Ухвала від 20.04.2017 по справі Б3/221-10

УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

20.04.2017 Справа № Б3/221-10

Суддя господарського суду Дніпропетровської області Полєв Д.М.

при секретарі судового засідання Карпенко К.М.

за участю представників сторін:

від кредитора: не з'явився

від боржника: не з'явився

розглянувши справу

за заявою Криворізького південного об'єднаного управління Пенсійного Фонду України Дніпропетровської області в особі Криворізьких міських електричних мереж, м.Кривий Ріг

до боржника ОСОБА_1 житлового підприємства №24, 50047, м. Кривий Ріг, Тернівський район, вул. Карбишева, 18 (ЄДРПОУ 20282532)

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою суду від 02.12.2010р. порушено провадження у справі про банкрутство комунального житлового підприємства №24, м. Кривий Ріг.

Постановою від 14.12.2010р. комунальне житлове підприємство №24, м. Кривий Ріг визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру у справі, ліквідатором призначено арбітражного керуючого ОСОБА_2

До суду надійшла позовна заява ліквідатора до Управління благоустрою та житлової політики виконкому Криворізької міської ради про повернення майна з незаконного володіння, а саме самохідного шасі СШ 25, реєстраційний номер Т1066 ДП, 1996 р.в.; Трактор колісний ЮМЗ-6 АКЛ, реєстраційний номер Т1317ДП, 1994 р.в.; Мотоцикл КМЗ Днепр 11, реєстраційний номер 6319ААА, 1995 р.в.

Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 28.12.2016р. №904/12337/16 позовну заяву ліквідатора повернуто без розгляду для звернення з нею до суду в межах справи про банкрутство №Б3/221-10.

Ліквідатором подано до суду відповідну заяву до Управління благоустрою та житлової політики виконкому Криворізької міської ради про зобов'язання повернути майно з незаконного володіння, а саме самохідного шасі СШ 25, реєстраційний номер Т1066 ДП, 1996 р.в.; Трактор колісний ЮМЗ-6 АКЛ, реєстраційний номер Т1317ДП, 1994 р.в.; Мотоцикл КМЗ Днепр 11, реєстраційний номер 6319ААА, 1995 р.в.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив.

Під час здійснення ліквідаційної процедури у справі про банкрутство ліквідатор звернувся до Криворізького відділення РЕР ДАІ ГУ МВС України в Дніпропетровській області про наявність у банкрута зареєстрованих та не знятих з обліку автотранспортних засобів що належать ОСОБА_1 житловому підприємству №24.

Також, ліквідатор звернувся до Криворізького гірничопромислового територіального управління про наявність у банкрута зареєстрованих та не знятих з обліку технологічних засобів що належать ОСОБА_1 житловому підприємству №24.

Згідно відповіді Криворізького гірничопромислового територіального управління Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду "Держгірпромнагляд" №12-13/1754 від 13.10.2011р. за банкрутом зареєстрований самохідне шасі СШ-25, 1996р. випуску, ідентифікаційний номер 528667; Трактор колісний ЮМЗ-6 АКЛ, 1994р. випуску, ідентифікаційний номер 814965.

Відповідно до довідки Відділу РЕР ДАІ з обслуговування м. Кривого Рогу та Криворізького районну Головного управління МВС України в Дніпропетровській області №14/6РЕР від 20.10.2011р. за банкрутом зареєстрований транспортний засіб який не передано ліквідатору, а саме мотоцикл КМЗ Днепр11, двигун №435933, шасі №930152, державний знак 6319ААА.

Враховуючи те, що вказані транспортні засоби не було передано ліквідатору у 2010р. за актом прийому-передачі, ліквідатор звернувся до Управління благоустрою та житлової політики виконкому Криворізької міської ради та Управління комунальної власності міста з проханням повідомити місцезнаходження даних транспортних засобів .

Відповідно до листа Управління благоустрою та житлової політики виконкому міської ради №6042/15 від 06.09.2012р. мотоцикл КМЗ Дніпр 11 значиться на балансовому обліку управління благоустрою та житлової політики виконкому міської ради і знаходиться на зберіганні в КП "ЖЕО №14", згідно договору-зберігання від 02.11.2011р. Також, відповідно до листа Управління благоустрою та житлової політики виконкому міської ради №7814/3 від 31.12.2015р. останній повідомляє, що трактор ЮМЗ-6 АКЛ Т13-17ДН задіян в утримані об'єктів комунальної інфраструктури міста у зв'язку з чим передача вищезазначеного автотранспортного засобу ліквідатору є недоцільним.

