Постанова від 18.05.2007 по справі 18/35

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

"18" травня 2007 р.

Справа № 18/35

Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Тимошевської В.В., при секретарі судового засідання Горлової М.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні о 15:00 год. справу №18/35

за позовом: Прокурора Кіровського району м. Кіровограда в інтересах держави в особі Кіровоградського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, м. Кіровоград

до відповідача: Закрите акціонерне товариство "Мала Виска рембуд", м.Мала Виска, Маловисківський район, Кіровоградська область

про стягнення 850 грн.

Представники сторін:

від прокуратури - Стойко А.В., помічник прокурора Кіровського району м.Кіровограда, посвідчення № 431:

від позивача - Чоботарь О.М., довіреність № б/н від 02.10.06 р., представник;

від відповідача - участі не брав.

Прокурором Кіровського району м. Кіровограда подано позовну заяву в інтересах держави в особі Кіровоградського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про стягнення із закритого акціонерного товариства "Мала Виска рембуд" 850 грн. штрафу.

Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Відповідач позов не заперечив, витребувані господарським судом документи не подав, у судове засідання не з"явився. Ухвала господарського суду Кіровоградської області про відкриття провадження у справі №18/35 від 28.04.2007р. разом з повісткою про виклик до суду повернута органом поштового зв'язку з відміткою на конверті про те, що організація не функціонує. Проте, господарський суд вважає відповідача таким, що належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання, виходячи з наступного.

За даними довідки Головного управління статистики у Кіровоградській області від 07.05.2005р. №15-2687 в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України значиться як юридична особа - закрите акціонерне товариство "Мала Виска рембуд" (а.с.17). Місцезнаходження відповідача, що міститься в реєстрі, відповідає адресі, зазначеній у позовній заяві, та адресі, на яку було направлено ухвалу про відкриття провадження у справі №18/35 від 28.04.2007р. разом з повісткою про виклик до суду.

Відповідач несе відповідальність за всі можливі наслідки неподання відомостей стосовно змін свого місцезнаходження, оскільки згідно правил статті 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" юридичні особи зобов'язані подавати відомості стосовно змін свого місцезнаходження державному реєстратору.

Таким чином, господарський суд вжив усіх заходів для повідомлення відповідача про дату, час і місце проведення судового засідання, надсилаючи ухвалу суду від 28.04.2007 р. та повістку про виклик до суду за місцем реєстрації відповідача.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши наявні в них докази та заслухавши представника позивача, господарський суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до частини 2 статті 121 Конституції України на прокуратуру України покладається функція здійснення представництва інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.

Згідно частини 2 статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.

Відповідно до статті 6 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президентові України і підзвітним Верховній Раді України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи.

Згідно з Положенням про Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого Указом Президента України від 14 лютого 1997 р. N142/97, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія) є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом. Систему Комісії складають Комісія, її центральний апарат та територіальні органи. Територіальними органами Комісії є управління та відділення.

Згідно з Положенням про територіальні органи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 14 травня 1997 р. N9, територіальний орган Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку є складовою частиною системи Комісії, яка здійснює державне регулювання ринку цінних паперів у відповідному регіоні у межах повноважень, визначених цим Положенням. Територіальні управління Комісії створюються в Автономній Республіці Крим та м.Севастополі, м. Києві та Київській області та областях України. Територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку є юридичною особою.

Законом України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" на Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку та її територіальні органи покладено функцію здійснення комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних, а також запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері. Останні діють на основі затвердженого Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку Положення.

Згідно пунктів 1, 4, 16 Положення про Кіровоградське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого рішенням Комісії від 14.10.2005р. №585, Кіровоградське територіальне управління входить до системи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка покликана забезпечувати реалізацію єдиної державної політики в регіоні щодо розвитку та функціонування ринку цінних паперів та їх похідних у відповідності з наданими повноваженнями, визначеними цим Положенням, і користується статусом юридичної особи.

Законом України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" (статті 8, 9) встановлено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку в особі своїх уповноважених осіб має право надсилати емітентам, особам які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів, відповідно до чинного законодавства, а також накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання дозволів на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Статтею 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачено відповідальність юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів.

Штрафи, передбачені статтею 11 вказаного Закону, накладаються головою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Комісії чи головою відповідного територіального органу після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення.

Відповідно до статті 12 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» про вчинення правопорушення, уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка його виявила, складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох днів направляється посадовій особі, яка має право накладати штраф. Рішення про накладення штрафу приймається протягом 10 робочих днів після отримання відповідних документів, та оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, на яку накладено штраф.

Як вбачається із матеріалів даної справи, уповноваженою особою Кіровоградського територіального управління Комісії складено акт №210 - КІ від 22.11.2006 р. про правопорушення ЗАТ "Мала Виска рембуд" на ринку цінних паперів, яке полягає у неподанні річного звіту за 2005 рік, чим порушено вимоги пункту 1.5. Положення про подання річного звіту закритими акціонерними товариствами до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого рішенням ДКЦПФР 03.06.2003р. за №227 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.06.2003р. за №515/7836 (зі змінами та доповненнями) (а.с. 10).

Начальником Кіровоградського територіального управління Комісії на підставі ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів" 30.11.2006р. винесено постанову про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів №210-КІ, згідно якої до ЗАТ "Мала Виска рембуд" застосовано санкції у вигляді накладення штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн., які зобов'язано перерахувати на вказані у постанові рахунки протягом 15 днів з моменту отримання. (а.с.8).

Зазначену постанову надіслано відповідачеві 30.11.2006 року (а.с.7).

Згідно частини 2 статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" та пункту 15.1. Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених наказом Комісії від 09.01.1997р. №2 (у редакції рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 13.02.2001р. N27), рішення Комісії про накладення штрафу за правопорушення на ринку цінних паперів може бути оскаржено особою, щодо якої його винесено, до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або до суду.

Однак, доказів оскарження постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів № 210-КІ від 30.11.2006р. відповідачем до суду не надано. Інформація щодо оскарження вказаної постанови відсутня і в Кіровоградському управлінні Комісії.

Згідно частини 3 статті 11 Закону "Про державне регулювання ринку цінних паперів" та пункту 19.4. вище вказаних Правил у разі несплати штрафу правопорушником у встановлений термін, штраф стягується у судовому порядку.

Враховуючи відсутність в матеріалах справи доказів сплати штрафних санкцій в сумі 850 грн. позовні вимоги заявлені обґрунтовано і підлягають задоволенню повністю.

За нормами частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб"єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. 71, ч. 4 ст. 94, ст. ст. 160, 162, 163, 167, 186, ч.ч. 1-4 ст. 254, ст. 258 пунктом 6 "Прикінцевих та перехідних положень" Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Стягнути із закритого акціонерного товариства "Мала Виска рембуд" (26030, вул. Жовтнева, 124, м. Мала Виска, Маловисківський район, Кіровоградська область, п/р 26006354108 в Маловисківському відділенні ВАТ ДОБУ, МФО 323862, ідентифікаційний код 03330991) в доход Державного бюджету (балансовий рахунок 31119106700243, одержувач - УДК у Маловисківському районі, код одержувача 24146702, код бюджетної класифікації 21081100, банк одержувача ГУДК у Кіровоградській області, МФО 823016) штрафні санкції у розмірі 850 грн.

Після набрання постановою законної сили за заявою стягувача видати виконавчий лист.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через господарський суд Кіровоградської області. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, і копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до адміністративного суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя