19 квітня 2017 р. Справа № 816/1263/16
Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Перцової Т.С.
Суддів: Дюкарєвої С.В. , Жигилія С.П. ,
за участю секретаря судового засідання Мороз Є.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційними скаргами Військової частини НОМЕР_1 , ОСОБА_1 на постанову Ленінського районного суду м. Полтава від 06.02.2017р. по справі № 816/1263/16
за позовом ОСОБА_1
до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Військової частини НОМЕР_1
про визнання зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 (далі по тексту - ОСОБА_1 , позивач) звернувся до суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі по тексту - перший відповідач), військової частини НОМЕР_1 (далі по тексту - другий відповідач), в якому просив суд :
1) зобов'язати військову частину НОМЕР_2 м. Полтава скласти довідку про додаткові види грошового забезпечення ОСОБА_1 , які він отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби та яка містить суму матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги при звільненні, індексації та зазначену довідку надіслати до ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
2) зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 скласти довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 року з урахуванням до складу додаткових видів грошового забезпечення протягом останніх 24 місяців перед звільненням з військової служби суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги при звільненні, індексації та надіслати зазначену довідку до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області для здійснення перерахунку та виплати пенсії згідно законодавства.
Постановою Ленінського районного суду м. Полтави від 06.02.2017 року по справі № 816/1263/16 адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , військової частини НОМЕР_1 про визнання зобов'язання вчинити певні дії - задоволено частково.
Зобов'язано військову частину НОМЕР_1 скласти довідку про додаткові види грошового забезпечення ОСОБА_1 за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням, до якої включити додаткові види грошового забезпечення, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, враховуючи матеріальну допомогу на оздоровлення та матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань і надіслати цю довідку до ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_2 при отриманні з військової частини НОМЕР_1 довідки про додаткові види грошового забезпечення, які ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, подати цю довідку до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області для здійснення перерахунку пенсії згідно з законодавством.
В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Другий відповідач, не погодившись із вказаною постановою суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції при прийнятті оскаржуваної постанови норм матеріального та процесуального права, просить суд апеляційної інстанції постанову Ленінського районного суду м. Полтави від 06.02.2017 року по справі № 816/1263/16 скасувати, ухвалити нове рішення, яким в задоволенні позову відмовити повністю.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги зазначив, що на час розгляду справи судом першої інстанції військовою частиною за заявою позивача була видана йому довідка від 09.09.2016 року про нараховані суми одноразових додаткових видів грошового забезпечення протягом останніх 24 місяців перед звільненням, з включенням до неї, зокрема, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги в разі звільнення з військової служби, індексації грошового забезпечення. Разом з тим, з посиланням на Постанову Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» стверджує, що суми індексації грошового забезпечення, вихідної допомоги при звільненні військовослужбовців, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, грошової допомоги на оздоровлення не віднесені до переліку додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців.
Позивач, не погодившись із постановою суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції при прийнятті оскаржуваної постанови норм матеріального та процесуального права, просить суд апеляційної інстанції постанову Ленінського районного суду м. Полтави від 06.02.2017 року по справі № 816/1263/16 змінити шляхом зобов'язання військової частини НОМЕР_1 скласти довідку про додаткові види грошового забезпечення ОСОБА_1 , які він отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби та яка містить суму матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги при звільненні, індексації та зазначену довідку надіслати до ІНФОРМАЦІЯ_1 ; зобов'язання Полтавського обласного військового комісаріату скласти довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням до складу додаткових видів грошового забезпечення протягом останніх 24 місяців перед звільненням з військової служби суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги при звільненні, індексації та надіслати зазначену довідку до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області для здійснення перерахунку та виплати пенсії згідно законодавства.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги з посиланням на п.1 ч.1 ст.7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», п.1 постанови Кабміну № 1294 від 07.11.2007 року, «Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету та Інструкції щодо застосування кваліфікації кредитування бюджету», затвердженої наказом Мінфіну від 12.03.2012 року № 333, стверджує, що грошове забезпечення військовослужбовців, у т.ч. індексація та одноразова допомога при звільненні з військової служби, є об'єктом сплати єдиного внеску. Крім того, зазначив, що індексація грошового забезпечення є складовою частиною заробітної плати військовослужбовця. Наявність заборгованості перед Пенсійним фондом України щодо сплати страхових внесків військовою частиною НОМЕР_1 не може бути підставою для відмови у перерахунку пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, у т.ч. індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні.
Сторони в судове засідання апеляційної інстанції не прибули, про дату, час та місце апеляційного розгляду справи повідомлені належним чином.
Відповідно до ч. 4 ст. 196 КАС України, неприбуття в судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час та місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
Згідно з ч. 1 ст. 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Колегія суддів, вислухавши суддю-доповідача, перевіривши в межах апеляційних скарг рішення суду першої інстанції, доводи апеляційних скарг, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга другого відповідача не підлягає задоволенню, а апеляційна скарга позивача підлягає частковому задоволенню, з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що позивач ОСОБА_1 наказом командира військової частини НОМЕР_1 від 26.11.2012 р. № 235 звільнений з військової служби в запас за станом здоров'я.
Після звільнення позивачу призначено пенсію, позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області.
Матеріалами справи підтверджено, що 30.06.2016 року ОСОБА_1 звернувся до командира військової частини НОМЕР_1 із заявою про видачу нової довідки про додаткові види грошового забезпечення, які позивач отримував протягом останніх 24 місяців перед звільненням , зазначивши у довідці матеріальну допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань, індексацію та одноразову грошову допомогу при звільненні (а.с.14).
Листом № 1373 від 01.07.2016 року другий відповідач відмовив позивачеві у видачі вказаної довідки з посиланням на ст.9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», постанову Кабміну № 1294 від 07.11.2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», п.7 постанови Кабміну від 17.07.1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їх сімей» (а.с.15).
Не погодившись із вказаною відмовою, позивач звернувся до суду з даним позовом про зобов'язання військової частини НОМЕР_1 видати нову довідку про додаткові види грошового забезпечення з включенням до неї сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги при звільненні та індексації, які він отримував за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням та з яких було сплачено єдиний внесок, а також про зобов'язання Полтавського обласного військового комісаріату подати цю довідку до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області для здійснення перерахунку пенсії позивача згідно з законодавством.
Задовольняючи частково позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія, та повинні бути враховані при перерахунку пенсії позивача.
Відмовляючи в задоволенні позовних вимог в частині зобов'язання військової частини видати довідку про розмір грошового забезпечення з включенням до неї індексації та одноразової грошової допомоги при звільненні, суд першої інстанції виходив з того, що з вказаних видів грошового забезпечення єдиний соціальний внесок не сплачувався.
Відмовляючи в задоволенні позовних вимог до ІНФОРМАЦІЯ_1 про зобов'язання скласти нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, суд першої інстанції виходив з того, що перший відповідач в силу закону при отриманні з військової частини НОМЕР_1 довідки про додаткові види грошового забезпечення, які позивач отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, зобов'язаний подати цю довідку до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, а не скласти нову.
Колегія суддів частково погоджується з такими висновками суду першої інстанції, однак, вважає постанову суду першої інстанції такою, що прийнята з помилковим застосуванням норм матеріального права, та у зв'язку з цим підлягає зміні, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно з п. 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей» пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей визначені Законом України від 20 грудня 1991 р. № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі по тексту - Закон №2011-XII).
Військовослужбовцям у зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.
Частиною 1 ст. 9 Закону № 2011-XII установлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Частиною 2 цієї статті визначено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.
Постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 р. № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» (далі - постанова № 1294) упорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та затверджено схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення за категоріями військовослужбовців (п. 3 цієї постанови).
Згідно зі схемою додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України (щомісячних та одноразових, додаток № 25 до постанови № 1294) до одноразових віднесені такі види грошового забезпечення: винагорода, призначення та виплата якої пов'язана з обсягом та складностями роботи, що виконується під час проходження військової служби; матеріальна допомога на початкове обзаведення (вид матеріального забезпечення військовослужбовців, передбачений ст. 91 Закону № 2011-XII), а також одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям строкової військової служби.