Дослідивши матеріали справи, господарський суд прийшов до висновку про необхідність відмови в задоволені заяви ліквідатора враховуючи наступне.

З дня створення комісії з ліквідації комунального житлового підприємства №24 до неї перейшли права і обов'язки щодо управління майном підприємства.

З матеріалів справи та доданих до неї документів вбачається, що 24.03.10р. Криворізькою міською радою прийнято рішення №3768 "Про ліквідацію комунальних житлових підприємств, розташованих на території Тернівського району" та доручено виконкому Тернівської районної у місті спільно з управлінням житлово - комунального господарства виконкому міськради створити комісію з ліквідації зазначеного підприємства.

З дня створення комісії з ліквідації комунального житлового підприємства № 24 до неї перейшли права і обов'язки щодо управління майном підприємства.

Майно, яке перебувало на балансі ОСОБА_1 житлового підприємства №24 за актом приймання - передачі передано ліквідаційній комісії.

Серед переліку майна, зазначене в акті, спірне майно - відсутнє.

Ліквідаційною комісією проведено інвентаризацію основних засобів на підставі наказу №2 від 17.12.2010р., так відповідно до акту інвентаризації основних засобів, самохідне шасі СШ-25, 1996р. випуску, ідентифікаційний номер 528667; трактор колісний ЮМЗ-6 АКЛ, 1994р. випуску, ідентифікаційний номер 814965; мотоцикл КМЗ Днепр11, двигун №435933, шасі №930152, державний знак 6319ААА не перебувають на балансовому обліку КЖП №24.

Згідно з п. 1.1 Статуту ОСОБА_1 житлового підприємства №24, що затверджений наказом фонду комунальної власності м. Кривого Рогу від 28.12.2000р. № 207-ум Комунальне житлове підприємство №24 створене Криворізькою міською радою відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про підприємства в Україні", "Про власність" власником майна підприємства є Криворізька міська рада.

Пунктом 6.1. статуту передбачено, що підприємство розпоряджається майном на правах повного господарського відання.

Згідно з ч. 1 ст. 26 Закону про банкрутство усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури, включаються до складу ліквідаційної маси, за винятком об'єктів житлового фонду та об'єктів комунальної інфраструктури, які в разі банкрутства підприємства передаються в порядку, встановленому законодавством, до комунальної власності територіальних громад без додаткових умов і фінансуються в установленому порядку.

Ст. 136 Господарського кодексу України встановлює правовий режим майна, яке закріплене за суб'єктом підприємства на праві господарського відання. Право господарського відання є речовим правом суб'єкта підприємництва, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом), з обмеженням правомочності розпорядження щодо окремих видів майна за згодою власника у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами.

Отже, транспортні засоби - самохідне шасі СШ-25, 1996р. випуску, ідентифікаційний номер 528667; трактор колісний ЮМЗ-6 АКЛ, 1994р. випуску, ідентифікаційний номер 814965; мотоцикл КМЗ Днепр11, двигун №435933, шасі №930152, державний знак 6319ААА не перебувають на балансовому обліку КЖП №24, не могуть бути включені до ліквідаційної маси КЖП №24, оскільки не перебували на обліку в боржника на дату відкриття ліквідаційної процедури.

Довідки Криворізького гірничопромислового територіального управління №12-13/1754 від 13.10.2011р. та Відділу РЕРЕ ДАІ з обслуговування м. Кривого Рогу та Криворізького району Головного управління МВС України №14/6РЕР/ від 20.10.2011р. надані ліквідатором, лише підтверджують, що спірне майно перебувало на обліку в управлінні як в уповноваженому державному органі та використовувалось банкрутом, однак ці довідки не є беззаперечним доказом права власності на це майно без відсутності первинних документів, які підтверджують його набуття. Спірне майно є комунальною власністю, тому в задоволенні заяви ліквідатора про повернення майна з незаконного володіння слід відмовити з віднесенням судових витрат на заявника.

Керуючись ст. ст. 49, 86, 87 ГПК України, ст.ст. 24, 25, 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд, -

УХВАЛИВ:

В задоволені заяви ліквідатора ОСОБА_3 №02-15/205 від 10.02.2017р. про повернення майна з незаконного володіння - відмовити.

Суддя ОСОБА_4

вик. Рудковська

Попередній документ
66137295
Наступний документ
66137297
Інформація про рішення:
№ рішення: 66137296
№ справи: Б3/221-10
Дата рішення: 20.04.2017
Дата публікації: 27.04.2017
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Дніпропетровської області
Категорія справи: