Бунич Т.В.,

за участю: представника позивача ОСОБА_1,

представника відповідача ОСОБА_2,

третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_3,

представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_5 до управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Івано-Франківській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_3 про визнання незаконними дій та наказу, -

ВСТАНОВИВ:

07.12.2015 року ОСОБА_5 звернулася до суду з адміністративним позовом до управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Івано-Франківській області про визнання незаконними дій та наказу.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем протиправно прийнято наказ про скасування реєстрації повідомлення про початок будівельних робіт, а тому він підлягає до скасування, а дії відповідача з його видання слід визнати незаконними.

Ухвалою суду від 25.12.2015 року до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача залучено ОСОБА_3.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю. Суду пояснив, що 02.07.2013 року начальником відділу містобудування та архітектури Галицької РДА ОСОБА_6 видано ОСОБА_5 будівельний паспорт, зареєстрований за №61, щодо будівництва індивідуального житлового будинку по вул. Риза, 160, с. Лани, Галицький район, Івано-Франківська область. Вказав, що на підставі даного будівельного паспорта за заявою ОСОБА_5 02.09.2013 року Управління ДАБК в Івано-Франківській області зареєструвало повідомлення про початок виконання будівельних робіт серії ІФ №062132450903. Зазначив, що в подальшому ОСОБА_6 видано наказ про анулювання будівельного паспорту №61 від 02.07.2013 та видано новий будівельний НОМЕР_1 від 09.11.2015 року. Однак відповідачем рішенням та наказом за №20 від 27.11.2015 року скасовано реєстрацію повідомлення про початок будівельних робіт. Вважає, що оскільки визначених чиним законодавством підстав для скасування реєстрації повідомлення у відповідача не було, то оскаржуваний наказ є протиправним. Просив позов задовольнити повністю.

Представник відповідача позов не визнала з підстав, викладених у запереченні. Суду пояснила, що ОСОБА_5 подала до управління повідомлення про початок виконання будівельних робіт із будівництва індивідуального житлового будинку по вул.Ризи, 160 в с.Лани Галицького району Івано-Франківської області, яке було зареєстровано управлінням 02.09.2013 року за №ІФ 062132450903. Вказала, що в серпні 2015 року на адресу Управління надійшло звернення гр.ОСОБА_3 про порушення ОСОБА_5 будівельних норм під час забудови земельної ділянки. Зазначила, що для встановлення обставин, викладених у зверненні, Управління направило запит до філії ДП “Спеціалізована державна експертна організація - Центральна служба Української державної будівельної експертизи” в Івано-Франківській області №1009/02-40/413 від 07.08.2015 року щодо перевірки відповідності будівельного паспорту вимогам державних будівельних норм і правил в частині дотримання протипожежних вимог. За результатами розглянутого запиту Управління отримало відповідь №69 від 10.08.2015 року про те, що будівельний НОМЕР_2 від 02.07.2013 року виданий з грубим порушенням т.1 додатку 3.1 ДБН 360-92** “Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень”. Враховуючи наведені обставини відповідач провів перевірку законності видачі зазначеного будівельного паспорту, за наслідками якої складено акт, протокол та припис щодо передачі замовнику гр.ОСОБА_5 проектної документації із порушенням ДБН, в результаті чого скасовано будівельний паспорт та видано новий, і в подальшому правомірно оскаржуваним наказом скасовано реєстрацію повідомлення про початок виконання будівельних робіт від 02.09.2013 року № ІФ 062132450903. Вважає, що суб'єкт владних повноважень діяв у повній відповідності до вимог чинного законодавства, а тому в задоволенні позову слід відмовити.