Законом № 2011-XII також гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення (ч. 1 ст. 101 цього Закону).
Умови, розмір і порядок виплати військовослужбовцям зазначеної допомоги визначені постановою № 1294 та Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженою наказом Міністра оборони України від 11 червня 2008 р. № 260 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 липня 2008 р. за № 638/15329; далі по тексту - Інструкція № 260). Так, розмір грошової допомоги на оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою на день вибуття в щорічну основну відпустку (підпункт 3 п. 5 постанови № 1294, підпункт 30.4 п. 30 розд. XXX Інструкції).
Наведеними нормативними актами також регламентовано умови та порядок виплати військовослужбовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.
Розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань установлюється за рішенням Міністра оборони України виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України (підпункт 3 п. 5 постанови № 1294, підпункти 33.1, 33.3 п. 33 розд. XXXIII Інструкції).
Одноразова грошова допомога при звільненні передбачена ст. 15 Закону № 2011-XII.
Отже, зазначені допомоги є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону № 2011-XII відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців.
Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначає Закон України від 3 липня 1991 р. № 1282-XII "Про індексацію грошових доходів населення", згідно зі ст. 1 якого індексація грошових доходів населення - це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
Тобто індексація є частиною державної системи соціального захисту громадян, спрямованою на підтримання їх купівельної спроможності.
Аналіз зазначених норм матеріального права дає підстави вважати, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація та одноразова грошова допомога при звільненні, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.
Зазначений висновок суду першої та апеляційної інстанцій узгоджується з правовою позицією Верховного Суду України, викладеною у постановах від 10 березня 2015 р. по справі № 21-70а15, від 30.06.2015 р. по справі № 335/7227/14-а, яка в силу ч.2 ст.244-2 КАС України є обов'язковою для врахування.
Разом з тим, з наведених норм вбачається, що мається на увазі саме фактична сплата єдиного внеску з усіх вищезазначених додаткових видів грошового забезпечення, а не нормативно закріплений обов'язок з його сплати, як помилково стверджує позивач.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено в суді апеляційної інстанції, що з сум індексації та вихідної допомоги позивача єдиний соціальний внесок не сплачувався.
Так, відповідно до наявних в матеріалах справи копій роздавальних відомостей, з індексації, яка виплачувалась ОСОБА_1 протягом листопада 2010 року - листопада 2012 року, та одноразової грошової допомоги при звільненні не утримувався та не сплачувався єдиний внесок (а.с. 102-119).
Тому підстави для включення вказаних додаткових видів грошового забезпечення ОСОБА_1 до відповідної довідки для призначення пенсії відсутні.
Разом з тим, позивачем було сплачено єдиний внесок у розмірі 2,6% з грошової допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань за 2011 та 2012 роки, внесок до Пенсійного фонду з грошової допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань за 2010 рік.
Враховуючи викладене, є вірним висновок суду першої інстанції про те, що ці види грошового забезпечення мають бути включені до довідки про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії, тому позовні вимоги ОСОБА_1 в частині зобов'язання військової частини НОМЕР_1 скласти довідку із зазначенням матеріальної допомоги на оздоровлення та на вирішення соціально-побутових питань підлягають задоволенню.
Також колегія суддів вважає за необхідне зазначити, що згідно з абзацами 2, 4, 5 п.2.8 Інструкції з організації роботи із соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей у Міністерстві оборони України, затвердженої наказом Міноборони від 31.12.2014 р. № 937 та зареєстрованої в Мін'юсті 22.01.2015 р. за № 73/26518, на обласні військові комісаріати покладаються, зокрема, функції з :
- оформлення та подання до органів, що призначають пенсії, документів для призначення за Законом пенсій особам, звільненим з військової служби, та членам сімей померлих військовослужбовців і осіб, звільнених з військової служби;
- визначення розміру грошового забезпечення для обчислення і перерахунку пенсій органами, що призначають пенсії, відповідно до Закону, постанов Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей» (зі змінами) та від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393» (зі змінами) і Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (зі змінами), затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за № 135/13402 (зі змінами). У разі якщо розмір грошового забезпечення на день призначення пенсій особам, звільненим з військової служби, та членам їх сімей змінився, обласний військовий комісаріат складає довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій згідно з нормами, що діють на день призначення пенсії за відповідною посадою;
- складання та подання до органів, що призначають пенсії, довідок про розмір грошового забезпечення пенсіонерів із числа осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей під час перерахунків пенсій.
