пр. Науки, 5, м. Харків, 61022, тел. (057) 702-00-72
Е-mail: inbox@dna.arbitr.gov.ua
19.04.2017 року справа № 908/5041/15
Донецький апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючий: судді за участю представників сторін від апелянта-1 від апелянта-2 ОСОБА_1 ОСОБА_2, ОСОБА_3 ОСОБА_4 - за довіреністю б/н від 01.03.2017 ОСОБА_5 - за довіреністю б/н від 01.03.2017 не з'явилися
розглянувши апеляційні скарги 1.Приватного виробничого підприємства "Авто-Дізель-Сервіс", смт. Якимівка Запорізької області 2.Товариства з обмеженою відповідальністю "ВТА-транспорт", м. Запоріжжя
на рішення Господарського суду Запорізької області
від11.01.2017 року
у справі№ 908/5041/15 (суддя Мірошниченко М.В.)
за позовомПриватного виробничого підприємства "Авто-Дізель-Сервіс", смт. Якимівка Запорізької області
доТовариства з обмеженою відповідальністю "ВТА-транспорт", м. Запоріжжя
провідшкодування шкоди
Рішенням Господарського суду Запорізької області від 11.01.2017 року справі №908/5041/15 позов ОСОБА_6 "Авто-Дізель-Сервіс" до ТОВ "ВТА-транспорт" про відшкодування шкоди задоволено частково, стягнуто з відповідача ТОВ "ВТА-транспорт" на користь позивача 12304,40 грн. збитків та 185,83 грн. судового збору; стягнуто з позивача ОСОБА_6 "Авто-Дізель Сервіс" на користь відповідача 3868,48 грн. - витрати за проведення судової експертизи.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, позивач - ОСОБА_6 "Авто-Дізель-Сервіс" звернувся з апеляційною скаргою, в якій скасувати рішення господарського суду Запорізької області від 11.01.2017 року у справі №908/5041/15 в частині відмови в задоволенні вимог про стягнення з ТОВ "ВТА-транспорт" - 88866,60 грн. збитків, а саме вартості відновлювального ремонту напівпричепу Schmitz, позов ОСОБА_6 "Авто-Дізель-Сервіс" задовольнити у повному обсязі, а судові витрати за проведення судової експертизи покласти на відповідача ТОВ "ВТА-транспорт".
Разом з тим, відповідач - ТОВ "ВТА-транспорт" не погодився із вищезазначеним рішенням господарського суду першої інстанції та звернувся до Донецького апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення господарського суду Запорізької області від 11.01.2017 року справі №908/5041/15 та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог ОСОБА_6 "Авто-Дізель-Сервіс" у повному обсязі.
Ухвалою Донецького апеляційного господарського суду від 13.02.2017 року апеляційні скарги прийняті до провадження, об'єднані в одне провадження та призначені до розгляду на 22.03.2017 року о 12 год. 20 хв.
Ухвалою Донецького апеляційного господарського суду від 22.03.2017 року розгляд апеляційних скарг відкладено на 19.04.2017 року о 14 год. 10 хв.
03.04.2017 року на адресу суду від апелянта-1 ОСОБА_6 "Авто-Дізель-Сервіс" надійшло клопотання про участь у судовому засіданні, призначеному на 19.04.2017 року о 14 год. 10 хв. в режимі відеоконференції. Апеллянт-1 просить суд доручичти проведення відеоконференції Господарському суду Запорізької області (69001, м. Запоріжжя, вул. Гетьманська, 4).
Ухвалою Донецького апеляційного господарського суду від 07.04.2017 року клопотання апелянта-1 ОСОБА_6 "Авто-Дізель-Сервіс" про участь у судовому засіданні, призначеному на 19.04.2017 року о 14 год. 10 хв. в режимі відеоконференції задоволено, проведення відеоконференції доручено Господарському суду Запорізької області.
Розпорядженням керівника апарату суду №589 від 18.04.2017 року, у зв'язку з неможливістю розгляду справи суддею-членом колегії ОСОБА_7 через перебування у відпустці на дату слухання справи призначено повторний автоматизований розподіл справи №908/5041/15.
Протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями визначено наступний склад колегії суддів: Мартюхіна Н.О. - головуючий, судді Агапов О.Л., Будко Н.В.
Пунктом 3 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України “Про судове рішення” від 23.03.2012 року №6 встановлено, що в разі необхідності заміни судді в процесі розгляду справи або додаткового введення судді (суддів) до складу суду розгляд справи з огляду на встановлений пунктом 3 частини четвертої статті 47 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” принцип незмінності судді слід починати спочатку. При цьому заново розпочинається й перебіг передбачених статтею 69 ГПК строків вирішення спору, а його подальше продовження новим (зміненим) складом суду здійснюється у випадках і в порядку, передбачених частиною третьою цієї статті.
Враховуючи викладене, колегія суддів у новому складі розпочала розгляд апеляційної скарги з початку.
19.04.2017 року у судовому засіданні апеляційної інстанції, яке проводилося в режимі відеоконференції з Господарський судом Запорізької області, були присутні представники апелянта-1 ОСОБА_6 "Авто-Дізель-Сервіс", які підтримали доводи своєї апеляційної скарги, просили суд іі задовольнити, скасувати рішення Господарського суду Запорізької області від 11.01.2017 року справі №908/5041/15 та прийняти нове рішення, яким позов ОСОБА_6 "Авто-Дізель-Сервіс" задовольнити. ОСОБА_6 задоволення апеляційної скарги ТОВ "ВТА-транспорт", заперечували.
19.04.2017 року у судове засідання апеляційної інстанції представники апелянта-2 ТОВ "ВТА-транспорт" не з'явилися, про час та місце судового засідання були повідомлені належним чином. Явка сторін не визнавалася судом обов'язковою.
З урахуванням зміни складу суду, з метою з'ясування всіх фактичних обставин справи, колегія Донецького апеляційного господарського суду дійшла висновку про необхідність відкладення судового засідання апеляційної інстанції в межах встановлених ст. 69 ГПК України процесуальних строків.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 69, 77, 86 ГПК України, Донецький апеляційний господарський суд, -
1.Відкласти розгляд апеляційної скарги на: 24.05.2017 року о 14 год. 10 хв. Судове засідання відбудеться за адресою: м. Харків, пр. Науки, 5, перший поверх, зал судових засідань №2 (каб. №107).
2. Явку сторін визнати не обов'язковою.
Головуючий суддя Н.О. Мартюхіна
Судді О.Л. Агапов
ОСОБА_3