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача та її представник суду пояснили, що ОСОБА_3 є власником житлового будинку з господарськими будівлями по вул.Ризи, 162 в с.Лани, Галицького району Івано-Франківської області. Вказали, що суміжним власником земельної ділянки ОСОБА_5 з порушенням будівельних норм, державних стандартів і правил на даній земельній ділянці зводиться житловий будинок. Зазначили, що з цього приводу ОСОБА_3 подала заяву до Управління ДАБІ в Івано-Франківській області та за наслідками проведеної позапланової перевірки було встановлено, що будівельний паспорт ОСОБА_5 видано всупереч вимог Закону України "Про архітектурну діяльність". В подальшому, на їх думку, відповідачем правомірно скасовано будівельний паспорт та реєстрацію повідомлення про початок виконання будівельних робіт серії ІФ №062132450903 від 02.09.2013 року. На підставі наведеного вважають, що позов до задоволення не підлягає.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення представників сторін, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, та її представника, дослідивши подані докази, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_5 являється власником земельної ділянки по вул.Ризи, 160 в с.Лани, Галицького району Івано-Франківської області. Суміжним власником житлового будинку з господарськими будівлями по вул.Ризи, 162 в с.Лани, Галицького району Івано-Франківської області є ОСОБА_3.

В судовому засіданні встановлено, що 02.07.2013 року начальником відділу містобудування та архітектури Галицької РДА ОСОБА_6 видано ОСОБА_5 будівельний паспорт, зареєстрований за №61, щодо будівництва індивідуального житлового будинку по вул. Риза, 160, с. Лани, Галицький район, Івано-Франківська область.

Як вбачається з пояснень сторін, на підставі даного будівельного паспорта за заявою ОСОБА_5 02.09.2013 року Управлінням ДАБК в Івано-Франківській області зареєстровано повідомлення про початок виконання будівельних робіт серії ІФ №062132450903 (а.с.5-6).

Судом встановлено, що 06.08.2015 року ОСОБА_3 звернулась із заявою до Управління ДАБІ в Івано-Франківській області з приводу законності будівництва житлового будинку по вул.Ризи, 160 в с.Лани, Галицького району Івано-Франківської області, замовником ОСОБА_5, оскільки відстань між будівлями становить менше 5 м.

По даному факту Управлінням направлено запит філії ДП “Спеціалізована державна експертна організація - Центральна служба Української державної будівельної експертизи” в Івано-Франківській області від 07.08.2015 року №1009/02-40/413 про перевірку відповідності будівельного паспорта №61 від 02.07.2013 року вимогам державних будівельних норм і правил в частині дотримання протипожежних вимог.

Згідно дослідженої судом в якості письмового доказу відповіді №69 від 10.08.2015 року, наданої на вищевказаний запит, при розгляді зазначеного будівельного паспорту виявлено невідповідність в частині дотримання протипожежних розривів відповідно до ДБН 360-92** “Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень” (а.с.159).

В судовому засіданні встановлено, що 12.08.2015 року працівниками Управління ДАБІ в Івано-Франківській області проведено позапланову перевірку дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил відділу містобудування та архітектури Галицької РДА, якою встановлено порушення начальником відділу містобудування та архітектури Галицької РДА ОСОБА_6 абз.1 ч.1 ст.26 Закону України “Про архітектурну діяльність” в частині передачі замовнику ОСОБА_5 проектної документації (будівельного паспорта №61 від 02.07.2013 року) з порушенням вимог ДБН 360-92 “Планування і забудова міських і сільських поселень” щодо розриву між будівлями ІІІ та V ступеня вогнестійкості, про що складено відповідний акт (а.с.73).

12.08.2015 року на підставі виявлених порушень та з метою їх усунення Управлінням ДАБІ в Івано-Франківській області винесено припис, яким зобов'язано начальника відділу містобудування та архітектури Галицької РДА ОСОБА_6 внести зміни в схему забудови земельної ділянки по вулиці Риза, 160, с. Лани, Галицький район, Івано-Франківська область та видати новий будівельний паспорт замовникові, який відповідатиме будівельним нормам, державним стандартам і правилам з терміном виконання 6 місяців та складено стосовно ОСОБА_6 протокол про адміністративне правопорушення (а.с.172).

На виконання даного припису начальником відділу містобудування та архітектури Галицької РДА ОСОБА_6 06.11.2015 року видано наказ про анулювання будівельного паспорту №61 від 02.07.2013р. та видано новий будівельний НОМЕР_1 від 09.11.2015 року (а.с. 154).

17.11.2015 року рішенням головного інспектора будівельного нагляду управління ДАБІ в Івано-Франківській області ОСОБА_7 за №20 та наказом за №20 від 27.11.2015 заступника начальника управління ОСОБА_8 реєстрацію повідомлення про початок виконання будівельних робіт серії ІФ №062132450903 від 02.09.2013 року скасовано (а.с. 31, 32).

