Ухвала від 27.04.2017 по справі 809/622/17

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"27" квітня 2017 р. Справа № 809/622/17

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Кафарський В.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Франківського відділу ДВС м. Львова Головного територіального управління юстиції в Львівській області про визнання дій незаконними та зобов'язання до вчинення дій,-

ВСТАНОВИВ:

26.04.2017 ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом до Франківського відділу ДВС м. Львова Головного територіального управління юстиції в Львівській області про визнання дій незаконними та зобов'язання до вчинення дій.

Пунктом 3 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Частиною 3 статті 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Статтею 10 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що усі учасники адміністративного процесу є рівними перед законом і судом (частина 1).

Згідно частини 2 статті 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України “Про судовий збір”.

Згідно частини 1 статті 2 Закону України “Про судовий збір” платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Відповідно до частини 1 статті 3 даного Закону судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Частина 2 цієї статті містить перелік заяв, за подання яких особи звільнені від сплати судового збору.

Даною нормою, як і статтею 181 КАС України, не передбачено звільнення від сплати судового збору осіб за подання до суду позовної заяви у справах про оскарженні рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця.

ОСОБА_2 також не звільнений від сплати судового збору відповідно до статті 5 Закону України “Про судовий збір”.

Таким чином, судом не встановлено підстав для звільнення ОСОБА_2 від сплати судового збору за подання даного позову.

Частиною 1 статті 4 Закону України “Про судовий збір” встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Так, згідно із частиною 2 статті 4 Закону України “Про судовий збір” ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.

Статтею 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік”, який вступив в дію з 01.01.2017, встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць з 1 січня 2017 року складає 1 600,00 грн.

Із змісту позовних вимог слідує, що позивач просить суд визнати незаконними дії відповідача щодо повернення виконавчого листа за № 2а-1677/12/0970 та зобов'язати відповідача винести постанову про відкриття виконавчого провадження за виконавчим листом за № 2а-1677/12/0970.

Таким чином, суд вважає, що звернені до суду позовні вимоги носять немайновий характер.

Суд звертає увагу на те, що абзацом 2 частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Суд зазначає, що дана позовна заява містить дві самостійні позовні вимоги, кожна з яких є об'єктом сплати судового збору. Відтак, розмір судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову із заявленими ОСОБА_2 позовними вимогами немайнового характеру складає 1280,00 грн.

Документ про сплату судового збору за подання позовної заяви до Франківського відділу ДВС м. Львова Головного територіального управління юстиції в Львівській області про визнання дій незаконними та зобов'язання до вчинення дій не подано.

За таких обставин, позовну заяву подано без додержання вимог частини 3 статті 106 КАС України.

Відповідно до ч.1 ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

В зв'язку з вищевикладеним, згідно з вимогами ч.1 ст.108 КАС України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк, достатній для усунення вищевказаних недоліків шляхом надання квитанції про сплату судового збору.

На підставі наведеного, керуючись частиною 1 статті 108, статтями 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Франківського відділу ДВС м. Львова Головного територіального управління юстиції в Львівській області про визнання дій незаконними та зобов'язання до вчинення дій - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків шляхом подання документу про сплату судового збору в розмірі встановленому статтею 4 Закону України “Про судовий збір” в сумі 1280,00 гривень до 10 травня 2017 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Кафарський В.В.