Відповідно до п.24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, затвердженого постановою Правління Пенсійного Фонду України від 30.01.2007 р. № 3-1, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону ( 2262-12 ) уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.
Отже, перерахунок пенсії особам, звільненим з військової служби, здійснюється Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області на підставі документів, наданих Полтавським обласним військовим комісаріатом, в тому числі й довідки про додаткові види грошового забезпечення.
Таким чином, в силу п.24 Порядку № 3-1 Полтавський обласний військовий комісаріат є уповноваженим структурним підрозділом Міністерства оборони України та визначає розмір грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій, з якого обчислюється пенсія на умовах і в розмірах, встановлених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Такий висновок суду апеляційної інстанції узгоджується з правовою позицією Верховного Суду України, викладеною у постанові від 25.11.2014 року по справі № 21-322а14,
Згідно ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Колегією суддів встановлено, що 25.06.2016 року ОСОБА_1 звернувся до військового комісару Полтавського обласного військового комісаріату із заявою про складання довідки з 01.01.2016 року про розмір грошового забезпечення для донарахування до раніше призначеної пенсії, яка була встановлена на момент виходу на пенсію згідно частини 3 ст.43Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», включивши до складу грошового забезпечення суми індексації на грошове забезпечення, матеріальну допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань та одноразову грошову допомогу при звільненні, які він отримував перед звільненням з військової служби та надати зазначену довідку до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області для здійснення перерахунку пенсії (а.с.17).
Листом № 10/464 від 05.07.2016 року перший відповідач відмовив позивачеві у видачі вказаної довідки з посиланням на ст.ст.43 та 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» п.7 постанови Кабміну від 17.07.1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їх сімей» (а.с.18). Вказана відмова також слугувала підставою для звернення позивача з даним позовом.
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що належним способом захисту прав позивача на перерахунок пенсії у спірних відносинах є зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_1 на підставі довідки, наданої військовою частиною, скласти нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням до складу додаткових видів грошового забезпечення протягом останніх 24 місяців перед звільненням з військової служби суми матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, та направити цю довідку до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області.
У відповідності до п.1 ч.1 ст.201 КАС України правильне по суті вирішення справи чи питання, але із помилковим застосуванням норм матеріального чи процесуального права є підставою для зміни постанови суду першої інстанції.
Беручи до уваги вищенаведене, колегія суддів приходить до висновку про те, що постанова Ленінського районного суду м. Полтави від 06.02.2017 року по справі № 816/1263/16 підлягає зміні шляхом викладення абзацу 3 резолютивної частини постанови в наступній редакції :
«Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 скласти довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням до складу додаткових видів грошового забезпечення протягом останніх 24 місяців перед звільненням з військової служби суми матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, подати цю довідку до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області для здійснення перерахунку пенсії згідно із законодавством».
Керуючись ст.ст.41, 160, 167, 195, 196, 201, 205, 207, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
Апеляційну скаргу Військової частини НОМЕР_1 - залишити без задоволення.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Постанову Ленінського районного суду м. Полтави від 06.02.2017 року по справі № 816/1263/16 змінити шляхом викладення абзацу 3 резолютивної частини постанови в наступній редакції :
«Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 скласти довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням до складу додаткових видів грошового забезпечення протягом останніх 24 місяців перед звільненням з військової служби суми матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, подати цю довідку до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області для здійснення перерахунку пенсії згідно із законодавством».
В іншій частині постанову Ленінського районного суду м. Полтави від 06.02.2017 року по справі № 816/1263/16 залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання постанови у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Перцова Т.С.
Судді Дюкарєва С.В. Жигилій С.П.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 21.04.2017 р.