Дані обставини відповідно до ч.3 ст.72 КАС України звільняються від доказування як такі, що визнаються сторонами і в суду не виникає сумнівів щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання.

ОСОБА_6 того 18.08.2016 року в результаті проведення позапланової перевірки головним інспектором будівельного нагляду Управлінням ДАБІ в Івано-Франківській області винесено постанову про адміністративне правопорушення за №193/1009/02-43/216, якою позивача визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.96 КУпАП, а саме: за самовільне будівництво.

За наслідками судового розгляду суд вважає дії УДАБІ в Івано-Франківській області щодо винесення наказу за №20 від 27.11.2015, яким скасовано реєстрацію повідомлення про початок виконання будівельних робіт, та відповідне рішення суб'єкта владних повноважень протиправними з огляду на наступне.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові та організаційні основи містобудівної діяльності визначаються Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності", який спрямований на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

Відповідно до ч.1 ст.27 вищевказаного Закону забудова присадибних, дачних і садових земельних ділянок може здійснюватися на підставі будівельного паспорта забудови земельної ділянки (далі - будівельний паспорт).

Згідно із ч.3 ст.27 Закону №3038-VI надання будівельного паспорта здійснюється уповноваженим органом містобудування та архітектури на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня надходження відповідної заяви та пакета документів, перелік яких визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

Відповідно до п.2.16. Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки, затвердженого наказом Міністерстварегіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за №103 від 05.07.2011 року, після направлення замовником відповідно до статті 34 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" повідомлення про початок виконання будівельних робіт до відповідних органів Держархбудінспекції України будівельний паспорт є підставою для виконання будівельних робіт.

З урахуванням наведених вище норм будівельний паспорт забудови земельної ділянки після направлення повідомлення про початок будівельних робіт є підставою для виконання таких робіт.

У відповідності до п.1 ч.1 ст.34 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" №3038-VI замовник має право виконувати будівельні роботи після: подання замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю - щодо об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, які не потребують реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт або отримання дозволу на виконання будівельних робіт згідно з переліком об'єктів будівництва, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Форма повідомлення про початок виконання будівельних робіт та порядок його подання визначаються Кабінетом Міністрів України;

Процедуру виконання будівельних робіт визначає Порядок виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України за №466 від 13.04.2011 року.

Відповідно до п.1 даного Порядку будівельні роботи - це роботи з нового будівництва, реконструкції, технічного переоснащення діючих підприємств, реставрації, капітального ремонту.

Будівельні роботи можуть виконуватися замовником після отримання документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або договору суперфіцію та: подання замовником за формою згідно з додатком 1 повідомлення про початок виконання будівельних робіт Держархбудінспекції або її територіальному органу за місцезнаходженням об'єкта будівництва - щодо об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, які не потребують реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт або отримання дозволу на виконання будівельних робіт, відповідно до переліку об”єктів, будівництво яких здійснюється після надіслання повідомлення про початок виконання будівельних робіт (п.2 зазначеного Порядку).

Згідно із абз.11 п.6 Порядку у разі виявлення Інспекцією недостовірних даних (встановлення факту, що на дату реєстрації повідомлення інформація, яка зазначалася в ньому, не відповідала дійсності, та/або виявлення розбіжностей між даними, зазначеними у повідомленні), наведених у повідомленні, які є підставою вважати об'єкт самочинним будівництвом, зокрема, якщо він збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи належно затвердженого проекту або будівельного паспорта, реєстрація такого повідомлення підлягає скасуванню Інспекцією.

Інспекція скасовує реєстрацію повідомлення шляхом видачі відповідного наказу та виключає запис про його реєстрацію з єдиного реєстру протягом п'яти робочих днів з дня виявлення нею факту подання недостовірних даних, наведених у повідомленні, які є підставою вважати об'єкт самочинним будівництвом (абз.12 п.6 Порядку).

Інспекція скасовує реєстрацію повідомлення за рішенням суду про скасування реєстрації повідомлення, що набрало законної сили.

З аналізу вищевказаних норм слідує, що чинним законодавством визначено виключний перелік підстав для скасування реєстрації повідомлення про початок виконання будівельних робіт.

Однак судом встановлено, що у спірних правовідносинах жодна із підстав на момент винесення оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень не мала місце.

Так, як вбачається з наданих в судовому засіданні пояснень сторін, на момент винесення оскаржуваного рішення постанова Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 23.11.2015 по справі №809/3701/15 за позовом ОСОБА_5 до Начальника відділу містобудування та архітектури Галицької районної державної адміністрації ОСОБА_6, третя особа - ОСОБА_3 про визнання незаконним та скасування наказу, законної сили не набрала, а тому не могла бути підставою для скасування реєстрації повідомлення.

Разом з тим відповідно до наданої позивачем копії постанови ВАС України по даній справі від 14.03.2017, рішення судів попередніх інстанцій скасовано, а позов задоволено. Визнано незаконним та скасовано наказ начальника відділу містобудування та архітектури Галицької районної державної адміністрації ОСОБА_6 від 06.11.2015 за №1 про анулювання будівельного паспорту за №61 від 02.07.2013, виданного ОСОБА_5, видання нового будівельного паспорта та внесення зміни у забудову земельної ділянки за адресою вул.Риза, 160, с. Лани, Галицький район, Івано-Франківська область.

ОСОБА_6 того згідно державного акту на право власності на земельну ділянку від 17.10.2012, серії ЯМ №529248, земельна ділянка надана ОСОБА_5 для будівництва, тобто використовується позивачем за її цільовим призначенням.

Водночас твердження представника відповідача про те, що скасування будівельного паспорту №61 від 02.07.2013 свідчить про недостовірність зазначених ОСОБА_5 даних та є підставою для скасування реєстрації повідомлення про початок будівельних робіт суд вважає необгрунтованим з огляду на наступне.

Так, судом вже було зазначено, що іншими виключними підставами для скасування реєстрації повідомлення є встановлення фактів будівництва об'єкту на земельній ділянці без документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи належно затвердженого проекту або будівельного паспорта.

Однак в судовому засіданні встановлено, що Управлінням ДАБК в Івано-Франківській області зареєстровано повідомлення про початок виконання будівельних робіт 02.09.2013 року серії ІФ №062132450903 на підставі будівельного паспорта №61 від 02.07.2013 року, який в подальшому був анулюваний наказом начальника відділу містобудування та архітектури Галицької РДА ОСОБА_6 та видано новий будівельний НОМЕР_1 від 09.11.2015 року.

З огляду на зазначене суд дійшов висновку, що на момент прийняття оскаржуваного наказу за №20 від 27.11.2015 у позивача був наявний будівельний НОМЕР_1 від 09.11.2015 року, а тому дана обставина не може бути підставою для скасування реєстрації повідомлення про скасування будівельних робіт, передбеченою абз.11п.6 Порядоку виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України за №466 від 13.04.2011 року.

Разом з тим, як вбачається з наявного в матеріалах справи та дослідженого судом в якості письмового доказу оскаржуваного наказу №20 від 27.11.2015, останній підписаний заступником начальника управління ДАБІ в Івано-Франківській області ОСОБА_8

При цьому відповідно до наданої відповідачем копії положення про управління ДАБІ в Івано-Франківській області видання відповідних наказів належить до виключної компетенції начальника управління (а.с.155-158). Доказів покладення виконання обов'язків начальника управління ДАБІ в Івано-Франківській області на заступника начальника ОСОБА_8 на момент винесення оскаржуваного наказу відповідачем надано не було.

Крім того суд приймає до уваги, що відповідно до постанови Івано-Франківского міського суду від 13.12.2016 року по справі №344/10721/16-а за позовом ОСОБА_5 до Управлінням ДАБІ в Івано-Франківській області про скасування постанови про адміністративне правопорушення за №193/1009/02-43/216, якою позивача визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.96 КУпАП, а саме: за самовільне будівництво, адміністративний позов задоволено, постанову за №193/1009/02-43/216 від 18.08.2016 скасовано.

З огляду на зазначене наказ управління ДАБІ в Івано-Франківській області №20 від 27.11.2015 про скасування реєстрації повідомлення про початок будівельних робіт є незаконним та підлягає до скасування.

