25 квітня 2017 року Житомир справа № 806/1024/17
категорія 10.2.4
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Попової О. Г.,
розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом
Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ватра" про стягнення 27878,73 грн.,
встановив:
Житомирське об"єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області звернулось до суду з позовом, у якому просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Ватра" заборгованість у вигляді фінансової санкціїта пені у загальній сумі 27878,73 грн. на користь Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області на розрахункові рахунки № 25606312922896 в сумі 26071,92 грн., №25605302922896 в сумі 1806,81 грн. у філії Житомирське обласне управління АТ "Ощадбанк", МФО 311647, ЄДРПОУ 40380333.
Відповідно до ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, справа належить розгляду в порядку скороченого провадження.
Ухвала про відкриття скороченого провадження у справі направлялась відповідачу за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, однак поштове відправлення повернулося як не вручене адресату з незалежних від суду причин, а тому, відповідно до ч.7 ст. 9, ч. 11 ст. 35 КАС України, ухвала вважається врученою належним чином.
Суд, дослідивши матеріали справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з таких підстав.
У відповідності до ст. 58 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" Пенсійний фонд є органом, який здійснює керівництво та управління солідарною системою, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду, вирішує питання, пов'язані з веденням обліку пенсійних активів застрахованих осіб на накопичувальних пенсійних рахунках, здійснює адміністративне управління Накопичувальним фондом та інші функції, передбачені цим Законом і статутом Пенсійного фонду.
Відповідно до ст. 17 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" страхуваьники зобов"язані нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та вповному обсязі страхові внески. Страхувальники зобов"язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Згідно з ч. 10 та ч. 12 ст. 20 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування", страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом. Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Статтею 106 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" визначено, що у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов"язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.
У відповідності до розрахунку суми заборгованості станом на 20.03.2017 ТзОВ "Ватра" заборгувала Житомирському об"днаному управлінню Пенсійного фонду України в Житомирській області 27878,73 грн. (а.с. 6-7).
З матеріалів справи встановлено, що позивачем приймались рішення № 2-25 від 20.01.2017 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду (а.с. 8-31).
Відповідач вказані суми заборгованості у встановленому ч.1 ст. 105 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" порядку не оскаржував.
Згідно ч.5 ст.15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 23.09.1999 №1105-XIV роботодавець несе відповідальність за порушення порядку використання коштів Фонду, несвоєчасне або неповне їх повернення.
Відповідно до ч.6 ст.15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 23.09.1999 №1105-XIV за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі страхових коштів на страхувальників та інших отримувачів коштів Фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів. Одночасно на суми несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів і штрафних санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Отже, у зв'язку із несплатою коштів підприємством по вищезазначеним рішенням, відповідачу додатково було нараховано пеню у розмірі 27251,43 грн. та накладено фінансову санкцію у розмірі 627,30 грн., що підтверджується рішеннями про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності №2-25 від 20.01.2017.
Заперечень чи доказів підтвердження сплати заборгованості у розмірі 27878,73 грн. відповідачем до матеріалів справи не надано.
З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 86, 158-163, 167, 183-2, 186, 254 КАС України, суд,
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Ватра" на користь Житомирського об"єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області заборгованість у сумі 27878,73 грн.
Постанова суду, прийнята в порядку скороченого провадження, виконується негайно, та крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя О.Г. Попова