ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
Справа № 910/24565/13 05.02.14
За позовом Приватного акціонерного товариства "Акціонерна страхова компанія "ІНГО Україна"
до Приватного акціонерного товариства "Українська пожежно-страхова компанія"
про стягнення 1 525,13 грн.
Суддя Гавриловська І.О.
Представники сторін:
Від позивача: Пацюрківська І.О. - дов. № 10 від 02.01.2014 р.
Від відповідача: не з'явився
На розгляд господарського суду м. Києва передано позов Приватного акціонерного товариства "Акціонерна страхова компанія "ІНГО Україна" до Приватного акціонерного товариства "Українська пожежно-страхова компанія" про стягнення 1 525,13 грн., в результаті настання страхової події - дорожньо-транспортної пригоди, яка сталася 02.11.2012 р. у м. Житомирі на перехресті вулиці В.Бердичівська та вулиці І.Франка о 09 год. 30 хв. за участю транспортних засобів «Шкода Октавіа» державний номер НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_4, що належить ТОВ «Перша лізингова компанія», та транспортного засобу «Фольцваген Пасат», державний номер НОМЕР_2, що належить та під керуванням ОСОБА_5.
Ухвалою суду від 20.12.2014 р. порушено провадження у справі № 910/24565/13 та призначено її розгляд на 05.02.2014 р., зобов'язано сторін надати певні документи.
Через відділ діловодства суду 05.02.2014 р. від позивача надійшло клопотання про залучення доказів до матеріалів справи.
Представник позивача у судовому засіданні 05.02.2014 р. подав суду клопотання про направлення запиту до МТСБУ для отримання інформації щодо наявності полісу страхування № АВ/0801130, виданого ПрАТ «Українська пожежно-страхова компанія», відповідно до якого застрахована цивільно-правова відповідальність ОСОБА_5, у зв'язку з чим заявив клопотання про продовження строку розгляду спору.
Дослідивши матеріали справи, господарський суд міста Києва дійшов висновку про недостатність поданих позивачем документів для прийняття рішення у даній справі, у зв'язку з чим вважає за потрібне витребувати необхідні докази.
Відповідно до ст. 38 господарського процессуального кодексу України сторона або прокурор у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування господарським судом доказів. У клопотанні повинно бути зазначено: який доказ витребовується, обставини, що перешкоджають його наданню, підстави, з яких випливає, що цей доказ має підприємство чи організація та обставини, які може підтвердити цей доказ. У разі задоволення клопотання суду своєю ухвалою витребовує необхідні докази.
Розглянувши клопотання представника позивача про продовження строку розгляду спору, суд його задовольняє з наступних підстав.
Частиною 1 статті 69 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що спір має бути вирішено господарським судом у строк не більше двох місяців від дня одержання позовної заяви.
Судом встановлено, що строк вирішення спору у даній справі № 910/24565/13 спливає 18.02.2014 р.
В частині 3 статті 69 Господарського процесуального кодексу України зазначено, що у виняткових випадках за клопотанням сторони, з урахуванням особливостей розгляду спору, господарський суд ухвалою може продовжити строк розгляду спору, але не більш як на п'ятнадцять днів.
Враховуючи наведене, суд вважає за можливе продовжити строк розгляду спору для повного, всебічного та об'єктивного розгляду справи.
Представник відповідача у судове засідання 05.02.2014 р. не з'явився, про призначене судове засіданння був повідомлений належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення від 23.12.2013 р., яке підтверджує отримання відповідачем 25.12.2013 р. ухвали про порушення провадження у справі, вимог ухвали суду не виконав.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Господарського процесуального кодексу України господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу, розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні. Такими обставинами, зокрема, є нез'явлення в засідання представників сторін, інших учасників судового процесу, неподання витребуваних доказів.
Враховуючи наведене, господарський суд з метою з'ясування всіх обставин справи, які мають значення для вирішення спору у даній справі вважає за доцільне задовольнити клопотання представника позивача щодо направлення запиту до МТСБУ, також беручи до уваги нез'явленням представника відповідача у призначене судове засідання, не виконання ним вимог ухвали суду, що перешкоджає вирішенню спору у даному судовому засіданні, то суд вважає за необхідне відкласти розгляд даної справи.
Керуючись ст. 38, ч. 3 ст. 69, п. 1, п. 2 ч. 1 ст. 77, ст. 86 ГПК України, -
Господарський суд міста Києва -
1. Розгляд справи відкласти та призначити на 05.03.2014 о 11:50. Судове засідання відбудеться в приміщенні господарського суду міста Києва за адресою: 01030, м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44-Б, зал № 9.
2. Клопотання про продовження строку розгляду спору задовольнити, продовжити строк вирішення спору на п'ятнадцять днів до 05.03.2014 р.
3. Витребувати у Моторного (транспортного) страхового бюро України в строк до 03.03.2014 р. інформацію стосовно полісу обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, відповідно до якого було застраховано цивільно-правову відповідальність власника транспортного засобу «Фольцваген Пасат», державний номер НОМЕР_2, який діяв станом на 02.11.2012 р., вказавши його серію та номер, назву та адресу страхової компанії, яка видала поліс, ліміт відповідальності, франшизу, термін дії полісу (№ АВ/0801130), тип договору, прізвище, ім'я та по-батькові/найменування страхувальника.
4. Повторно зобов'язати відповідача надати суду:
- письмовий відзив на позовну заяву у порядку, передбаченому ст. 59 ГПК України, з поясненнями по суті заявлених вимог та докази якими вони обґрунтовуються, докази його надіслання позивачу;
- належним чином засвідчену копію полісу обовязкового страхування цивліьно-правової відповідлаьності власників наземних транспортних засобів № АВ/0801130.
5. Попередити відповідача, що відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України у разі повторної неявки їх представників у судове засідання та повторного ненадання письмових відзивів на позовну заяву і витребуваних документів спір може бути розглянуто за наявними у матеріалах справи документами.
6. Попередити сторін, що за невиконання вимог ухвали господарський суд вправі накласти на сторону штраф у порядку, передбаченому ст. 83 ГПК України.
7. Зобов'язати учасників судового процесу направити у судове засідання своїх представників, повноваження яких оформити у відповідності з вимогами ст. 28 ГПК України, та надати належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують повноваження представників.
8. Примірники ухвали направити відповідачу та МТСБУ.
Звернути увагу учасників судового процесу, що документи, з метою залучення їх до матеріалів справи, учасникам процесу необхідно подавати в прошитому та пронумерованому вигляді з описом через канцелярію господарського суду міста Києва або у судовому засіданні.
У разі недотримання даної вимоги подані документи можуть бути повернуті учасникам судового процесу на дооформлення.
Суддя Гавриловська І.О.
Призначити розгляд справи у судовому засіданні на 05.03.2014 о 11:50.