Постанова від 24.04.2017 по справі 444/856/17

Справа № 444/856/17

Провадження № 3/444/463/2017

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 квітня 2017 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Мартинишин Я. М., розглянувши матеріали адміністративної справи в залі суду в м.Жовкві, які надійшли від Головного управління Держпраці у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого: ІНФОРМАЦІЯ_3, прцюючого начальником МВУЖКГ м.Дубляни з 13.03.2012 року по даний час, індивідуальний ідентифікаційний № НОМЕР_1 ,

- за ст.41 ч.1 КпАП України,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 25.01.2017 року під час проведення позапланової перевірки у МВУЖКГ м.Дубляни було виявлено порушення вимог законодавства про працю, а саме : порушення вимог статті 96 КЗпП України, ч. 3 ст. 6 Закону України «Про оплату праці» - при вивченні штатних розписів Міського виробничого управління житлово-комунального господарства м.Дубляни встановлено, що тарифна сітка, тобто розміри посадових окладів працівників, виходячи з яких працівникам нараховується заробітна плата, встановлені керівником без дотримання міжкваліфікаційних співвідношень в оплаті праці, передбачених Територіальною угодою між Львівською обласною державною адміністрацією, Львівським обласним об'єднанням організацій роботодавців та профспілковими об'єднаннями Львівської області на 2015 - 2017 роки, яка зареєстрована Мінсоцполітики 01.12.2015 за №10. При цьому, для окремих посад, які передбачають виконання кваліфікованої роботи, штатними розписами, які затверджуються начальником Управління ОСОБА_1, встановлені посадові оклади на рівні законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати (зокрема, в грудні 2016 року - по 1600 грн), а саме: для водія ЗИЛ 45021, водія ГАЗ 3309, сантехніка, слюсаря-сантехніка, електрика, ліфтера, слюсаря-теплотехніка; порушення вимог ч.6 ст. 95 КЗпП України, статті 33 Закону України «Про оплату праці» - враховуючи те, що заробітна плата більшості працівників Міського виробничого управління житлово-комунального господарства м. Дубляни включає лише посадовий оклад, який встановлений на рівні мінімальної заробітної плати, заробітна плата таких працівників підлягала регулярному проведенню індексації. Однак, належна працівникам індексація заробітної плати не нараховувалась. В ході проведення перевірки (25.01.2017 року) донараховано та виплачено індексацію заробітної плати 30-ом працівникам (список додається до акту перевірки) на загальну суму 17562,89 грн.; порушення вимог ч.1,2 ст.115 КЗпП України, ч.1 ст.24 Закону України «Про оплату праці» - Заробітна плата працівникам Міського виробничого управління житлово-комунального господарства м. Дубляни виплачується з порушенням строків виплати заробітної плати, а саме, пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Зокрема, заробітну плату за листопад 2016 року виплачено пізніше семи днів після закінчення періоду - відповідно до платіжної відомості від 12.12.2016 року, чим своїми діями вчинив адміністративне правопорушення передбачене ст.41 ч.1 КпАП України .

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою провину визнав, та суду пояснив, що обставини позапланової перевірки від 25.01.2017 року відповідають дійсності . Однак додатово повідомив , що умислу вчинення даного правопорушення , а саме невиплати заробітної плати працівникам у нього не було, така виплата заробітної плати здійснювалась на два дні пізніше , оскільки на рахунки коштів на не було коштів для виплати заробітної плати. У вчиненому щиро кається, просив суд суворо не карати .

Факт вчинення порушення ОСОБА_1 передбаченого ст.41 ч.1 КпАП України, підтверджується зібраними доказами, які містяться в матеріалах даної справи зокрема :

- протоколом про адміністративне правопорушення серії№13/15/102/0087 від 08.02.2017 року,

- актом перевірки від 25.01.2017 року ;

- копією платіжної відомості від 25.01.2017 року ;

Так, ч.1 ст.41 КпАП України передбачено відповідальність за порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України "Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю.

Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ст.41 ч.1 КпАП України є вірною .

Призначаючи вид та міру стягнення правопорушнику суд враховує характер скоєного правопорушення, дані про особу правопорушника, його майновий стан.

Обставиною, яка пом»якшує відповідальність правопорушнику ОСОБА_1 є те, що останній свою провину визнав .

Обставин, які б обтяжували відповідальність правопорушнику ОСОБА_1 не встановлено.

Санкція ст.41 ч.1 КпАП України , передбачає стягнення у вигляді штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності в розмірі від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З врахуванням всіх у сукупності вище перелічених обставин місця, способу вчинення правопорушення, відношення правопорушника до вчиненого ним правопорушення, приходжу до переконання, що до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності , а саме у вигляді штрафу .

Відповідно до ст.40-1 КпАП України ст.4 ч.2 п.5 Закону України “Про судовий збір” з останніми змінами та доповненнями, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується з правопорушника 0,2 розміру прожиткового мінімуму працездатних осіб .

Керуючись ст.ст.30,40-1,41 ч.1,280,283-285,307, 308 КпАП України, суддя ,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_2, визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст.41 ч.1 КпАП України, та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 510 (п"ятсот десять) грн. 00 коп. в дохід держави .

Стягнути з ОСОБА_2, (ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого: ІНФОРМАЦІЯ_3, прцюючого начальником МВУЖКГ м.Дубляни з 13.03.2012 року по даний час, індивідуальний ідентифікаційний № НОМЕР_1) судовий збір в розмірі 320 грн. 00 коп., який сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України , та які слід сплати по реквізитам рахунків Жовківського районного суду Львівської області : отримувач УДКСУ у Жовківському районі р/р 31212206700286 , МФО - 825014 , ЄДРПОУ - 36762986 , код - 36762195 , призначення платежу : судовий збір.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п”ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п”ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби в порядку, встановленому законом.

Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили .

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:

подвійний розмір штрафу, визначений постановою;

витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.

Суддя Мартинишин Я. М.