Справа № 464/2675/17
пр.№ 1-кс/464/753/17
25 квітня 2017 року
Слідчий суддя Сихівського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС першого відділу розслідувань кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Львівській області ОСОБА_3 про проведення позапланової документальної перевірки, -
Ст.слідчий з ОВС першого відділу розслідувань кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Львівській області ОСОБА_3 як сторона кримінального провадження звернувся до суду з клопотанням, погодженим із прокурором, про призначення проведення документальної перевірки ПП «Агентство земельних відносин» з питань дотримання вимог податкового законодавства під час здійснення господарської діяльності.
Обґрунтовує клопотання тим, що слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесене 02.02.2017 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №3207140000000013, за попередньою правовою кваліфікацією кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.1 ст. 212 КК України. Підставою для реєстрації кримінального провадження в Єдиному реєстрі досудових розслідувань слугувала ухвала Сихівського районного суду м. Львова від 18.01.2017 та заява ОСОБА_4 від 29.12.2016, відповідно до яких, службові особи ІІП «Агентство земельних відносин» (ЄДРПОУ 35855215) при здійсненні фінансово-господарської діяльності, під час операцій -з продажу нерухомого майна, в період 2015 року, не відобразили їх в бухгалтерському та податковому обліку, що призвело до несплати податків до бюджету. Зокрема, 09.01.2014 ОСОБА_4 уклав договір із ПАТ «Укргазпромбанк» (МФО-320843), відповідно до якого передав в іпотеку нерухоме майно розташоване за адресою м.Львів, вул.Шафарика, 11. 05.03.2015, між ПАТ «Укргазпромбанк» та ПП «Агентство земельних відносин» укладено договір про відступлення права вимоги і цього ж дня ГІН «Агентство земельних відносин» укладено договір купівлі-продажу вказаного нерухомого майна із ОСОБА_5 та ОСОБА_6 . Відтак, ПП «Агентство земельних відносин» здійснило фінансові операції з продажу нерухомого майна без відображення вказаних операцій в бухгалтерському та податковому обліку. На підставі викладеного, для забезпечення повного та неупередженого досудового розслідування кримінального провадження, виникла необхідність провести позапланову документальну перевірку ПП «Агентство земельних відносин».
Фіксування процесу технічними засобами відповідно до положень статті 107 КПК України не здійснювалось.
Статтею 84 КПК України визначено, що доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Частиною другою статті 93 КПК України встановлено, що сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Частиною першою та пунктом четвертим частини другої статті 99 КПК України передбачено, що документом є спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний об'єкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження. До документів, за умови наявності в них відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, можуть належати висновки ревізій та акти перевірок.
Згідно пункту другого постанови Кабінету Міністрів України №408 від 13.08.2014 «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами», надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.
Відповідно до п.п. 78.1.11, 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України - документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності отриманого рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки.
Заслухавши думку старшого слідчого, оглянувши та перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, вважаю, що клопотання підлягає до задоволення, оскільки для повного та неупередженого досудового розслідування кримінального провадження виникла необхідність провести позапланову документальну перевірку, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених законом податків та зборів під час здійснення господарської діяльності ПП "Агенство земельних відносин".
Керуючись ст.84, 93 КПК України, Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», слідчий суддя, -
Клопотання старшого слідчого з ОВС першого відділу розслідувань кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Львівській області ОСОБА_3 про проведення позапланової документальної перевірки - задовольнити.
Надати дозвіл на проведення позапланової документальної перевірки ПП "Агенство земельних відносин" (ЄДРПОУ 35855215), яке зареєстроване за адресою: м.Львів, вул.В.Великого, 18, з питань дотримання вимог податкового законодавства під час здійснення господарської діяльності за період з 01.01.2015 по 31.12.2015.
Для ознайомлення ревізорам надати окремі матеріали кримінального провадження № 32017140000000013 від 02.02.2017.
Проведення позапланової документальної перевірки доручити працівникам управління аудиту ГУ ДФС у Львівській області.
Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1