Водночас позовна вимога про визнання незаконними дій управління ДАБІ в Івано-Франківській області щодо виключення запису про реєстрацію повідомлення про початок виконання будівельних робіт серії ІФ №062132450903 від 02.09.2013 року з єдиного реєстру отриманих повідомлень про початок виконання будівельних робіт до задоволення не підлягає враховуючи наступне.

Відповідно до абз.7 п.15 Порядку виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України за №466 від 13.04.2011 року орган державного архітектурно-будівельного контролю скасовує реєстрацію повідомлення шляхом видачі відповідного розпорядчого акта. Запис про реєстрацію повідомлення з реєстру виключається Держархбудінспекцією не пізніше наступного робочого дня з дня повідомлення органом державного архітектурно-будівельного контролю про таке скасування.

З огляду на те, що наказ №20 від 27.11.2015, яким скасовано реєстрацію повідомлення про початок виконання будівельних робіт, на момент виключення з єдиного реєстру отриманих повідомлень про початок виконання будівельних робіт Держархбудінспекцією відповідного запису був чинним, а отже слугував законною підставою для вчинення відповідних дій, такі дії здійснені відповідачем в межах повноважень та у відповідності до вимог чинного законодавства України.

У відповідності до ч. 2 ст. 11 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

З урахуванням вищевказаної норми, суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог шляхом визнання незаконним рішення головного інспектора будівельного нагляду управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Івано-Франківській області Г.М. Столярчука за №20 від 27.11.2015 про скасування реєстрації повідомлення про початок виконання будівельних робіт від 02.09.2013, серії ІФ №062132450903 з огляду на нижчевикладене.

Так, відповідно до наданої відповідачем копії посадової інструкції головного інспектора будівельного нагляду Сектору по роботі з дозвільними документами управління ДАБІ в Івано-Франківській області до компетенції ОСОБА_7, як особи що займає відповідну посаду, прийняття рішення про скасування реєстрації повідомлення про початок будівельних робіт не відноситься. Зокрема відповідно до даної інструкції інспектор тільки забезпечує роботу територіального органу з скасування реєстрації повідомлень про початок виконання будівельних та підготовчих робіт та не має повноважень щодо безпосереднього прийняття таких рішень (а.с.148-149).

ОСОБА_6 того з метою відновлення порушеного права позивача суд вважає за необхідне також зобов'язати управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Івано-Франківській області вчинити дії щодо поновлення запису про реєстрацію повідомлення про початок будівельних робіт від 02.09.2013 ІФ №062132450903 у єдиному реєстрі документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт та засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмов у видачі, скасування та анулювання зазначених документів.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що позов слід задовольнити частково.

Згідно ч.3 ст. 94 КАСУ, якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог.

Таким чином пропорційно до задоволених вимог за рахунок бюджетних асигнувань управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області слід стягнути на користь ОСОБА_5 487 грн. 20 коп. судового збору, сплаченого відповідно до квитанцій ПАТ «Приват Банк» від 07.12.2015 року.

На підставі ч.2 ст.19 Конституції України, ст.39-1 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”, п.п. 16, 17, 18, 19 Порядку виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 року за №466, керуючись статтями 158-163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

позов задовольнити частково.

Визнати незаконним рішення головного інспектора будівельного нагляду управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Івано-Франківській області Г.М. Столярчука за №20 від 27.11.2015 про скасування реєстрації повідомлення про початок будівельних робіт від 02.09.2013 ІФ №062132450903.

Визнати незаконним наказ управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Івано-Франківській області за №20 від 27.11.2015 про скасування реєстрації повідомлення про початок будівельних робіт від 02.09.2013 ІФ №062132450903.

Зобов'язати управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Івано-Франківській області вчинити дії щодо поновлення запису про реєстрацію повідомлення про початок будівельних робіт від 02.09.2013 ІФ №062132450903 у єдиному реєстрі документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт та засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмов у видачі, скасування та анулювання зазначених документів.

В задоволенні позову в іншій частині відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Івано-Франківській області на користь ОСОБА_5 487 (чотириста вісімдесят сім) грн. 20 коп. судового збору.

Згідно ст.254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення встановлених строків подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Гундяк В.Д.

Постанова складена в повному обсязі 25.04.2017 року.